Напередодні Міжнародного дня Дунаю, який відзначається 29 червня, Всесвітній фонд природи WWF-Україна здійснив зариблення річки стерляддю прісноводною — представником родини осетрові, для яких ці води століттями є рідною домівкою. Зараз усі види осетрових, що мешкають в українських водах, є рідкісними та занесені з різними охоронними статусами до Червоної книги України.
“В Україні ми спостерігаємо 6 видів осетрових, найчастіше у басейні Дунаю, — коментує Інна Гоч, керівниця напряму “Вода” WWF-Україна, — Риби, які пережили динозаврів, стали рідкісними через людську діяльність і можуть зникнути взагалі. Тому чим більше державних та недержавних інституцій долучаться до спільної роботи, тим більше шансів отримають осетрові риби на виживання в Україні. Зокрема цьому сприяє нещодавно прийнятий Національний план дій щодо збереження осетрових, згідно з яким WWF-Україна і здійснює перші зариблення.”
Збереженням осетрових WWF-Україна займається вже понад п’ять років. Проєкт “Життя дунайським осетровим” дозволив значно посилити цю роботу на державному рівні, запропонувавши основу для Національного плану дій щодо збереження осетрових в Україні на 2021-2030 роки, створеного у співпраці з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України і провідними науковцями галузі та прийнятий у грудні 2020 року.
Читай также: Вечные ценности: 10 трендов свадебной моды 2021 года
Робота з відтворення осетрових Дунаю стала першим кроком до реалізації цього Плану дій. І вперше це не обмежується тільки фактом випуску риби у річку. WWF-Україна провів попередні дослідження оселищ осетрових в українській частині Дунаю та генетичний аналіз, аби переконатися, що молодь стерляді — саме дунайського походження. Частина вирощеної для випуску у Дунай стерляді отримала тегування (маркування).
“Стерлядь вирощували в Одеському осетринницькому комплексі, там же відбувалося й тегування риби найсучаснішим та найменш інвазивним методом — за допомогою вводу під шкіру пігмента блакитного кольору, — коментує Інна Гоч, — Ця характерна ознака випущених особин дасть можливість їх ідентифікувати та надалі з’ясувати відсоток риб, що вижили та повернулися на нерест. Це перша спроба довготривалого моніторингу випущеної риби, якого досі не існувало у нашій державі.”
Кошти на зариблення було отримано завдяки співпраці між WWF Central and Eastern Europe та Rewilding Europe та пожертвам українських благодійників під час новорічної кампанії WWF-Україна “Подарунок природі”. У січні 2021 року більше тисячі українців пожертвували близько 262 тисяч гривень, а отже, долучилися до природоохоронних активностей Всесвітнього фонду природи, зокрема, до збереження в Україні древніх риб.
Контактні особи:
● Олександра Ярова, менеджер з комунікацій напряму “Вода” Всесвітнього фонду природи WWF-Україна
097 675 0241, oyarova@wwf.ua
● Інна Гоч, керівниця напряму “Вода” Всесвітнього фонду природи WWF-Україна
097 490 2219, ihoch@wwf.ua