Закрити
UA
Мода

Рух #MeToo: як боротьба за власні права об’єднала мільйони жінок

Поділись:

Рух #MeToo — про особисті сексуальні кордони.

#MeToo – хештег, відомий в соціальних мережах з жовтня 2017 року як позначка засудження сексуального насильства. Напис набув популярності внаслідок скандалу з кінопродюсером Харві Вайнштейном і був розповсюджений акторкою Алісою Мілано. Зірка поділилася власними історіями домагань і закликала жінок не мовчати. З того часу мільйони людей, зокрема, й знаменитості використовують #MeToo  для того, щоб розповісти про жахливий досвід сексуального насилля.

#MeToo – основні поняття 

Рух розмежовує сексуальні домагання та сексуальне насильство. Останнє, є формою першого. Терміни зазвичай означають невідповідну та небажану сексуальну поведінку.

За даними Комісії з рівних можливостей зайнятості сексуальні домагання полягають у «небажаних сексуальних замахах, проханнях про сексуальні послуги та інших вербальних або фізичних поведінках сексуального характеру».

За даними RAINN, сексуальне насильство характеризується будь-яким сексуальним контактом без згоди жертви включно зі зґвалтуванням або його спробою, небажаним дотиком чи примусом іншої особи до вчинення статевих актів проти її волі. Дії можуть супроводжуватися застосуванням сили, яка необов’язково є фізичною. Якщо жертвою маніпулюють або її примушують до небажаної сексуальної поведінки, це теж насильство.

Обличчя #MeToo

Громадська активістка Тарана Берк започаткувала «MeToo» на Myspace у 2006 році для боротьби за права і можливості темношкірих жінок, які стали жертвами сексуального насильства.

У 1998 році під час продакшену фільму «Playing by heart» Харві Вайнштейн домагався Анджеліну Джолі в готельному номері, про що потім стверджувала акторка.

 


Роуз Макгоуен одна з перших жінок, яка наважилася офіційно звинуватити Вайнштейна в сексуальному насильстві. Донині жінка продовжує бути прихильницею руху та захисницею прав жінок.

Кара Делевінь поділилася історією про те, як Вайнштейн телефонував їй із запитом про сексуальні уподобання, пізніше, запросивши акторку в готельний номер з проханням поцілувати іншу жінку. Модель розповіла про цей жахливий досвід у надії надихнути інших не мовчати.

Акторка Різ Візерспун розповіла, що зазнала насильства в підлітковому віці від режисера, і додала, що це був не єдиний такий випадок.

Дженніфер Лоуренс заявила в ефірі CNN, що її обмацували та переслідували керівники та продюсери Голлівуду.

Ісландська співачка Б’єрк розповіла у Facebook подробиці сексуальних домагань, з якими жінка зіткнулася завдяки датському режисеру Ларсу фон Трієру. Вона поділилася: «Усвідомила, що режисер може торкатися й переслідувати акторок за бажанням, й інститут кіно це дозволяє».

Коли Гвінет Пелтроу працювала над створенням фільму Вайнштейна «Емма», режисер запросив жінку до свого готельного номеру на “масаж”. Акторка мовчала до #MeToo, тому що боялася, що чоловік зруйнує її кар’єру.

Читайте також: Met Gala 2021: Образы звезд, как политические заявления

Це важливо

Рух #MeToo показав, що жертви сексуального насильства не самотні. Якщо ви отримали такий досвід – не мовчіть. Можете звернутися до людей, яким ви довіряєте – членів сім’ї, друзів, коханих чи психологів —у такий спосіб, побудувавши мережу підтримки. ЇЇ наявність допоможе полегшити період реабілітації від сексуального насильства чи домагання.

Окрім цього, висвітлення допоможе не залишити злочинців непокараними, забезпечивши інших від схожого досвіду. 

Автор: Марина Горда

Фото: imgur.com