Закрити
UA
проєкт МЗС "Резиденція Орлика. Віднайдення України в архівах світу"
Мода

МЗС започатковує проєкт “Резиденція Орлика. Віднайдення України в архівах світу”

Поділись:

У День Соборності України Міністерство закордонних справ започатковує новий проєкт – “Резиденція Орлика. Віднайдення України в архівах світу”.

Сьогодні, у День Соборності України, Міністерство закордонних справ започатковує новий проєкт – “Резиденція Орлика. Віднайдення України в архівах світу”. Мета проєкту – підтримати історичну науку та сприяти у проведенні відповідних архівних розшуків за кордоном. А саме, підтримати українських вчених, які шукають та досліджують нові матеріали з історії України, її державотворення, української дипломатії та відносин України з країнами-партнерами.

“Назвою резиденції ми вшановуємо дипломатичну діяльність Григора Орлика, сина славетного гетьмана Пилипа Орлика і дипломата на службі короля Франції Людовика XV. Завдяки багатому листуванню, пов’язаному з діяльністю Орлика і збереженому в архіві Міністерства закордонних справ Франції, вдалося віднайти цілий пласт історичних матеріалів про роль України у зовнішній політиці Франції, зусилля батька та сина Орликів з побудови міжнародних альянсів для звільнення України з-під російського впливу. У цьому ж архіві зберігається безцінний історичний документ – щоденник Пилипа Орлика. У десятках архівів світу все ще не віднайдені матеріали про Україну. Місія нашої резиденції – допомогти історикам знайти їх і повернути історії України, Європи та світу”, – розповів Дмитро Кулеба. 

Наразі планується проведення трьох українських дипломатичних резиденцій у трьох різних державах світу тривалістю до півроку. 

“Якщо ви – історик, науковець, дослідник, який працює над вивченням нашої історії в зазначеному ракурсі, і ви знаєте в яких архівах світу або бібліотеках є необхідні для вашого дослідження матеріали, але ви не маєте туди доступу – цей проєкт може бути для вас”, – зазначають у Міністерстві.

МЗС допоможе налагодити зв’язки з професійною спільнотою іноземних держав. Візьме на себе організаційні та логістичні питання. Термін подачі заявок: до 29 лютого 2024 року. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство закордонних справ

Читайте також: У 45 КРАЇНАХ СВІТУ З’ЯВИЛАСЯ «УКРАЇНСЬКА КНИЖКОВА ПОЛИЧКА»