Закрити
UA
Краса

5 найпопулярніших бьюті-страхів: правда чи міф

Поділись:

Заради гарного тіла ми готові піти на багато чого, але не на все. Ольга Кіктенко склала список найпопулярніших бьюті-фобій і спробувала розібратися, які з них справді мають під собою ґрунт.

 

Beach Girls Cheering on Jetty

 

Фобія № 1 — Гелі для душу залишають на шкірі шкідливі речовини, що не змиваються, чого не скажеш про мило

Цей страх популярний серед любителів митися до скрипу, що використовують агресивне лужне мило. Так от нічого корисного для шкіри такий скрип не несе. Він говорить про те, що гідроліпідна мантія, що захищає епідерміс, знищено і відкрито шлях для мікроорганізмів, які провокують дерматити та висипання. «Потріть свою внутрішню частину передпліччя (вище за ліктя). Під пальцями з’явиться почуття деякої “восковості”, гладкості. Оце і є здорова шкіра! – Пояснює хімік-технолог, косметолог Юлія Гагаріна. – На ній має бути цілісний захисний шар, який складається із суміші ліпідів та води. Своєрідна масляна “броня”, смуга перешкод від випаровування вологи та попадання в шкіру хвороботворних бактерій, якими кишить повітря. Ці “погані” в маслі просто не виживають». Висновок – вибирайте засоби для чищення з м’якою миючою базою і незмивними кондиціонуючими добавками, наприклад, рослинними оліями або протеїнами шовку (саме вони і залишаються на шкірі). До речі, такий корисний склад можна знайти не лише у гелях для душу, а й у правильному милі.

Фобія № 2 — Антицелюлітні засоби з ефектом, що холодить, можуть застудити живіт

А ось і ні! Ці засоби відносяться до категорії «венотоніків» – підвищують тонус судин, нормалізують кровообіг та зменшують набряклість. За льодовий ефект у їхніх формулах відповідають ментол і камфора. Охолодження вони дають лише поверхневе, до внутрішніх органів воно не проникає. А відчуття «зуб на зуб не потрапляє» виникає за рахунок того, що сідниці, стегна та живіт мають найбільш чутливі до холоду рецептори. До речі, використовувати такі креми, маски та обгортання потрібно у другій фазі менструального циклу, коли у жіночому організмі спостерігається застій рідини. А в першій – наносити на проблемні зони засоби з кофеїном та іншими складами, що жироспалюють. Тоді целюліт справді почне відступати.

Фобія № 3 – Воскова епіляція може спровокувати вростання волосся

Справді, від вростання ніхто не застрахований. Причин цієї проблеми може бути кілька. Перша – це гіперчутливість шкіри та генетична схильність (спробуйте інші види видалення рослинності на тілі). Друга – неправильно проведена процедура ваксингу. «Вростання можливе, якщо порушено техніку або протокол процедури, – пояснює Юлія Копецька, косметолог, тренер Академії Наукової Краси. – Наприклад, масло, яким забираються залишки воску, забули семульгувати або взагалі нанесли його навмисно наприкінці процедури». Олія – це продукт нафтопереробки, здатний забити відкриті фолікули. Або недосвідчений майстер відірвав пару воскових смужок за зростанням волосся, а проти нього. Якщо все зроблено правильно, вирішенням проблеми вростання може стати регулярне використання спеціальних постепіляційних лосьйонів або кремів з АНА-кислотами. Їх потрібно починати наносити на третій день після процедури та використовувати щодня, поки волоски не почнуть проростати. У цій справі важлива дисципліна. Аплікації не можна пропускати, інакше не буде ефекту. Взагалі, якщо ви збираєтеся самостійно робити воскову епіляцію, раджу спочатку записатися на прийом до професіонала та уважно поспостерігати за його роботою.

Two beautiful healthy young women going for a surf together

Фобія № 4 — Лазерна епіляція влітку може спричинити пігментацію і негативно позначитися на родимках 

У наших широтах за лазерною епіляцією міцно закріпилося реноме “не літньої” процедури. У той час як у Флориді, де сонце цілий рік, вона значиться у списку найпопулярніших салонних заходів. Справа в тому, що є в цій процедурі певні обмеження, і якщо їх чітко дотримуватися, то сезонність не має значення. «Після сеансу лазерної епіляції протягом двох тижнів необхідно максимально уникати влучення прямих сонячних променів, – каже Галина Лобко, спеціаліст центру лазерної косметології “Лазерхауз”. – Коли виходите у місто, захищайте шкіру кремом із високим SPF (не менше 35)». З пляжем варто почекати. Активно засмагати можна лише через 14 днів. Щодо родимок у зоні епіляції, то їх зафарбовують білим олівцем або закривають дерев’яним шпателем, тому лазер не може на них впливати.

Креми для грудей можуть спровокувати новоутворення, до яких є схильність

Засоби підвищення пружності бюста посилюють кровообіг у великих і дрібних судинах. Для здорової жінки вони абсолютно безпечні і, безумовно, корисні, тому що тонізують шкіру грудей, які щомісяця розтягуються перед початком критичних днів. Однак якщо існує спадкова схильність або ви перенесли онкозахворювання в цій галузі, то використовувати такі креми та сироватки небезпечно. Є ймовірність рецидиву. «У той момент, коли розвиток пухлини розпочався, але діагноз ще не поставлений, косметичні засоби та процедури можуть негативно вплинути на прогноз, – попереджає дерматокосметолог, експерт із косметичної безпеки Євросоюзу Тійна Орасмяе-Медер. – Саме тому жінкам, у яких мамологи визначили високий рівень ризику пухлин молочної залози, рекомендується уникати процедур масажу, естетичної апаратної та хірургічної корекції грудей, а також використовувати засоби активного косметичного догляду. Не варто зловживати сауною, хаммамом, іншими лазневими процедурами та контрастним душем». Зволожуючі та поживні креми не забороняються. Головне – наносити їх рухами, що погладжують, без сильного масування.

Фобія №6 – Салонний манікюр та педикюр – джерело зарази (грибків, вірусів)

Такі побоювання поділяють усі розсудливі люди. Тому, відвідуючи салон вперше, звертайте увагу не на ремонт, а на дотримання санітарно-гігієнічних вимог. Не соромтеся з порога поставити запитання: «Як ви знезаражуєте пилочки і ножиці?» У відповідь багато майстрів манікюру демонструють ультрафіолетовий стерилізатор. Але справа в тому, що під «синіми» бактерицидними променями можна зберігати заздалегідь простерилізований інструмент, щоб той не бруднився, сам же прилад не вбиває бактерії та віруси на всі сто. По-хорошому (читайте за санітарними нормами України) манікюрні інструменти повинні проходити кілька етапів обробки: дезінфекцію, очищення, стерилізацію та зберігання. Під дезінфекцією мається на увазі замочування інструментів у спеціальних хімічних розчинах. Потім їх ретельно промивають щітками під проточною водою або поміщають у прилад з рідиною та ультразвуком, який утворює бульбашки та ефективно вибиває всі забруднення з поверхонь. До речі, цей дезинфектор, який булькає, деякі винахідливі товариші видають за стерилізатор. Стерилізатор же, що забезпечує повне знищення всіх видів патогенних і непатогенних мікроорганізмів, виглядає зовсім по-іншому і може бути двох видів: жарова шафа (вона ж «сухожар») з температурою 200 градусів або автоклав, що працює за принципом скороварки, де за температури 110— 134 градуси під тиском подається пара. Після обробки стерильні інструменти кладуть у вищезгаданий ультрафіолетовий прилад або герметичні одноразові пакети. І так після кожного клієнта. Цілком природно, що санітарний режим дотримуються одиниць. Це ж якісь витрати для салону! Ось і протирають деякі працівники сфери нігтьової естетики кусачки ваткою, змоченою спиртом, сподіваючись «може пронести». Так що сміливо вмикайте свою внутрішню санстанцію та закликайте до відповіді!

 Фото: iStock/Getty Images

споживчий кредит з низькою процентною