У Києві пройшов “Форум Добрих Справ”. Він об’єднав 20 громадських організацій. “Форум Добрих Справ” показав силу синергії благодійників, волонтерів, митців та військових.
19 квітня 2024 року у Києві відбувся “Форум Добрих Справ” під назвою “Сила партнерства”, який став місцем, де зустрілося волонтери, благодійники, представники соціально-відповідального бізнесу, митці, правозахисники та держслужбовці й стали пліч-о-пліч, щоб показати силу партнерства. Саме тема синергії та взаємодопомоги стала наскрізною для “Форуму Добрих Справ”. Захід було проведено в символічному місці – Таврійському національному університеті імені В. І. Вернадського, який став центральним майданчиком Форуму для зустрічі найпотужніших громадських діячів, митців, активістів, волонтерських організацій, представників великого бізнесу та благодійних фондів. Головним ініціатором та організатором Форуму виступив Інститут розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр.
Урочисте відкриття “Форуму Добрих Справ” розпочалося з Гімну України у виконанні заслуженої артистки України Катерини Коврик. Після цього учасники вшанували хвилиною мовчання тих, хто поліг у боротьбі за суверенність України, а також тих, чиє життя забрала війна внаслідок збройної агресії росії.
Голова правління Інституту імені Голди, організаторка “Форуму Добрих Справ”, заступниця голови Ради волонтерів Київської області Тетяна Грабан, відкриваючи роботу Форуму, наголосила, що цей захід не про політику, а про тих людей, які піднялися, аби, незважаючи ні на що, протистояти агресору. Варто відзначити, що за роки свого існування Форум завжди залишався аполітичним і станом на зараз є чи не єдиним волонтерським заходом в Україні, який організовується без участі політичних сил чи представників влади.
“Ми проводимо 12-й “Форум Добрих Справ” і за цей час ми об’єднали понад 3,7 тисяч волонтерів. Тільки сьогодні про свою участь у форумі заявили представники 217 громадських організацій. Наш Форум не про політику. Він про кожного з вас. Про людей, які, незважаючи ні на що, роблять добрі справи. Всі ви наближаєте перемогу – у згуртованості й досягненні спільної мети наша сила”, – сказала Грабан.
Під час промови вона подякувала волонтерам за їхню роботу та вклад в розвиток України та громадянського суспільства, а також нагадала, що Форум присвячений Дню подяки волонтерам, тому захід був про вдячність та про підтримку тих, хто підтримує інших. Крім того, Грабан зазначила, що в планах Інституту є проведення переможного “Балу добрих справ”, аналогічного тому, який уже було проведено у 2021 році у Національному парку “Межигір’я”. Тоді волонтерів та благодійників нагородили за добрі справи спеціальною відзнакою – “Орденом доброго серця”. Після 24 лютого Інститут ім. Голди Меїр став у столиці координаційним волонтерським майданчиком для кожного, хто може і хоче допомагати тим, хто цього потребує. Привітав учасників “Форуму Добрих Справ” й Голова наглядової ради Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр, співзасновник “Форуму Добрих Справ”, бізнесмен, акціонер АТ “Банк Альянс” Олександр Сосіс, зазначивши, що під час цієї війни український народ показав світові таку згуртованість і такий героїзм, якого раніше не бачив ніхто.
“Ми дуже пишаємося тим, що велика кількість людей, які були у нас на попередніх Форумах, показали себе, коли почалася повномасштабна війна”, – сказав Сосіс, зазначивши, що що попри тяжкі часи, Форум продовжував працювати: він відбувався до великої війни й обов’язково буде після нашої перемоги, адже, Форум – це те місце, де збираються люди, щоб ділитися своїми добрими справами та надихати інших. Саме через історії незламності, сили та добра хочеться зробити щось більше та згуртувати навколо себе людей для цього.
Вітальні промови прозвучали й від діячів мистецтв – актрорки театру та кіно, власниці “Ордену доброго серця”, членкині Національної спілки театральних діячів України, президентки Міжнародної Ліги “Матері і сестри – молоді України”, художної керівниці Героїчного театру “Пам’ять”, авторки та фундаторки міжнародного проєкту-конкурсу “Тарас Шевченко єднає народи” Галини Яблонської та актора театру та кіно, заслуженого артиста України В’ячеслава Довженка, який у своїй промові процитував Марка Твена:
“Добро — це те, що почує глухий і обов’язково побачить сліпий”.
Привітання учасників Форуму прозвучали і від партнерів, адміністрації ТНУ імені В.І. Вернадського. Виступ проректора з навчальної роботи, кандидата технічних наук, доцента Володимира Ноженка та Сергія Нефедова, директора науково-навчального інституту “Донецька державна музична академія імені Сергія Прокоф’єва” Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського свідчив про те, що університет безпосередньо відданий ідеї соціального розвитку та підтримки благодійних ініціатив, спрямованих на покращення громадянського суспільства на підтримку добрих справ.
Слід зазначити, що форум став голосом тих, хто допомагає постійно, не шкодує сил, координує зусилля та стає тим, хто віддає добро. Від маленьких волонтерів-школярів, тендітних, але надзвичайно мужніх жінок-воїнів до великих корпорацій та міжнародних благодійних фондів, кожен вносить свій грандіозний внесок у протистояння російській агресії на підтримку України, наближаючи нашу спільну Перемогу. Героїзм і самовідданість синів та дочок нашого народу, які стають прикладом для наслідування, відзначатимуться не лише зараз, але й у майбутньому. Розповідали про свою діяльність: Голова опікунської ради Державної установи “Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України”, керівниця Центру медико-психологічної реабілітації Інституту медицини праці ім. Кундієва НАМНУ, президентка ГО “Всеукраїнська Асоціація Фізичної Медицини, Реабілітації та Курортології”, засновниця благодійного фонду “Допомоги та Відновлення”, голова БО “Благодійний фонд “Допомоги і відновлення”, заслужена юристка України, докторка філософії у галузі права Ірина Сисоєнко, директор благодійного фонду Global Empowerment Mission (GEM) в Україні Андрій Негрич, директорка Міжнародного БФ захисту жінок і дітей “Шішіралей”, засновниця центрів реабілітації та допомоги “Мрія та Перемога” (Румунія, Хорватія), засновниця Інституту жіночої народної дипломатії України (Румунія, Україна), представниця ВРУ, ініціаторка створення МФО “Підтримка волонтерського руху” у ВРУ, представниця ОПУ Людмила Онофриєсе та Леокадія Герасименко, голова Всеукраїнської громадської Спілки жінок України. Сферу волонтерства представляли: засновник БФ “Троє в каноє” Олександр Детцель та військовий волонтер Ігор Геращенко, який завітав на Форум з юними волонтерами.
Про відбудову та допомогу розповіли виконавчий директор “Добробату” Дмитро Іванов, виконавча директорка CORE Response в Україні Ліана Хоровицька, віцепрезидент Всесвітньої організації переміщених осіб та голова ради з питань ВПО при Київській ОДА, голова Ради волонтерів Київської області Олександр Явтушенко та виконавчий директор БО “БФ “Ізраїльська медична місія” Андрій Козленко та співзасновник ГО “Зграя”, очільник медичної місії на сході Олексій Юдкевич.
Родзинкою Форуму став блок-обговорення “Жіночі обличчя війни”, який модерували політологиня Олександра Решмеділова та політолог Олексій Якубін. З вітальним словом виступила перша заступниця голови Запорізької обласної ради Людмила Любім, яка розповіла про виклики для прифронтової області та вклад жіноцтва в боротьбу. Серед запрошених спікерів були: волонтерка, представниця ГУР МОУ Гайде Різаєва, керівниця відділу роботи з пораненими, медична кураторка Патронатної служби “Азов” Дзвенислава Сіра; капітан Центрального управління безпілотних систем Генерального штабу Збройних сил України Любов Гоголь; начальниця служби цивільно-військового співробітництва штабу Командування Сил логістики ЗСУ, членкиня координаційної ради Жіночого ветеранського руху, полковник Збройних сил України Катерина Корнієнко, а також фотографиня, засновниця соціального проєкту “Важлива” Катерина Карпенко.
Далі захід перейшов у площину соціально-відповідального бізнесу, як одного зі складових громадянського суспільства, а також відбулася презентація книги “Незламний бізнес”. До обговорення ролі бізнесу в умовах повномасштабної війни долучилися: Олександр Сосіс, голова наглядової ради Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр, бізнесмен, акціонер АТ “Банк Альянс”, співзасновник “Форуму Добрих Справ”; Олена Умеренко – очільниця Департаменту соціальної відповідальності бізнесу “Нової пошти”; Іван Степурін – видавець, директор ТОВ “Видавництво “Саміт-Книга”, директор БФ “Міжнародний благодійний фонд “Твоя Доброта”, голова комітету з питань культури та туризму Громадської ради при КМДА, член правління Української Асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, а також Петро Щербина з товариства “Відважних”.
Закінчився “Форум Добрих Справ” нетворкінгом, де учасники розподілилися за сферами своєї діяльності, обговорювали проблеми з якими наразі стикаються, розповідали про плани на майбутнє та знаходили нових партнерів. Саме завдяки таким активностям, вже не один рік поспіль учасники “Форуму Добрих Справ” формують нові партнерства, створюють спільні проєкти, що вражають та надихають робити більше! Разом з Форумом була проведена виставка “Міражі руїн” про знищені та надломлені війною міста та села України, автором якої є художник, засновник Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр, голова Ізраїльської медичної місії в Україні Альберт-Лейзер Фельдман.
Безперечно, “Форум Добрих Справ” мотивує, як місце сили та натхнення, як символ незламної волі та віри у краще майбутнє, де збираються люди з різних сфер життя, щоб обмінятися думками, ідеями, досвідом для знаходження оптимальних рішень. Зусилля та рішучість учасників, які не дозволили війні порушити їхні плани, є неймовірною демонстрацією міці людського духу та спільної відповідальності за майбутнє країни. Кожна історія життя у війні, висвітлена на Форумі, є частиною великого національного оповідання, яку буде записано в історичні книги.
Організатором Форуму виступив Інститут розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр, за підтримки АТ “Банк Альянс”. Інформаційним партнером стала Burda Media Ukraine. Інститут розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр щиро дякує парнерам за допомогу у проведенні заходу.