Національний банк України ініціює зміну назви монети “копійка” на “шаг”. Це відновить історичну справедливість, сприятиме дерусифікації та відродженню національних традицій у грошовому обігу.
Національний банк України ініціює зміну назви розмінних монет з “копійка” на “шаг”. У Нацбанку дослідили історію грошового обігу України. І дійшли висновку , що назва “копійка” для розмінної монети фактично є символом московської окупації.
“Сьогодні український народ повертає собі все, що було несправедливо в нього вкрадене та понівечене кремлівськими наративами. Саме час відновити справедливість і для грошової системи, очистити монетарний суверенітет від щонайменшої спорідненості з будь-чим московським. Ми маємо своє, питомо українське, слово для визначення дрібних монет – це слово “шаг”, – гозповів Голова Національного банку України Андрій Пишний.
Зміна назви допоможе відновити історичну справедливість. А також сприятиме дерусифікації та відродженню національних традицій у грошовому обігу України. Національний банк не планує спеціально, через зміну назви, вилучати з грошового обігу монети, номіновані в копійках, та обмінювати їх на шаги. Монети “копійка” та “шаг” перебуватимуть в обігу паралельно. Громадянам не потрібно буде вживати додаткових заходів для обміну копійок на шаги.
Назва “шаг” – давнього українського походження. Вона використовувалась в українській грошовій лічбі з XVI – XVII ст.
“Це унікальне найменування монети, якого не знають інші лінгвокультури. Воно широко вживається в класичній українській літературі. Зокрема часто згадується у творчості Тараса Шевченка, Лесі Українки та інших письменників”, – розповідають у Національному банку.
Грошові знаки з назвою “шаг” були введені у реальний грошовий обіг у часи Української революції 1917–1921 років. Це було закріплено на законодавчому рівні. Вони перебували в обігу до березня 1919 року, коли були скасовані радянською владою.
“Назва “копійка” має московське, імперське походження. В умовах широкомасштабної російської агресії заміна копійок на шаги є важливим та необхідним кроком. Адже сьогодні копійки залишилися в обігу лише у ворожих до України держав”, – наголошують у Нацбанку.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Національний банк України
Читайте також: «ДО СВОЄЇ ПРИРОДИ» — У КИЄВІ ВІДКРИЛАСЬ ВИСТАВКА З ЛЮБОВ’Ю ДО УКРАЇНСЬКОЇ СПАДЩИНИ