Наразі жінки стали найвразливішою групою населення, згідно з даними ООН, 54% людей, які потребують допомоги через війну – це жінки.
Тікаючи від війни, кожна українська жінка турбується не лише про себе, а й про всіх тих, з ким вона біжить: діти, батьки-пенсіонери, домашні улюбленці. На її плечі лягає величезна відповідальність, адже потрібно безпечно дістатися до місця призначення, знайти прихисток та створити мінімальний комфорт.
Звісно, така ситуація сильно впливає психоемоційний стан, тому кожній жінці, яка вимушена шукати безпечного місця, потребує допомоги. Ми знайшли декілька ініціатив, яка спрямовані на підтримку жінок та матерів на території України.
“Розкажи мені” – платформа, створена Інститутом когнітивного моделювання. Вона допомагає жінкам і не тільки побороти панічні атаки, емоційні перепади та інші психологічні проблеми, що пов’язані з війною. Тут можна залишити заявку і спеціаліст зв’яжеться з вами. Платформа працює цілодобово.
Психологічна допомога українцям під час війни – Телеграм-канал, де так само можна отримати консультація експерта та трохи заспокоїтись. Тут можна знайти практичні поради від психотерапевтів.
Служба UNFPA в Україні надає безкоштовні психологічні консультації всім українським жінкам. Крім цього, вони відкрили гарячу лінію для протидії торгівлі людьми, домашньому насиллю та гендерній дискримінації.
“Розірви коло” – хаб, який націлений на допомогу жінкам знизити стрес та тривогу. Тут, так само, можна заявити про насилля та дискримінацію, навіть в чужій країні. Консультації можна отримати в таких месенджерах: Messenger, Viber, Telegram.
Ініціатива «Люди в біді» пропонує психологічну підтримку всім, хто постраждав від війни. Гаряча лінія працює цілодобово, без вихідних, вона конфіденційна, анонімна та безкоштовна: 0800210160
Читайте також: Підтримати Україну через міжнародний фонд «Червоний хрест»
Для тих, хто евакуювався з дітьми, теж є спеціальні платформи та центри підтримки.
“Захист дітей Україні” пропонують безкоштовну психологічну консультацію маленьких громадянам, що переживають війну. Також тут є онлайн-платформа з навчальною програмою, курсами та тренінгами для дітей. До цієї ініціативи були залучені іноземні волонтери.
Також запустили можливість в Телеграм-каналі отримати консультацію від акушерів вагітним жінкам.
“Психологічна турбота” – YouTube-канал, на якому зібрані відео-лекції Світлани Ройз, за підтримки Міністерства освіти і науки. В ньому можна знайти багато корисної інформації, як спілкуватися з дітьми під час евакуації, як доглядати за нею в бомбосховищі та як психологічно підтримувати в кризовий момент.
Фото:@beccatapert/unsplash.com