Таке буває, що балкон у квартирі старий, захаращений та зовсім негарний. Як його оновити не за всі гроші світу? Про це ми розпитали в експертів, що допомагають українцям створювати домашній затишок роками: JYSK.
Перш ніж братись до оформлення балкона, доведеться трошки спітніти й зайнятись генеральним прибиранням. Не просто поверхневим, а саме глибоким.
Це може зайняти весь твій вихідний день, але повір: чистота миттєво покращує вигляд балкона, а також дозволяє побачити, де є конкретні проблеми, які потребують розв’язання.
Щойно на балконі наведено лад, можна роззирнутись та визначити проблеми, а також – створити план дій з детального оновлення. Якщо балкон дуже старий, може знадобитись трошки фарби або плитки. Якщо проблема полягала тільки в захаращеності, прибирання дозволить створити чистий аркуш для творчості. Окрім цього, залежно від того, який у тебе балкон – відкритий чи закритий – також рішення будуть різними.
Звісно ж, неможливо обійтись без місця, де ти будеш сидіти з гостями або з улюбленою книжкою та горнятком холодного чаю. Головна вимога до меблів для балкона – ергономічність. Ось декілька ідей:
Тут все залежить від твоїх потреб, розміру балкона та того, як ти використовуєш цей простір.
Рослини все роблять краще. У великому місті нам всім потрібен невеликий зелений куточок, і балкон – це чудове місце для творчості.
Для ергономічного розміщення зелені та рослин на балконі, використовуй вертикальний простір. У цьому тобі допоможуть підвісні горщики STORSKARV, які можна повісити на стелю. До стіни можна прикріпити підставку під горщики LJUM, вона ідеально економить простір на балконі й дозволяє створити чудовий вертикальний сад. Не забуваймо й про зовнішній простір балкона. Озеленити цю частину можна за допомогою балконника UGLE, в якому можна вирощувати квіти або в’юнкі рослини, щоб замаскувати непривабливу зовнішню частину балкона.
Ми вже писали про те, що рослини можуть забезпечити на балконі тінь та конфіденційність. Але поки вони ростуть, скористайся різноманітними навісами для балкона. Для закритого балкона підходять прості текстильні фіранки або ролети. А от для відкритих балконів варто розглянути штори, які витримають дощі та сильний вітер.
Останній крок в оформленні балкона – це додаткові декоративні елементи, такі як текстиль, освітлення, килимки та навіть елементи мистецтва. Вони є зовсім необов’язковими, але створюють настрій та атмосферу. Наприклад, гірлянда на сонячній батареї BERGIRISK, яка не буде витрачати електроенергію, але при цьому тішитиме ніжним світлом у вечірній час на балконі. Для приємних звуків можна повісити на відкритому балконі вітряний дзвіночок з дерева. Ну, і звісно ж, приваблюй пташок на свій відкритий балкон за допомогою годівничок.
Балкон влітку може стати для тебе місцем комфорту, спокою та насолоди відпочинком. Для цього знадобиться трошки часу, терпіння та креативу.