Закрити
UA
Мода

IENKI IENKI презентує Antarctic Expedition Parka, створену спеціально для українських полярників

Поділись:

Створена для вчених науково-дослідницької бази “Академік Вернадський”Antarctic Expedition Parka не піддається викликам ні погоди, ні духу.

Майже два роки тому, незадовго до повномасштабного вторгнення, український бренд верхнього одягу IENKI IENKI випустив новітню технологічну Antarctic Expedition Parka для членів команди науково-дослідницької бази “Академік Вернадський” в рамках свого проєкту «Advanced Research», метою якого є вихід за рамки можливостей технологічного одягу. Постійно розширюючи межі своїх інноваційних зусиль та поєднуючи їх з передовими технологіями, IENKI IENKI зумів зробити внесок в антарктичну експедицію, попри новоутворену воєнну реальність, яка вразила українців 24 лютого 2022 року.

Розробка парок тривала півроку. “Ми вивчили досвід та запити українських дослідників, світову практику поєднали з власною експертизою та створили ультимативну парку, ультимативного помічника, який буде допомагати нашим полярникам у їх нелегкій праці в умовах Антарктики, ” – зазначає засновник бренду Дмитро Євенко.

Весь рік учасники експедицій живуть і працюють у дуже специфічних та суворих погодних умовах – крім майже постійної температури нижче нуля та підвищеної вологості, близько 300 днів на рік йде сніг або дощ. Також полярники неодмінно виїжджають працювати на інші острови, частина з яких розташована навіть за десятки кілометрів від станції. Під час пересування човнами на членів експедиції летять хвилі, крижані бризки, дме сильний холодний вітер. Щоб навіть за таких умов команда могла нормально проводити дослідження, їй необхідне гарне екіпірування.

У співпраці з італійською фабрикою Majocchi було створено нову тканину спеціально для погодних умов станції. Тканина зовнішнього шару парки була розроблена, щоб протистояти впливу холоду, вологи та вітру. IENKI IENKI також використали гідроскопічний пух. Нині гусячий пух залишається найкращим утеплювачем у світі у співвідношенні ваги до термоізоляції – він теплий, легкий та підлаштовується до перепадів температури, запобігаючи перегріву тіла. Єдиний недолік пуху – його здатність вбирати в себе вологу. В Antarctic Expedition Parka пух оброблено інноваційним гідроскопічним розчином, який зробив його водонепроникним. Таким чином, парки мають подвійний захист від води – не тільки зовні, а й усередині.

Вже два роки Antarctic Expedition Parka надійно служить нашим полярникам, як це видно на знімка Сергія Глотова. “Два роки тому,  за декілька тижнів перед вторгненням росії, ми з командою дизайнерів IENKI IENKI були в Одесі перед запуском нового українського криголама “Ноосфера”, який вирушав у свою першу подорож до Антарктики на українську станцію “Академік Вернадський” – згадує Дмитро. Простора краса літньої Антарктиди перетинається з посмішками членів екіпажу експедиції, що мимохідь пробираються крізь купи снігу. Затишок і радість в їхніх очах – найкращий доказ успіху задуму IENKI IENKI.

Читайте також: MORE ONE ТА NOTICA ПРЕДСТАВИЛИ СПІЛЬНУ КОЛЕКЦІЮ

У 1992 році, незабаром після розпаду Радянського Союзу, росія оголосила себе правонаступником усіх антарктичних станцій СРСР і відмовилася передати одну з них Україні. Чотири роки дипломатичних процесів і судів знадобилося, щоб Україна урочисто підняла свій жовто-блакитний прапор над станцією “Академік Вернадський”. Зі слів Дмитра Євенка: “Сьогодні – два роки як наші куртки служать надійними помічниками українським дослідникам у Арктиці, i це дуже мотивує. Ми натхненно працюємо далі, розробляючи нові продукти світового рівня, незважаючи на війну, та роблячи все від нас залежне для найскорішої перемоги України”. Такий самий настрій і серед учасників Української антарктичної експедиції, адже вони не тільки достойно представляють Україну в найвіддаленіший точці на земній кулі, а і захищають країну в перервах між експедиціями, несучи добровільну службу у Збройних Силах України.