Закрити
UA
Краса

Найпоширеніші помилки в літньому догляді за шкірою: що не треба робити!

Поділись:

Нарешті літо! – радіємо ми, але не наша шкіра. Поки ми насолоджуємося довгими прогулянками, теплим промінням, подорожами і активним відпочинком, наш епідерміс екстремально навантажують UV-випромінювання, забруднене міське повітря, перепади температур, коли ми з авто чи приміщення, де весь день працюють кондиціонери, виходимо на вуличну спеку. Все це призводить до втрати тонусу шкіри, появи нових зморщок, пігментації та в цілому передчасного старіння. Як допомогти шкірі пройти літо гідно? Для початку, не припускатися найпоширеніших помилок у літньому догляді. Яких саме? Запитали Наталію Деркач, кандидатку медичних наук та засновницю швейцарського бренду INSTYTUTUM (ІНСТИТУТУМ).

 

 

Помилка 1: часті вмивання водою.

Влітку постійно хочеться освіжитися, і здається, що вмивання водою чудово допомагає в цьому. Проте коротке відчуття свіжості, яке дарує вмивання, по факту обертається купою проблем. Справа в тому, що міська вода здебільшого лужна, і сама по собі вона дуже погано впливає на стан нашої шкіри. Порушується кислотно-лужний баланс, руйнується природний здоровий мікробіом шкіри. Часто це провокує висипання і запалення, пов’язані з порушенням мікробіому.

Що робити: покласти в сумку слабокислий і неагресивний засіб для вмивання і вмиватися лише з ним. Для відчуття зволоження протягом дня використовувати зволожувальний спрей-міст, який можна наносити просто на макіяж.

 

 

Помилка 2: недостатнє зволоження, і жирної шкіри також

Є поширений міф, що жирна шкіра не потребує зволоження. Це абсолютно не так. Навпаки, влітку, коли наші вмивання (см. помилку 1) стають частішими, в гонитві за почуттям свіжості і чистоти ми починаємо обирати більш агресивні засоби для вмивання і користуватися ними частіше. Це призводить до порушення гідроліпідного бар’єру шкіри і шкіра швидше втрачає і гірше утримує вологу. Як результат маємо пересушену шкіру, що намагається «виправити ситуацію» виробленням зайвого себуму і виглядає жирною.

 

Photo by Fleur Kaan on Unsplash

 

Що робити: не забувати про зволожувальні креми і користуватися ними щоранку і щовечора, а в ідеалі — після кожного вмивання. Наш хіт від INSTYTUTUM — це крем-гель HYDRAFUSION 4D HA HYDRATING WATER BURST CREAM, він має суперлегку приємну текстуру, яка чудово наповнює шкіру вологою завдяки мультимолекулярній гіалуроновій кислоті, а також має компоненти-оклюзиви, які допомагають утримувати вологу протягом дня. Додаткові компоненти: АТФ, екстракт морських водоростей, ензими папаї, ефір жожоба, вітаміни В і Е, біоподібний ліпід, абрикосова олія, сквалан — у комплексі покращують енергетичний потенціал клітин для підтримки тонусу і фізіологічного оновлення шкіри.

 

 

Помилка 3: зупинка активного догляду з кислотами та ретиноїдами

Міф про те, що варто уникати засобів з кислотами та ретиноїдами влітку вже в минулому, коли активи попередніх поколінь були дуже агресивними до шкіри, а культури правильного використання SPF-засобів не існувало. Станом на сьогодні більшість західних експертів стверджують, що літо — найкраща пора для м’якої ексфоліації, адже більш вологе повітря допомагає шкірі легше переносити дію активів. Кислоти та ретиноїди насправді дуже потрібні в літньому догляді, адже додатково відлущують відмерлі клітини шкіри, звужують пори, вирівнюють тон шкіри, сприяють регенерації клітин. Вони допомагають шкірі бути міцнішою і швидше відновлюватися після контакту з забрудненим міським повітрям, вітром та сонцем.

Що робити: продовжувати догляд з кислотами та/або ретиноїдами, але перенести час нанесення активів на вечір і ніколи не забувати про надійний захист від сонця.

 

 

 

Помилка 4: відмова від засобів з вітаміном С

Насправді, вітамін С є незамінним компонентом літнього догляду, адже він – потужний антиоксидант. Антиоксиданти борються з впливом на шкіру вільних радикалів, які руйнують колаген, перешкоджають природним процесам відновлення шкіри й спричиняють запалення. Вплив вільних радикалів викликає появу зморшок, висипань та пігментації. Антиоксиданти, зокрема – вітамін С, сповільнюють цей процес, а ще освітлюють та вирівнюють тон шкіри, даруючи їй молодий та свіжий вигляд.

Що робити: зробити засоби з антиоксидантами (вітаміном С, Е, ніацинамідом) головною активною складовою вашого догляду. Обираючи засіб з вітаміном С, віддавайте перевагу жиророзчинній формі (THD): на відміну від водорозчинної (зазвичай, аскорбінової кислоти), THD проникає в глибші шари шкіри.

Раджу спробувати наш серум-бестселер — ANTI-WRINKLE BRIGHTENING C-ERUM. Суперконцентрована сироватка містить 15% вітаміну C THD, 3% ніацинаміду і вітамін E, завдяки чому відновлює шкіру від пошкодження ультрафіолетом, вирівнює тон, зменшує зморшки й дряблість шкіри, бореться з передчасним старінням, помітно коригує розширені пори, тьмяність і неоднорідну текстуру шкіри, зменшує пігментацію і постакне. Наносьте сироватку з антиоксидантами на шкіру зранку, перед щоденним кремом. І ніколи не забувайте про сонцезахисний крем.

 

 

Помилка 5: захист від сонця тільки в сонячні дні

Насправді UVA-промені, які складають 90% усього сонячного випромінювання, проникають крізь хмари та скло. І хоча вони не викликають опіків, як UVB-промені, і діють більш непомітно – але у глибоких шарах шкіри UVA руйнує колаген та еластин, позбавляючи шкіру пружності, пришвидшує процес старіння клітин, провокує посилення пігментації.

Що робити: використовувати засоби з SPF зі ступенем захисту не менше SPF 50 (особливо якщо ви користуєтесь активами) щоранку, навіть коли на вулиці хмарно, і поновлювати кожні 2 години.

Ми в INSTYTUTUM розробили потужний SPF крем SUNSCRIPTION DARK SPOT DEFENCE SPF50 з безпечними органічними фільтрами нового покоління та ультразволожувальною формулою з екстрактом салікорнії. Крем не залишає білих слідів, бореться з пігментацією, підлаштовується під тон шкіри й має дуже легку текстуру, що просто ідеально для літнього догляду. Ви будете вражені, обіцяю!

 

 

Читайте також: Догляд аnti-pollution влітку: як захистити шкіру від забруднень у великому місті?