Маруся Задорожна, засновниця проекту MakeUpMe Academy, втілює жіночі мрії в реальність, розповідаючи всім охочим про тонкощі правильного макіяжу та догляду за собою. Крім того, їй чудово вдається поєднувати успішну кар’єру та виховання маленької дитини.
З Марусею ми поговорили про те, як стати частиною бьюті-індустрії та які якості для цього потрібні. А ще дізналися, чим варто надихатись на нові звершення.
У б’юті-індустрії я виявилася зовсім випадково, але, як кажуть, випадковості не випадкові. На той момент я навчалася у Харківському Національному Університеті ім. Каразіна на економічному факультеті, і я мав велике бажання навчитися самостійно заробляти гроші і бути незалежною.
На літніх канікулах мені запропонували роботу в салоні-магазині люксової косметики та парфумерії. З цього все й почалося – знайомства з провідними візажистами України різних брендів, їхні гарні роботи та спілкування з клієнтами надихали мене на нову мету. Я вирішила стати класним майстром мистецтва. Через півроку я переїхала до Києва і почала працювати візажистом у команді Dior, паралельно співпрацювала з глянсовими виданнями та багатьма іншими цікавими проектами.
Академію я заснувала 3,5 роки тому. Просто взяла на себе відповідальність за організацію майстер-класів топ візажистів із Америки, Британії та Москви. Дедалі більше знайомлячись із колегами та бурхливо обговорюючи проблему морально застарілих шкіл з макіяжу в нашій країні, я зрозуміла, що з цим терміново треба щось робити. Так і народилася ідея, а потужним поштовхом із запуску першої групи навчання стала моя поїздка до Нью-Йорка. До речі, саме там і народилася назва MakeUpMe.
З появою MakeUpMe Academy багато чого в Бьюті-індустрії України зрушило з місця. Було складно спостерігати, як не кваліфіковані організації заробляють гроші на тих, хто мріяв стати візажистом. Застарілі техніки, що не існують make up правила, дуже підозрілі курси візаж – бачачи це, після навчання за кордоном, мені дуже хотілося зруйнувати всі міфи і стереотипи, а ще – дати можливість гідно представляти цей вид мистецтва.
На початковому етапі я вивчала ринок, радилася з друзями, які мали бізнес, адже нічого не розуміла в залученні клієнтів. Але найголовніше – я дуже вірила у свій проект. Можу сказати точно – якщо у вас є набір з якісного продукту, очей, що горять, роками накопичених знань і відповідальності, то впевнена, вам пощастить і з маркетологом.
Сьогодні для кожної клієнтки ми розробили спеціальне навчання. Потрібно лише уважно вибрати відповідний майстер-клас та порадувати себе новими знаннями. Можна взяти індивідуальне заняття або найняти бьюті-шоппера, організувати дівич-вечір або відзначити свій день народження, навчитися робити укладання і рівно фарбувати губи, відчути атмосферу, випити кави, закохатися і ще не раз повернутися. А наш MeStore – це магазин must have косметики, де можна отримати професійну консультацію та підібрати щось для себе чи подарунок. Наші учениці напряму «PRO» мають можливість практики на показах UFW, MBKFD, різних зйомках.
Моя команда – це ангели-охоронці Академії. Вона поділяється на різні напрямки, в основі кожного з яких стоїть свій керівник, відповідальний за правильно поставлені завдання та виконання результату. Команду ми будуємо виходячи з відповідності цінностей академії та кандидата, а також його професійних навичок. При необхідності публікуємо вакансії на сторінках у соціальних мережах, на спеціалізованих сайтах, когось я запрошую особисто, когось – за рекомендаціями.
Якщо не брати до уваги операційну діяльність, то в роботі Академії я відповідаю за затишок та атмосферу, і, зрозуміло, якість навчання. Мій типовий робочий день складається з викладання, зустрічей, мітингів із командами різних напрямків, зйомок, планування, вирішення поточних питань. Щодня, як маленьке життя.
Мене надихають спілкування та люди. Часто трапляється так, що цікаве обговорення легко трансформується у нові ідеї. Навчання в Америці та Лондоні – невичерпний ресурс нового потоку. Учні взагалі окрема розмова. Я сама заряджаюся і багато чого навчаюсь у процесі викладання.
Усвідомлено виокремлюю час на саморозвиток – це теж мене дуже надихає. Постійно навчаюсь. За останні півроку пройшла понад 10 бізнес-тренінгів, закінчила бізнес-школу за курсом «Менеджмент та лідерство». З останніх прочитаних книг — Чін-Нінг Чу «Кам’яне обличчя, чорне серце» та Майкл Стелзнер «Контент-маркетинг».
Якщо не розвиваєшся — помираєш, а до наших планів це не входить. Ми поставили високі цілі та завдання не лише на цей рік. Працюватимемо і дивуватимемо своїми інноваціями.
Статті на тему
Working girl: Маруся Коваль, засновниця інтернет-магазину The Room Number
Working girl: Інна Бачуріна, засновниця та арт-директор Rechi.ua
Working girl: Людмила Небожак, засновниця Cluise