NFT та криптовалюти сьогодні тренд, який залучає в Україну не лише фінансову допомогу, а й допомагає на інформаційних фронтах. Докладніше про NFT-арт розповідає fashion-журналістка та колумністка Marie Claire Ukraine Ксенія Ковальова.
Війна – час жаху. Вона продукує біль, сльози, страх, терор та величезні втрати. Та часом нові сенси, які творчі люди реалізовують в нових картинах, книгах та інших витворах мистецтва. Згодом саме вони не дозволять світу забути про те, який терор відбувається сьогодні на нашій землі. І, як і належить мистецтву, воно відреагувало на війну одним із перших. Причому, що не дивно, у світі, де звичайний Всесвіт уже переплетений з Метавсесвітом, найшвидшою відповіддю війні стали саме діджитал-твори, а Україна запустила державний криптовалютний фонд. Трохи раніше в країні було запущено першу криптовалютну біржу – Kuna, яка сьогодні і відповідає за кошти в криптовалютному фонді. Завдяки тому, що держава почала приймати допомогу в криптовалюті, потік коштів у країну значно прискорився: такі донати набагато швидші, простіші і не вимагають посередників.
NFT та криптовалюти сьогодні тренд, який залучає в Україну не лише фінансову допомогу, а й допомагає на інформаційних фронтах.
Одними з найпопулярніших колекцій NFT-арту на OpenSea стали сьогодні колекція VOGUE, запущена за підтримки українських дизайнерів, як GUNIA, GUDU, Belinkiy, IENKI, DRESSX, TTSWTRS, Anna October. Найтрендовіші українські дизайнери зібрали фотографії, ескізи та замальовки для того, щоб показати як світ моди підтримує прагнення України жити у власному, щасливому світі, якому не потрібні смерті та снаряди російських загарбників. Наприклад, GUNIA створили тематичні ілюстрації з об’єднанням біблійних мотивів, найкращих цитат війни та елементів із власних колекцій. Ann October представили рефлексію на тему війни та моди, IENKI показали фотографію експедиції на Антарктиці у куртках бренду, а GUDU створили 3D одяг в українських тонах.
Друга знаменита колекція – Vlandalz for Ukraine – була запущена Володимиром Кличком та WHISBE за підтримки Червоного Хреста та Unicef. Усі гроші з продажу йдуть прямо до фонду Української армії. Сама ідея полягає в тому, що люди у всьому світі можуть купити себе невеликого миша у кольорі прапора України з різних текстур.
Окрім двох вищезгаданих “трендсеттерів” на NFT ринку існує ще безліч українців, які тільки запустили колекції на підтримку країни. Кожен, хто вміє малювати або мав досвід із криптовалютами, якщо не створює NFT колекції, то намагається долучитися до кібер-атак, щоб не сидіти склавши руки, маючи хоча б трохи сил та часу. Але не менш значущим є те, що й популярні колекції на OpenSea почали запускати арти проти війни в Україні. Серед таких: Crypto WTF з артами Лукашенка та путіна, Crypts and Caverns, які випустили останній патерн у кольорах українського прапора, CryptoKittens з котиками, що збирають пожертвування для України, Hashmasks, MakersPlace та багато інших. Всього з моменту початку війни до України надійшло більше 82 млн доларів у криптовалюті в якості пожертвувань. Bored Ape Yacht Club як один з найвідоміших брендів на OpenSea зробив для Укрїни часне пожертвування в розмірі 1 млн доларів.
Сам факт фізичної війни у ХХІ столітті – дикість. І лише подумайте, наскільки бомби та танкові атаки абсурдні, якщо допомога країні вирушає у криптовалюті, а художники та дизайнери пишуть не аквареллю поля бою, а використовують нейромережі для генерації NFT-арту. Але, важливим є те, що Україна сьогодні в моді апріорі – і у віртуальній, і в реальній. Адже честь та свобода завжди були еталонними речами для розвитку мистецтва. А хто ж символізує їх краще за Україну в наші дні?
Автор: Ксенія Ковальова
#ВсеБудеУкраїна!
Читайте також: В КИЄВІ ГОТУЮТЬСЯ ЗБЕРЕГТИ ВІТРАЖІ ФУНІКУЛЕРА