16 вересня в Національній опері України відбудеться світова прем’єра міжнародного проєкту «Музична подяка лікарям (за підтримки ВООЗ та ЮНЕСКО)», який об’єднає композиторів та виконавців з Франції, Туреччини, України, Китаю, Японії та інших країн. При цьому глядацьку залу заповнять українські медики.
«Цей концерт нагадує нам про творчість, надію та солідарність з лікарями в наших спільних зусиллях для подолання пандемії», – заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус у вітальному слові до учасників та глядачів.
«Я хочу висловити глибоку вдячність від ЮНЕСКО пану Герману Макаренку, представникам Global Harmony Art та офіційним представникам України, які організували цей концерт, присвячений всім медичним працівникам, які самовіддано продовжують боротися з пандемією» – зазначив заступник генерального директора ЮНЕСКО Фірмін Едуардо Матоко.
У свою чергу автор проєкту Артист ЮНЕСКО в ім’я миру Герман Макаренко висловив переконання, що для лікарів України та інших країн важливо почути слова вдячності від очільників ВООЗ та ЮНЕСКО, відчути глобальну підтримку світової спільноти. Саме тому до музичної програми включили твори і фольклорні композиції з усіх континентів, серед них декілька світових прем’єр. «Об’єднуючи зусилля композиторів та виконавців з різних країн ми створюємо унікальний аудіовізуальний продукт, який побачить багатомільйонна аудиторія, лікарі з усього світу – він буде розміщений на медіа-платформі у вільному доступі, ми переконані, що митці з різних країн підтримають і продовжать ініційовану нами акцію, покликану активізувати в суспільстві такі необхідні гуманістичні почуття, як співчуття, взаємопідтримка, людяність та добро», – наголосив Г.Макаренко.
Читай также: Met Gala 2021: Рианна и A$AP Rocky дебютировали в качестве пары
Програма передбачає виконання двох творів з кожного континенту і декількох українських композицій. Зокрема, відбудеться світова прем’єра гімну «Шлях надії» французького композитора П’єра Себо, створений на скульптуру Посла доброї волі відомої французької скульпторки Хедви Сер. Також представлено принципово новий формат – колаборацію онлайну та офлайну, що відповідає викликам, пов’язаним з COVID-19. Так, в режимі реального часу турецький композитор Кудсі Ергунер виконуватиме інструментальну партію, яка транслюватиметься онлайн, водночас, у концертній залі акомпануватиме йому оркестр Kyiv Classic. Символічно, що музиканти одночасно виконуватимуть композицію, перебуваючи в різних країнах. Ще одним прикладом міжкультурного діалогу стане прем’єра твору «Heart of Africa» українського композитора Артема Рощенка, який написано з використанням музичного фольклору народів центральної Африки та пігмеїв. Завершується програма на оптимістичній ноті – твором «Amazing Grace», який якнайкраще передає віру подолання пандемії.
Проєкт «Музична подяка лікарям (за підтримки ВООЗ та ЮНЕСКО)» є частиною глобального руху «ResiliArt», започаткованого ЮНЕСКО. Він надсилає потужний сингал світу звернути увагу на медиків і відзначити їх важку працю і неоціненний внесок задля збереження здоров’я людства. Водночас, високі ідеї, креативні мистецькі колаборації і нові формати, використані у проєкті, спонукають появу нових мистецьких ініціатив, спрямованих на створення соціально-відповідальних глобальних акцій.
Проєкт відбувається під патронатом ЮНЕСКО, за підтримки ВООЗ та Українського культурного фонду.
Це вже не перша творча співпраця Артистів ЮНЕСКО в ім’я миру з різних країн, яка отримала новий поштовх під час пандемії.
Довідка: Минулого року українські музиканти ініціювали глобальний проєкт «Мистецтво проти пандемії», який підтримано в ЮНЕСКО як прояв міжнародної солідарності. Автором ініціативи виступив маестро Герман Макаренко, до якого приєднались митці з Франції, Японії, Туреччини, Південної Кореї, Грузії та інших країн.
Прес-служба Kyiv Classic Orchestra