Свідки домашнього насильства в Україні здебільшого вибирають ігнорувати конфліктні випадки інших, адже вважають це “приватною справою” або ж не знають, як реагувати.
Amnesty International презентувала інтерактивну платформу «Гаджети бачать», яка навчає правильній послідовності дій потенційних свідків домашнього насильства. Користувачів платформи занурюють у типові ситуації насильства у житловому будинку та на вулиці, і пропонують їм обрати варіанти можливих реакцій. Залежно від того, які реакції були обрані, на сайті роз’яснюють, чи була поведінка свідків коректною. Насамкінець — усі користувачі мають змогу ознайомитися із найбільш ефективним і правильним алгоритмом дій, який у безпечний спосіб може допомогти постраждалій від насильства людині.
Попри високий рівень домашнього насильства в Україні й масштабні інформаційні кампанії для розголосу цієї проблеми, більшість українців і українок все ще не знають, як реагувати, якщо вони стали свідками насильства. Тому найчастіше сусіди або перехожі не втручаються в конфлікти між партнерами або родичами, відтак постраждалі особи втрачають можливість отримати допомогу і залишаються сам на сам із проблемою. Нам важливо достукатися до кожного і кожної й донести думку, що насильство — це не приватна справа, а проблема цілої країни. І поки ми будемо мовчати й ігнорувати її – зміни не відбудуться. Насправді ж кожна та кожен з нас може зробити простий крок, аби зробити життя в нашій країні безпечнішим,
— зазначила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International в Україні.
Що робити, якщо ви стали свідками насильства?
Читайте також: НЕМОВЧИ: Спецпроєкт зимового номера Marie Claire
Довідка
«Гаджети бачать» — інтерактивна онлайн платформа для свідків домашнього насильства, створена рекламною агенцією «R agency» у співпраці з правозахисною організацією Amnesty International.
Amnesty International — всесвітній рух, що об’єднує близько 10 мільйонів людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіма правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах.
Контакти для ЗМІ:
Катерина Мітєва
Спеціалістка з медіа та комунікацій
Amnesty International Україна
k.mitieva@amnesty.org.ua
+380674428906