Закрити
UA
Мода

Автори спільноти «Коронавірус_інфо» запустили ще одну — для боротьби з домашнім насильством

Поділись:

Stop Abuse: В Україні з’явився вайбер-канал для боротьби з домашнім насильством.

Куди бігти, якщо мене б’є чоловік? А якщо батько чи мати? Мені здається чи я страждаю від психологічного насильства з боку дружини? На ці та інші запитання відтепер можна знайти відповіді у новому вайбер-каналі Stop Abuse Ukraine. Це спільнота, заснована в межах всеукраїнської інформаційної кампанії з боротьби з домашнім насильством «Мені здається».

Просвітницьку кампанію було запущено сумісними силами Інституту когнітивного моделювання, «Фонду Маша» Маші Єфросініної та Товариства Червоного Хреста України. Її презентували у лютому на стадіоні «Олімпійський» у Києві — тоді ж було запущено анонімний онлайн-щоденник «Мені здається», де постраждалі можуть поділитися своїми історіями.

Вайбер-канал Stop Abuse Ukraine став наступним кроком кампанії. Його ціль — комплексно проінформувати про одну з головних проблем в Україні, навчити розпізнавати насильство та сформувати нульову толерантність суспільства до кривдників.

«Те, що потерпілі від домашнього насильства досі бояться говорити — величезна проблема, — каже телеведуча, амбасадор проєкту Маша Єфросініна. — Але є ще одна, не менша: ті, хто наважуються розповісти про все, часто не знають, куди бігти. Ви впевнені, що, перебуваючи у стресі, згадаєте номер поліції? Що вже казати про номер безкоштовної правової допомоги — навіть про те, що вона є, не всім відомо. Одне з головних завдань нашого вайбер-каналу — інформувати. Розповісти, куди йти по допомогу, якого виду ця допомога буває, як потрапити до кризової кімнати, де отримати безкоштовну психологічну допомогу, на що ви маєте право, як розпізнати психологічне насильство — мало хто розуміє, що відсутність синців не говорить про те, що ви у безпеці. Крім того, на каналі будуть публікувати надихаючі історії відомих людей, які вирвалися із замкненого кола насильства та побудували нове життя».

Читай также: Номинантка премии “Оскар” 2021 Андра Дэй призналась в нестандартных зависимостях 

У спільноті також можна буде знайти контакти служб, які можуть надавати допомогу, поради щодо протидії домашній тиранії, а також інформацію про нові закони та ініціативи, додає Віктор Березенко, засновник Інституту когнітивного моделювання. 

«Вайбер був і залишається найпопулярнішим месенджером в Україні, — говорить Віктор. — Інститут когнітивного моделювання вже має кейси успішних спільно реалізованих проєктів: «Коронавірус_інфо» та «Школа_інфо», сукупна кількість залучених підписників перевищує чотири мільйони українців. Для нашого проєкту з протидії домашньому насильству «Мені здається» дуже важливо мати ще один канал комунікації, через який ми зможемо доносити до потерпілих та тих, хто може їм допомогти, важливу інформацію. Наше завдання — зробити так, аби всі зрозуміли, що насильство — це не приватна справа причетних, а проблема цілого суспільства. Ми хочемо, аби суспільство припинило толерувати домашнє насильство, виправдовувати кривдників та звинувачувати потерпілих. Вайбер-канал буде потужним інструментом для виконання цих завдань».

Знайти верифікований вайбер-канал можна за допомогою пошуку у месенджері за назвою Stop Abuse Ukraine.

Щороку майже 2 млн українців потерпають від домашнього насильства. Щоб привернути увагу суспільства до проблеми та вражаючої статистики, ініціатори кампанії «Мені здається» також запустили серію рекламних плакатів. Білборди та сітілайти «Досить мовчати» з’явилися на вулицях Києва.