В новий рік з новими музичними композиціями.
2021 рік був, без перебільшень, насиченим різними подіями та емоціями, тому це можна побачити в нашому редакційному плейлисті. Тут є і шалені біти, які змушують все тіло рухатись, і “сумний денс”, щоб сидіти та прокрастинувати за келихом червоного сухого. Давайте разом з нами згадаємо, як звучав наш грудень.
Катерина Лагутіна, керівник бренду Marie Claire в Україні, керівник проекту з впровадження стратегії сталого розвитку Burda media Ukraine
Навіть дивно, що у грудневий плейлист не потрапив ні один трек Сінтари, тому це робить його універсальним, а не тільки святковим.
James Blake випустив новий альбом і є надія, що він завітає до України. Якщо ні, буду ловити його по всій Європі. Бо скільки можна, так сильно любити виконавця і ще ні єдиного разу не потрапити на його живий виступ.
Адель повернулася! У світ музики та в мій особистий плейлист. Дуже сильний трек із текстом, у якому майже кожна може побачити себе та минулі стосунки. У мене залишилось лише одне питання: “Як вона так робить, що із піснею проживаєш цілу історію?”
Новий трек Bonobo, слухаю, чекаю альбом та мрію про концерт в Україні.
Передивлялася улюблений фільм Гая Річі «Великий куш», та згадала яка ж в нього класна музика у фільмах. Так “Golden Brown” і потрапив у мій грудневий плейлист.
Виступ наших діджеїв на Boiler room у Слов’янську. Слухаю і згадую кращу вечірку року, про яку ми зробили нещодавно матеріал «Як хлопці з Shum.rave роблять вечірки на Донбасі».
Ірина Татаренко, шеф-редактор журналу і сайту “Marie Claire”
Озирнулася на свою музичну добірку й зрозуміла, що в мене вийшов кіно-грудень, ну і ок. Бо фільми того варті. “Матриця” для мене це не просто кіно та черговий хіт з Кіану Рівзом. Це взірець якісного кітчу, який не втомлюються цитувати, а ні фотографи, а ні дизайнери, а ні режисери. Бо вона того варта! Власне, хід сюжету я втратила на 15-ій хвилині перегляду, не пригадаю жодного кадру вартого “цитита”, але музика мені сподобалась.
Нарешті в січні до широкого прокату потрапить стрічка “Стоп Земля” Каті Горностай і я дуже сподіваюсь, що завдяки титрам зможу повністю оновити свій плейлист, а поки якісний український пост-панк, який також лунає за кадром цього класного фільму.
Я давно люблю цих хлопців, і стежачи за саундтреками до сучасних серіалів та кіно, режисери також їх люблять. Зокрема, режисер мого улюбленого серіалу “Great”, другий сезон якого нарешті вийшов.
Я відтягувала як могла екрану зустріч з Ренатою Литвиновою в її довгоочікуваному фільмі “Північний вітер”, бо вона знімає дивне, але КІНО. Саме кіно. То ж не витримала та подивилася його вдома на комп’ютері. Дивне, сумне, але якісне з гарним саундтреком від талановитої Земфіри.
Ну питання власне зайві, коли навіть кіт Степан куйовдиться біля батареї під невмирущий хіт Джорджа Майкла. А мої друзі цими днями навіть суворо дотримуються Whamageddon’а (це такий конкурс, поширений в Америці, суть якого – не слухати Last Christmas до різдвяного Святвечіра). Та я ніколи в ньому не беру участь, бо надто я вже люблю Джорджика. З Різдвом!
Анна Вакуленко, fashion-редакторка сайту «Marie Claire»
Відверто зізнаюся, що навіть не намагалася навіяти собі святкову атмосферу протягом грудня. Не було настрою думати про Новий рік, не хотілося магічної атмосфери – здається, знову я потрапила під вплив депресивної сірості зими. Тож, різдвяних дзвоників у моєму плейлисті не чекайте. Лише меланхолічні мотиви та бунтарські мелодії.
Співачка, яка влучає завжди прямо в ціль, тобто в моє серце. І нехай на цей раз пісня не зовсім про мене, адже здатність тішити людей ніколи не була ані моєю суперсилою, ані життєвим пріоритетом, проте і слова, і мелодія сплітаються в ідеальний меланхолійний ретро-релакс.
Нарешті я змогла знайти декілька годин на перегляд останніх серій “Паперового будинку”. Окрім прощання із улюбленими героями та втрати деяких із них назавжди, цього разу я отримала дещо більше. Сучасна версія відомої португальської пісні Жозе Афонсу, яка в 70-х роках минулого століття стала неофіційним гімном “Революції гвоздик”, – нове відкриття. На очах під час прослуховування завжди бринять сльози, а на душі чомусь стає неймовірно урочисто.
Вічна класика, яка, як на мене не потребує додаткових коментарів. Слухаю, коли дуже важко розслабитися, забути про проблеми, коли здається, що майбутнє виглядає занадто страхітливо. Позитивні біти та чистий вокал завжди змушують перемкнутися та згадати про красу простих речей.
Для мене Леслі Горн – ідеальна жінка, яка не боялася говорити про свої страхи, невпевненість чи навіть злопам’ятність на публіку. Можливо вам захочеться пожаліти та приголубити нещасну Джуді, а можливо ви згадаєте про таку “ідеальну дівчину” із вашого життя, та відверто порадієте, що інколи і на вашій вулиці може бути свято. Щоправда, вся глибина та драматизм історії любовного трикутника Леслі-Джуді-Джоні відкриється лише тим, хто знає, ким була Горн насправді.
Я неодноразово згадувала, що обожнюю класичне американське ретро-звучання у сучасному виконанні. Енні Кларк серед інших сучасних співачок вирізняється унікальним вмінням незвичний вокал поєднувати із ностальгічніми мелодіями. Fast Slow Disco – для тих, хто хоче розважитися, проте без задушливих клубів та натовпів.
Поліна Береза, редактор сайту «Marie Claire»
Я притримуюсь своєї негласної музичної традиції – ніяких сумних треків, тим паче, що грудень – не час для розпачу. Завдяки ритмічній музиці я змогла пройти цей марафон дедлайнів та закриття планів під кінець року.
Взагалі, зима – не моя улюблена пора року і постійний холод та ранній захід мене зовсім не надихають. Тому я “лікую” себе ритмічними хітами, які переносять мене в теплі краї. А часто такі треки можна знайти в якісній діджейській інтерпретації. Як, наприклад, Rewind.
Для мене немає нічого кращого, аніж перегляд сучасних мультфільмів, і якщо мені запропонують обрати будь-який фільм у кінотеатрі, я оберу саме мультиплікаційний. Таким чином, я тішу свою маленьку дівчинку, котра живе в мені. А після перегляду “Співай 2” я не тільки отримала колосальну насолоду від сюжету, але й додала у свій плейлист круті качові треки.
Напевно, це єдиний трек, який я можу слухати безкінечно і він мені ніколи не набридне. Вперше я познайомилась із творчістю Аарона Сміта років шість тому і до цього часу наш роман триває. Від цієї пісні мурахи по шкірі біжать та метелики у животі пурхають, як і перший раз.
Ще одна пісня, яку я вважаю власним телепортом у літо. І хоча вона далеко не новинка, тим не менш, під час прослуховування цього треку всередині з’являється якесь приємне тепло, особливо на моменті приспіву.
Мій настрій в останні робочі тижні перед новим роком був схожий на перфоманс співачки Moloko у кліпі на пісню “Sing It Back” – так само хотілось одягати свої найяскравіші вбрання та дивно рухатись під хіти нульових.
Читайте також: Плейлист редакції: Що ми слухали у листопаді
Ліза Приходько, фотографиня Marie Claire
Коли слухаю цю групу, всередині відчуваю, як кожен мій м’яз відповідає на зміни в пісні. Енергетика Комягіна відчувається через його голос, а коли вмикаєш кліпи чи лайви, то реальність стає схожою на виклик нечистої сили. Нещодавно у групи вийшов кліп на цю пісню, який як завжди сильно відрізняється від того, що роблять інші.
В цьому місяці я вирішила передивитись усі кліпи The Chemical Brothers і впевнилась у тому, які вони круті! Їх візуал завжди дуже неочікуваний і нагадує сон, в якому може відбутись все що завгодно. Мрію потрапити на їх концерт, адже те що відбувається там потім розповідаєш незв’язними словами, бо відчуваєш на собі напад синдрома Стендаля.
Слухала весь цей альбом декілька разів, коли він тільки вийшов, але для себе залишила лише 2 пісні. Потім пройшов час, я ввімкнула його знову і зрозуміла, що тепер мені подобаються усі, окрім двох. Все супер, люблю Білі, як і завжди.
Ця пісня в мене з фільму «Стоп-Земля», який наша редакція нещодавно подивилась, а ви зможете вже піти на нього в кінотеатри з 20-го січня. Цей фільм для мене став віддзеркаленням моїх почуттів, як і в підлітковому віці, так і зараз. Хоч там і історії від 17-тирічних підлітків, я зрозуміла, що в свої 25 років все ще входжу в їх ЦА.
Слухала подкаст про Тайлера і вирішила переслухати його альбоми. Він дуже цікавий, як особистість, завжди дивує своїми альтер-его. А це здається сьогодні актуально – бути дивним і незрозумілим.