Закрити
UA
Краса

Висипання: експертні поради щодо догляду за шкірою

Поділись:

Постійні чи періодичні висипання на шкірі обличчя та тіла – одна з найчастіших скарг, які чують косметологи від своїх клієнтів. Розповідаємо, які правила та компоненти в догляді допоможуть уникнути появи запалень або зменшити їх — для цього ми поспілкувались з національною тренеркою Starlit, косметологом Каріною Балаєвою.

Якщо висипи на шкірі мають хронічну форму, самолікування не допоможе

“Так чи інакше, практично всі ми стикались з проблемою висипів на шкірі. У більшості випадків періодичні, локальні висипання є абсолютною нормою. Що стосується шкіри, схильної до наявності постійних активних висипань на більшій частині обличчя, а також висипань на ділянках тіла, вона в першу чергу потребує консультації дерматолога. Хронічне акне потрібно почати правильно і вчасно лікувати — це дозволить уникнути неприємних наслідків на кшталт плям та рубців пост-акне, боротись з якими доволі непросто”.

Причини появи висипань та запалень

“Самих по собі тригерів, які призводять до появи висипань, досить багато, та й спрацьовують вони частіш за все в комплексі. Тим не менш, основні — це генетична складова, певна група захворювань організму, гормональні дисбаланси, вагітність, менопауза, хронічний інтенсивний стрес*, щоденні звички, зовнішні чинники, такі як: вода, клімат, активне перебування на сонці, також неправильно підібраний догляд за шкірою або ж його відсутність.

*Якщо розглядати даний процес на примітивному прикладі, то відбувається це приблизно так: гіперактивна себорегуляція сальних та потових залоз призводить до досить швидкого наповнення пор секретом — додайте сюди мертві клітини на поверхні шкіри, які не здатні вчасно відлущуватись. Ось що провокує певну реакцію на обличчі, а саме закупорку пор, яка може проявлятись чорною цяткою (комедон) або підшкірним висипом (закритий комедон) та вже в процесі провокувати появу запального елементу з приєднанням бактеріальної флори. Тому якщо ви маєте звичку «дерти» обличчя руками або часто торкатись до шкіри, потрібно розуміти, що це можливість ще більше розповсюдити висипання”.

Догляд за шкірою, схильною до появи висипань:

Ключем вирішення проблеми висипань шкіри є баланс між всіма етапами догляду, серед яких глибоке, проте не агресивне очищення та обовʼязкове зволоження. Важливо: відчуття стянутості, що часто виникає після очищення, насправді є сигналом некоректно підібраного відносно стану вашої шкіри вмивання, а це навпаки стимулює ще інтенсивнішу продукцію себуму.

Умовно можна розділити проблемну шкіру на два стани: проблемна та проблемна з проявами чутливості. Існують відмінності в догляді між цими двома типами. Якщо говорити про шкіру без проявів чутливості, основними інгрідієнтами в догляді є: кислоти (саліцилова, азелаїнова, транексамова, мигдалева, молочна, бурштинова), про/пре/пост біотики, нікотинамід, каолін, бентоніт, екстр вівса, омега, екстракт канабісу, цинк, антиоксиданти (мідь, вітамін С, рослинні екстракти), пептиди, ретиніл пальмітат* (ацетат), SPF.

*активну фому ретинолу чи його похідних підбирає спеціаліст, виходячи зі стану вашого організму, шкіри та решти догляду.

Очищувальний гель з кислотами Surface Radiance Cleanse, Medik8

Очищувальний бальзам Cleanser 27, Cosmetics 27

Очищувальна олійка Lipid-Balance Cleansing Oil, Medik8

Тонік для очищення та звуження пор Intensive Pore Minimizing Toner, Perricone MD

Подушечки для боротьби з висипаннями Blemish Control Pads, Medik8

Сироватка для проблемної шкіри Blemish Relief, Perricone MD

Зволожувальний сонцезахисний крем Advanced Day Total Protect, Medik8

Зволожувальний балансуючий флюїд та гліколевий активатор Medik8

Очищувальна маска Blemish Relief, Perricone MD

Засіб для локального нанесення Blemish Relief, Perricone MD

Нічна маска для проблемної шкіри Allies of Skin

 

Якщо ж шкіра схильна до висипань і чутлива, зверніть увагу на наступні інгредієнти: інкапсульована саліцилова кислота, азелаїнова, транексамова, бурштинова кислоти, про/пре/пост біотики, пребіотичні волокна цикорію, нікотинамід (вітамін В3), каолін, бентоніт, екстр вівса (бета глюкан), омега, бісаболол, цинк, антиоксиданти (мідь, вітамін С), екстракти канабісу, центели азійської, імбиру, комбучі, винограду, ладану, а також бакучіол як рослинна альтернатива ретинолу.

Очищувальна пінка Calmwise Soothing Cleanser, Medik8

Гель для вмивання Pure 27 Cleanser, Cosmetics 27

Тонік з інкапсульованої саліциловою кислотою Press & Clear, Medik8

Очищувальна сироватка Clarity Peptides, Medik8

Флюїд для проблемної шкіри Pure 27, Cosmetics 27

Зволожувальний крем з канабідіолом Perricone MD

Легкий сонцезазисний флюїд з канабідіолом Perricone MD

Засіб для локального нанесення Blemish SOS, Medik8

Сироватка з бакучіолом Bakuchiol Peptides, Medik8

 

Як ви помітили, більшість компонентів  в догляді за проблемною та проблемною чутливою шкірою повторюються, проте головною відміністю в догляді за другою є делікатний підхід, відновлення ліпідного бар’єру, альтернатива активним кислотам в якості ензимів та інкапсульованих кислот, які мають нейтральний ph, щоб не провокувати чутливість та не погіршувати стан в цілому. 

Сонцезахист обовязковий в обох випадках: без нього просто немає сенсу в усіх інших кроках — ультрафіолет руйнує клітини шкіри, що призводить до зниження імунітету. Результат — поява ще більшої кількості висипань.

Якщо говорити про якісний домашній догляд, то це мають бути:

  1. Два засоби для очищення. Перший — для глибокого очищення шкіри від забруднень (молочко, батер, гідрофільна олія). Другий — з ціленравленими активними компонентами, які матимуть м’яку коригуючу дію: його треба використовувати вранці та ввечері.
  2. Один-два засоби, спрямовані на корекцію висипань (тонік з вмістом кислот, сироватка).
  3. Ранковий зволожуючий крем з SPF-фактором.
  4. Вечірній крем, емульсія, флюїд для відновлення шкіри.
  5. Додатковий догляд 2-3 рази на тиждень (ензимний пілінг, кислотний пілінг, очищуюча маска, зволожуюча/відновлювальна маска, гель для локального нанесення).

Photo by Juriel Majeed on Unsplash

Читайте також: 5 АКСЕСУАРІВ, ЩО ЗРОБЛЯТЬ ВАШ ДОГЛЯД ПРИЄМНІШИМ ТА ЕФЕКТИВНІШИМ