На 83 році життя помер знаменитий канадський співак, поет та письменник Леонард Коен. Про це стало відомо із Facebook артиста сьогодні.
З глибоким сумом ми повідомляємо, що легендарний поет, композитор і артист Леонард Коен пішов від нас. Ми втратили одного з найшанованіших і найпродуктивніших мрійників у світі музики,
− йдеться у повідомленні.
Причина смерті поки що невідома. Коен буде похований у Лос-Анджелесі, де він проживав останні кілька років.
Леонард Коен народився 1934 року в Монреалі. У 22 роки він випустив свій перший поетичний збірник – Let Us Compare Mythologies («Давайте порівняємо міфології»). Потім було опубліковано 2 романи: Favourite Game (“Улюблена гра”) і Beautiful Losers (“Прекрасні невдахи”). Музична кар’єра Коена розпочалася у 1967 році після переїзду до США.
Артиста ставлять в один ряд із Бобом Діланом та Томом Уейтсом. Його глибокі пісні про самотність, любов і релігію зробили великий вплив на багатьох музикантів і звучать у десятках відомих фільмів. Музикант введений до Зали слави рок-н-ролу, а також є Компаньйоном Ордену Канади – найвищої нагороди для канадця.
За три тижні до смерті Коен випустив новий, 14-й, альбом You Want It Darker, який присвятив темі прощання. Він розумів, що, можливо, це його остання платівка і був готовий до цього. Ми вирішили згадати найзнаковіші пісні артиста.
алілуя
Цю пісню, яка по праву вважається однією з найкращих ліричних композицій усіх часів, чув, мабуть, кожен. Щоб написати остаточний варіант пісні, Коену довелося переписувати текст 80 разів. Композиція побачила світ у 1984 році. На неї існує понад 200 каверів. Hallelujah можна почути в таких фільмах, як «Збройовий барон», «Шрек», «Зберігачі», «Босиком по бруківці».
Сюзанна
Зворушлива балада, записана в 1966-му році, розповідає про платонічне кохання Коена до танцівниці Сюзанни Вердаль. Вони подобалися одне одному, але романтичні стосунки не склалися.
So Long Маріанна
Цю композицію Коен записав у 1967 році, присвятивши її своїй коханій – Маріанні Ілен. За словами музиканта, вона була «найкрасивішою жінкою, яку він колись зустрічав». Разом вони прожили кілька років. Пісня увійшла до списку 200 найкращих пісень 1960-х років за версією видання Pitchfork Media.
Waiting For The Miracle
Пісня вийшла в 1992 році і стала відомою багато в чому завдяки фільму Олівера Стоуна «Природжені вбивці», в якому вона звучить як саундтрек. Пізніше програш пісні використали багато музикантів.
Dance Me to the End of Love
Ця прониклива композиція була записана у 1984 році. Спочатку багато хто сприйняв її як ліричну пісню про кохання, і лише через кілька років в одному з інтерв’ю Коен розповів, що насправді написав її на згадку про Голокост, а образ «палаючої скрипки» пов’язаний з тим фактом, що в концтаборах струнні оркестри змушували грати для людей, які йшли до газових камер. У 1995 році режисер Аарон А. Гоффман зняв однойменний короткометражний фільм із Квентіном Тарантіно у головній ролі. Фільм триває 6 хвилин, упродовж яких звучить пісня Коена.
Статті по темі:
Достукатися до небес: 10 головних пісень Боба Ділана
Про легендарну блюзову співачку Дженіс Джоплін знімуть фільм
Стало відомо, хто зіграє Фредді Мерк’юрі