3 вересня у Києві відбувся незвичний концерт: медики співали разом зі справжнім симфонічним оркестром. Чому так? Бо музика лікує душу, в той час коли медики лікують тіло. Саме так вважає маестро Герман Макаренко, головний винуватець цієї події. З його ініціативи на зеленій галявині Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» зібрався симфонічний оркестр «Київ-Класик» і разом із солістками-працівницями шпиталю зіграли цей неймовірно емоційний піднесений концерт.
Коли лікар Оксана Белозьорова, підполковник медичної служби, а насправді тендітна дівчина, заспівала «Чорнобривці», глядачі завмерли, так натхненно це було. А коли диригенту Герману Макаренку одягли медичний халат, ситуація стала й зовсім зворушлива. Чи ж варто казати, що під час концерту і у виконавців і у глядачів навертались сльози. Час такий, справді, лікарі завжди на передовій, це дуже помітно під час пандемії. А військові лікарі і поготів героїчно рятують життя нашим солдатам, за що їм велика шана. І саме тому великий міжнародний проєкт подяки лікарям світу музиканти вирішили розпочати з камерного концерту для військових лікарів.
Для них грав симфонічний оркестр «Київ-Класик» під керівництвом народного артиста України, Артиста ЮНЕСКО в ім’я миру Германа Макаренка, а солістками виступили окрім Оксани Белозьорової ще медична сестра Алла Павлюкова та радниця начальника центру з гендерних питань Ольга Добровольська.
«Символічно, що великий міжнародний проєкт подяки лікарям світу, які мужньо протистоять таким глобальним викликам як пандемія COVID-19, ми розпочинаємо з концерту саме для українських військових медиків. Адже військові лікарі завжди на передовій боротьби з найскладнішими загрозами, відстоюють життя наших військових, і ми прагнемо висловити солідарність, свою шану та вдячність мовою музики», – зазначив маестро Герман Макаренко.
Серед глядачів були і лікарі, і медсестри, і пацієнти військового госпіталю. Відвідав подію і начальник НВМКЦ «Головний військовий клінічний госпіталь» генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук.
А вже 16 вересня в Національній опері України відбудеться гала-концерт міжнародного проєкту «Музична подяка лікарям (за підтримки ВООЗ та ЮНЕСКО)», який об’єднає композиторів та виконавців з Франції, Туреччини, України та Китаю. Тоді усю глядацьку залу Опери заповнять українські медики. Глядачі почують декілька прем’єр українських та зарубіжних композиторів, написаних спеціально для проєкту. Гратимуть артисти ЮНЕСКО з багатьох країн.
Читай также: Простое руководство по осознанной моде: Все термины и понятия, которые нужно знать
Авторка та виконавця пісні «Appreciation», написаної саме до цього проєкту, Катерина Вовчук розповіла: «Я сама пережила втрату близьких через COVID-19, і мені було важливо написати про людяність, про людей, які жертвують собою і про те як побачити сенс у ці важкі часи».
І це справді – про смисли, про важливе, про глобальні виклики.
«Радію, що ми долучились до організації свята лікарям, вечора класичної музики, – вони мають на це право. Концертом ми висловлюємо подяку всім лікарям України та світу», говорить Надія Ратке, засновниця фонду IOSJ Ukraine, який став одним із партнерів проєкту подяки лікарям.
Ідею підтримали Український культурний фонд, ВОЗ та ЮНЕСКО, бо солідарність з лікарями світу, підтримка їх часами героїчної праці на межі людських можливостей є дуже важливим моментом істини для суспільства. Серед партнерів заходу – Міністерство охорони здоров’я України, Національна академія наук України, Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв (ГДІП), Національна академія медичних наук України, Асоціація головних лікарів України, Поважна рада ордену Святого Пантелеймона, Міжнародна організація соціальної справедливості (фонду IOSJ Ukraine), AMC Media. Інформаційні партнери: Ретро FM, Ivona, Tochka.net, Marie Claire.
Автор проєкту Г.Макаренко сподівається, що така глобальна синергія музикантів та вокалістів, багатожанровість музичної програми, де поряд з класикою і джазом комфортно співіснуватимуть фольк і сучасні композиції, сприятиме культурному різноманіттю, поширюватиме та розвиватиме міжкультурний діалог, ідеї гуманізму.
Минулого року українські музиканти також ініціювали глобальний проєкт «Мистецтво проти пандемії», який підтримано в ЮНЕСКО як прояв міжнародної солідарності. Автором ініціативи виступив маестро Герман Макаренко, до якого приєднались митці з Франції, Японії, Туреччини, Південної Кореї, Грузії та інших країн.
Чудова традиція. Далі буде.