Гвусті фруктово-овочеві коктейлі, що з’явилися як частина дієтичного харчування, давно перетворилися на самостійну гастрономічну течію і зайняли місце у ряді швидких, але корисних для здоров’я перекушування. Смузі вже не просто десерт або новомодна альтернатива фрешу, а цілком самостійна страва, яка вирішує безліч проблем — від швидкої енергетичної підзарядки до детокс-курсу. А для приготування густих коктейлів використовують уже не лише фрукти та овочі. Що ж варто додати в смузі, щоб зробити його ще смачнішим і кориснішим?
Імбир
Підбадьорливий ефект цього кореня складно переоцінити, а в комбінації з повними вітаміном С апельсиновим або грейпфрутовим фрешем він стає серйозним конкурентом кави у питаннях пробудження та повернення працездатності. Приємний бонус: стимулюючи обмін речовин, імбир ще й сприяє схуднення Втім, останнім часом імбир модно міксувати з полуничним соком та дещицею арахісової олії.
Суперфуди
Насіння чиа або льону, ягоди годжі та цілісні какао-боби, кероб роблять смузі більш щільним і ситним завдяки додатковому вмісту білків та клітковини. Коктейлі з такими інгредієнтами можуть замінити один прийом їжі і служать чудовою підмогою у важкі дні, коли потрібно зберігати гостроту уваги якомога довше.
Читайте також: Незвичайні способи приготування холодної кави
Японський чай матчу
Цей зелений порошок — один із найпотужніших природних антиоксидантів, а ще він сприяє молодості та допомагає зосередитися. М’який смак та екзотичний вигляд додає матчу популярності.
Зелень
Специфічний смак подрібненого шпинату або петрушки більше не лякають любителів смузі – тепер зелень часто додають навіть до класичних «солодких» коктейлів. По-перше, це корисно. По-друге, у моді – яскраві пряні смаки, яку також підтримують куркума, каррі та перець халапеньо як приправу.
Натхнення традиціями
Якщо подумати, то турецький айран із тертим огірком та дрібнонарізаною зеленню – це попередник смузі. В Індії століттями готують ласі із суміші молока та фруктового пюре, а в Іспанії — орчату з рисом та мигдальним молоком. Їм трендсеттери пророкують велике майбутнє як основу для створення нових рецептів смузі.
Читайте також: Полуничний смузі: 6 найкращих рецептів
рослинна молоко
Настій з перемелених мигдалю, сої, кіноа, фундука або макових зерен – відмінний замінник молока, менш калорійнийале містить не меншу кількість білків і кальцію. І завдяки відсутності лактози набагато легше засвоюєтьсящо робить горіхове молоко одним з найбільш затребуваних продуктів для здорового харчування. Крім того, має чудовий смак.
Алкоголь
За великим рахунком, класичну “Маргариту” – освіжаючий мікс з крижаної крихти текіли і полуничного пюре – можна віднести до розряду смузі. Бармени не втомлюються фантазувати на цю тему — і створюють фантастичні мікси, у тому числі — з кавовим бейлісом та пюре з маракуї, а до йогуртів, імбиру, груші та рома.
Фото: Gettyimages