Закрити
UA
Життя

Полювання на овець: подорож на острів Скай

Поділись:

Будинок тисяч овець та клану Маклауд, земля фантастичних краєвидів – все це острів Скай на заході Шотландії.

sky3

Фото: Getty Images, Fotobank.ua

Скай (Skye), другий за величиною острів у Шотландії, пейзаж якого складають пагорби, вкриті вереском. Природа острова дуже гарна, але головна визначна пам’ятка – вівці, які вважають себе повноправними господарями острова. І не дивно, що на острові їх більше, ніж людей. У готелі, де ми зупинилися, над віконцем рецепції висів плакат із фото місцевих порід овець. Їх виявилося 40 штук, найбільше мене вразили вівці Blackface з довгою вовною, чорною мордою і хвацько закрученими рогами, і Wensleydale, схожі на помісь (клянусь!) угорської вівчарки та лами. До речі, мені легко вдалося визначити, який же породи чорноногий баранець Шон з однойменного британського мультсеріалу – вона називається Suff olk.

.Етимологія слова Skye досі точно не відома. За різними версіями, воно означає «зазубрений», «крилатий», а гельською мовою його називають Eilean a’ Che?, або острів Тумана. Останнє вірно – погода тут міняється: не встигаєш обсипати прокляттями грозові хмари, як наступної хвилини вже милуєшся веселкою, і тут же починає мріяти дощ. Вологість на острові Скай така, що поняття «сухий одяг» у принципі не існує – відволожуватися вона починає після півгодинної прогулянки на свіжому повітрі. Саме на Скаї до мене дійшло, навіщо всі ці хитрощі з вощеними тканинами в одязі відомих heritage-брендів на зразок Barbour. Є в шотландському кліматі та приємний бонус – вплив Гольфстріму. У січні температура зазвичай не нижче +6°C, а в липні рідко вище +15°C.

.Те, заради чого варто приїхати на острів – це природа, на фоні якої почуваєшся крихітною філіжанкою. Порізана берегова лінія з крутими схилами або пологими спусками, і гори, гори, гори – тут вони виглядають як декорації до фантастичного фільму. До речі, Голлівуд цим скористався: крім «Горца», хіта 80-х, який прославив один із двох реальних і найвпливовіших кланів острова – клану Маклауд, тут знімали початкові кадри «Прометея» з Майклом Фассбендером у головній ролі. Скелю «Старий зі Сторра» (Old Man of Storr), яка мені здалася схожою на палець, що здіймається в непристойному, але гордом жесті, або ламані лінії гірського масиву Куіранг не сплутати ні з чим. Як і червоні та чорні Куіллін Хіллз із найвищою точкою острова – піком Скур-Аласдайр (993 м), який природа створила з магматичної породи під назвою габро – дуже міцного облицювального каменю, який часто використовується для виготовлення могильних плит.

небо

Фото: Getty Images, Fotobank.ua

.Скай чудесний тим, що його запросто можна об’їхати на машині вздовж і поперек за короткий час. Дорогою вдасться відвідати руїни замку Дантульм, будинки клану Макдональдів, суперників Маклаудів. Або найзахіднішу і, мабуть, найкрасивішу частину острова – мис Ніст-Пойнт, що стрілою врізається в протоку Літл-Мінч. Це один із тих пейзажів, які ти намагаєшся міцно вбити у свою пам’ять – щоб згадувати в моменти, коли тобі необхідно повернути рівновагу.

.На острові Скай, що дивно, безліч крихітних арт-галерей, є автентичний музей острівного життя та шкіряна майстерня. Ресторани також тут знайдете, найкращий – при готелі Kinloch Lodge. Єдина на острові, зате відома віскокурня – Talisker. У 1830 році її заснували сини доктора Х’ю та Кеннет МакАскілл, взявши в оренду землю у клану Маклаудів. У 1960 році віскокурня згоріла, але її заново відбудували, і сьогодні тут можна насолодитися не лише легендарним односолодовим віскі, що володіє торф’яним і вулканічним смаком, але й здобути уроки лікнепу з виготовлення культового шотландського напою.

sky2

Фото: Getty Images, Fotobank.ua