Закрити
UA
Краса

Тійна Орасм’я-Медер про те, з чого насправді складається косметика

Поділись:

Засновниця Центру естетичної косметології Meder Тійна Орасмяе-Медер в ексклюзивному інтерв’ю Костянтину Путіленко розповіла про свою другу книгу, де вона докладно описала 100 найпопулярніших інгредієнтів сучасних косметичних засобів.

ліжко

Тійна, ми знаємо, що у грудні виходить нова книга. Книга побачить світ 21 грудня, тож я сама ще не тримала її в руках. Вона називається “Наука краси. Із чого насправді складається косметика». Спочатку я не планувала писати книгу для широкої публіки. Як ви знаєте, торік у нас із Яною Зубцовою вийшли «Бьюті-міфи», які несподівано для мене стали дуже популярними – книга увійшла до шорт-листу Озона, нею зацікавилися іноземні видавництва, що теж вражає. Я працюю в Бьюті-індустрії близько 25 років, але мені все ще здається, що це видання для вузького кола професіоналів. Виявляється, людям ця тема дуже цікава.

Щодо нового проекту, то я дуже багато років збираю інформацію щодо інгредієнтів. У 1998 році, коли я почала працювати тренером, мені дали брошуру з 12 сторінок з картинками та назвами. Книгу подібного змісту я останній раз тримала в руках у трирічному віці, та й то вважала її досить нудною. Мені ж запропонували провести тренінг із тієї брошури. Я пішла в бібліотеку, але виявилося, що інформації на цю тему практично немає. І я почала збирати все, що потрапило на цю тему. Благо, я вільно читаю трьома мовами, тому що все, що мені вдалося знайти російською – це поради краси від цариці Клеопатри. Незрозуміло, коли вона встигала правити Єгиптом, бо тільки тим і займалася, що стежила за собою.

Якийсь час я сподівалася, що хтось таку книжку напише, але реальну інформацію про походження інгредієнтів та їх хімічний склад, їх вплив на організм, як і раніше, складно знайти. Коли я зустрічала на прилавках різноманітних енциклопедії та книги про склад косметичних продуктів, я відразу все це купувала. Але те, що шукала, я не змогла знайти. Поступово я почала сама записувати та систематизувати інформацію. У написанні книги мені дуже допомогла тренер Meder Beauty Science у Східній Європі доктор Оксана Шатрова. Крім цього, мій видавець наполегливо просив нову книгу, адже на даний момент «Бьюті-міфи» перевидані вже чотири рази, і ведуться переговори про переклад книги на французьку та англійську мови для читачів Франції, США та навіть Нової Зеландії та Індонезії. Вражаюче! Це буде перший за довгий час випадок видання російської книги у жанрі non-fiction іноземною мовою.

1_kras

Коли стало зрозуміло, що другої книги бути? Брошура про інгредієнти, яку я спочатку задумувала як посібник для косметологів, розширювалася на очах, і коли на прохання видавця я надіслала йому фрагмент тексту, нею одразу зацікавилися проектом для широкої публіки. Окрім інгредієнтів, які ми використовуємо в косметиці Meder, у книзі описані й інші компоненти – ми зупинилися на цифрі 100. У світі зараз стандартизовано близько шести тисяч косметичних інгредієнтів, але сотні зайняло близько 400 сторінок!

Книга складається з трьох частин: «Природа», «Хімія» та «Біотехнології». Хімії присвячена велика глава. І хоча її останнім часом практично демонізували – але без неї нам довелося б щодня ходити до аптекаря за порцією крему. Без хімії немає консервантів, без неї складно надати продукту приємного аромату – далеко не всі рослинні складові пахнуть так, що їх захочеться нанести на обличчя. Деякі інгредієнти можна отримати лише хімічним шляхом. Відкриття останніх років – розділ «Біотехнології». Наприклад, молекули із заданими властивостями.

Ви досліджували інгредієнти якогось специфічного ринку? Чи є складові родом з України, які цінуються косметологами? Я маю доступ до інформації щодо інгредієнтів світового ринку, тому що займаюся питаннями їхньої безпеки. Дуже багато цікавого роблять Японія, Південна Корея, Малайзія – вони дуже серйозні дослідні бази. Активно у цьому напрямі працюють фахівці у Німеччині, Швейцарії, США. Косметичні виробники та виробники інгредієнтів – це два різні світи. Наприклад, Франція – лідер косметичного ринку, але більшість інгредієнтів вона імпортує. Що стосується України, то косметологи дуже цінують українську соняшникову олію – це дуже потрібний компонент, який багато використовується при виробництві косметичних продуктів.

Як ви вважаєте, яка кількість інгредієнтів у косметичному продукті є оптимальною? Візьмемо хоча б популярні зараз олії для обличчя – формули деяких із них включають десятки найменувань у складі. Невже це виправдано? Різні олії виконують різну функцію. Наприклад, масло макадамії схоже на норковий жир і не має нічого спільного, скажімо, з соняшниковим. Оливкова містить речовину, схожу на ібупрофен, тому вона знімає запалення та непогано знеболює. Олія виноградних кісточок дуже швидко проникає у шкіру, а масло ши – лише покриває. Масло жожоба – взагалі рятівник китів: воно працює як спермоцет, який раніше видобували із кашалоту.

В принципі, можна створити комплекс олій, який повторить профіль олії людського шкірного бар’єру. Проблема у тому, що це настільки індивідуально, як відбиток пальців. Але водночас і перспектива створення індивідуальної косметики з урахуванням формули особистого бар’єру шкіри. Якщо користуватися одним маслом, то залежно від його виду можна зволожувати та пом’якшувати шкіру якийсь час, від трьох днів до кількох місяців. Воно заповнює дефіцит ліпідів, а відсутність води робить його більш щільним, що допомагає краще вбудовуватися. Однак ймовірність знайти ту олію, яка максимально підходить саме вам, практично дорівнює нулю. Як правило, згодом цей продукт починає розплавляти ліпіди, і шкіра стає сухою. Якщо ж йдеться про комплекс масел, то є велика ймовірність того, що шкіра сама вбере саме ті речовини, яких їй не вистачає. Скажімо так, комплекс із п’яти масел – це краще, ніж монопродукт.

А із тридцяти? Тридцять – це тридцять варіантів. Висока ймовірність того, що кожен знайде щось своє. Однак тут має значення тип вашої шкіри. Наприклад, для жирної частини олій, а точніше, арахідонова кислота, може стати причиною виникнення комедонів. Досить складно потрапити до дефіциту профілю суперсухої шкіри. А нормальної це взагалі не потрібне.

08