У шоу «Амбасадори» медіапроєкту Ukraїner відомі українці стають неформальними провідниками містами, де свого часу прожили багато років. Так, відома реперка alyona alyona знайомить глядачів одразу з двома рідними для себе населеними пунктами — Баришівкою та Переяславом-Хмельницьким.
alyona alyona (справжнє ім’я — Альона Савраненко) народилася в смт Капітанівка Кіровоградської області. Ще підлітком вона разом з батьками перебралася до Баришівки, що неподалік від столиці. Цей переїзд сприяв розвитку її подальшої творчості. У Баришівці майбутня зірка провела 15 років і саме тут почала знімати свої кліпи.
«Тут такий основний кістяк товаришів моїх, рідні, близькі, звичайно. І місце тут. Ми знімали не один кліп. Ми ж «Відчиняй» теж тут знімали. Частина його, тому що частина була в столиці, а частина була тут знята. Також на фоні столової в моєму масиві Софіївському. Насправді Баришівка дуже символічне місце, тому що саме тут був придуманий і прийшов до мене мій перший творчий псевдонім (ред. — Al.kaida — перший псевдонім alyona alyona)»,
— згадала реп-виконавиця.
Місто Переяслав-Хмельницький Альона також називає однією зі своїх домівок, тому що там вона вступила до університету.
«Я б назвала це не домівкою в плані цегли і даху, а таким гніздом духовним, де розвивалась саме я, саме моє «Я», де розвивались мої навички і бажання до творчості, мої скіли артиста, і це таке місце, де… Я не знаю, можливо, хтось сумує за школою. Я за школою майже не сумую, я сумую за університетом»,
— розповіла зірка.
Наступною зупинкою став розташований на околицях Переяслава-Хмельницького Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, в якому демонструється побут українців від часів палеоліту і до наших днів. Його характерною особливістю є концентрація на певному регіоні.
В одному із храмів на території скансену, в церкві Святої Параскеви, знаходиться Музей космосу. Відвідувачі, які зайшли нібито до церкви, можуть побачити в чому космонавти були відряджені для мирного освоєння космосу. Крім цього, на території розміщено Музей рушника. Його колекція містить майже чотириста українських рушників, виконаних у різних техніках.
«Мені так подобається, шо як діалект у нас є свій, так у нас є свій розпис, і рушники ткали, вишивали по-різному. Своє коріння треба пам’ятати і знати звідки ти, і хто ти, і що було передумовою що ми такі, як є»,
— зазначила alyona alyona.
Крім туристичних локацій, у містечку залишилася невідома широкому загалу периферія. На лівому березі Дніпра, в південній частині Канівського водосховища, розташовано Переяслав-Хмельницький крейсерський яхт-клуб. Його заснували 1979 року за ініціативою інженера ВО «Київприлад» Григорія Горбаченка. З того часу традиційними стали перегони вітрильників, які тривають подеколи понад добу та збирають на воді до півсотні човнів, однак про їх існування продовжують знати одиниці.
Автор — Ukraїner
Фото — Олександр Хоменко