Закрити
UA
CULTNAKED 2
Мода

Українські дизайнери в війну: CULTNAKED

Поділись:

Працювати – не тільки чудовий спосіб ефективно допомогти державі, але й найпростіший і найдоступніший спосіб заспокоїтись в умовах війни – вважає Марі Фуртас, засновниця бренду CULTNAKED. Про перші дні війни, плани та віру в перемогу розповіла дизайнерка.

CULTNAKED 2

Фото: instagram/cultnaked

На перший день народження своєї дочки Марі Фуртас – засновниця бренду CULTNAKED – не будувала особливих планів. Вона не мала списку з 1 001 ритуалу «першого дня народження» дитини та шоу-програми. Так само, як у списку справ на день не було й зборів тривожної валізки під бомбами, що сипалися на Київ.

«Я тому й не будувала ніяких планів, ніби очікувала, що трапиться щось», – каже Марі і з нею важко посперечатися. Багато хто з нас відчував це нервове хвилювання. Хтось прислухався до нього і поїхав раніше, хтось після пережитих криз, революцій та пандемії, списав усе на підвищену тривожність. «У мене було майже упаковано кілька валіз, я почала їх доповнювати і почула бомби в області десь. Моє тіло просто паралізувало від страху, все було, як у тумані. Склали все у машину і поїхали на кордон. Перше, що я написала команді – це те, що ми платимо зараз зарплату за місяць і ще одну за наступний, про всяк випадок. І будемо підтримувати до останнього. Однозначно, ми не могли знати, чи нам виходити на роботу найближчим часом, тому на сайті ми поставили просто лінк на “Повернись живим”. За дві тижні стало більш-менш зрозуміло, як війна працює, і ми вирішили продовжувати роботу».

CULTNAKED 1

Фото: instagram/cultnaked

Дивно і страшно одночасно писати про те, що «ми зрозуміли, як працює війна», але це правда. Через всі ці емоційні гойдалки від повної апатії та жаху до оптимізму та адреналінових уколів, ми прийшли до тверезого погляду на нову реальність і тепер знаємо, що у війни, як і будь-якого іншого періоду в житті, є свої закономірності та правила, яким вона підкоряється. І ця нескладна система координат дозволяє все також будувати, розвивати бізнес, який допоможе триматися на плаву і кожному зокрема, і всій Україні загалом. Адже через обстріл три з чотирьох підприємств закрилися, а це означає, що сьогодні кожен активний підприємець для країни – рятувальна шлюпка. «Команда CULTNAKED – топ, вони виконують роботу найкращим чином зараз. Частину грошей ми перераховуємо фонду “Повернись живим”. Кравчині ходять на роботу і в бомбосховища. Я сподіваюся, що все буде добре. Не працювати ні для кого з команди – не варіант, бо в офісі такий самий рівень безпеки, як і вдома».

Працювати – не тільки чудовий спосіб ефективно допомогти державі, але й найпростіший і найдоступніший спосіб заспокоїтись в умовах війни.

CULTNAKED 3

Фото: instagram/cultnaked

Робити рутинні речі дійсно допомагає психіці триматися в адекватному стані – не важливо, чи знаходитесь ви під арт-обстрілами або в еміграції. «Адаптуватися – єдиний варіант вижити, як для команди, бренду, так і для мене персонально. Наразі я не бачу варіантів свого повернення в Україну, тому працюватиму дистанційно + шукати нові ресурси та способи робити нові релізи. Це безпрецедентна ситуація, говорити про райдужні плани неефективно», – каже Марі.

Незважаючи на те, що вона не знає, коли повернеться додому, Фуртас продовжує нудьгувати за рідним Києвом: «Я в Порто. Мені тут не подобається, але я закомітилася шукати тут тканини, тому найближчий місяць я тут. Відчуваю я себе дуже неоднозначно: я щаслива, що більшість моєї сім’ї у безпеці, щаслива, що ми можемо жити в відносному комфорті. Але моя душа в Україні, там де страждають люди. Мене розриває від відчаю, ненависті до русні, жаги помсти. Я плачу щодня».

CULTNAKED

Фото: instagram/cultnaked

Але ми віримо, що скоро всі сльози в Україні будуть лише від радості – радості на честь нашої перемоги. І всі ті, кому довелося залишати рідні будинки, як і всі ті, хто став заручниками обставин, зможуть спокійно спати ночами та вільно планувати наступні дні, і навіть місяці свого мирного життя.

Автор: Ксенія Ковальова

#ВсеБудеУкраїна!

Читайте також: ПАТРІОТИЧНІ НАСТРОЇ УКРАЇНСЬКОГО NFT-АРТУ