Ми вирішили згадати 5 геніальних винаходів кутюр’є, за які ми повинні її подякувати.
19 серпня 1883 року у французькому місті Сомюр народилася Габріель Бонер Шанель, яка назавжди змінила життя та образ жінки. Головне, що вона нам подарувала, – це комфорт, звільнивши від незручних корсетів та об’ємних спідниць, а заодно і від багатьох стереотипів, що не дозволяли носити «чоловічі» речі.
Читайте також: КРАЩІ ЦИТАТИ КОКО ШАНЕЛЬ ПРО ЖИТТЯ І СТИЛ
Один з основних елементів базового гардеробу та паличка-виручалочка на всі випадки життя з’явився у нашому житті саме завдяки Шанелю. Сталося це 1926 року. За однією з версій кутюр’є, яка віддавала перевагу простоті та аскетизму, вирішила переодягнути жінок у чорне, тому що її дратували модні в ті часи довгі строкаті сукні зі шлейфами. За іншою версією Шанель створила просту жалобну сукню на згадку про загиблого в автокатастрофі коханого Боя Кейпеля.
Воно мало напівкруглий виріз, довгі рукави і трохи прикривало коліна, оскільки дизайнерка вважала цю частину тіла непривабливою. Дозволити собі таку сукню могла будь-яка жінка, а за допомогою аксесуарів по-різному її обіграти, тому незабаром вона перестала бути лише жалобною, перетворившись на еталон жіночності та елегантності.
На початку 20 століття твід вважався грубим матеріалом, придатним лише пошиття чоловічих костюмів. Шанель вирішила зруйнувати цей стереотип, надихнувшись англійським стилем, який вона підглянула у свого коханого бою Кейпела. У 1923 році вона представила світові твідовий костюм, що складається з приталеного жакета та вузької спідниці.
Спочатку винахід Шанель сприйняли холодно, але в 1954 костюм пережив своє друге народження. Простоту крою та елегантність ліній гідно оцінили багато ікон стилю, такі як Грейс Келлі, Жаклін Кеннеді та принцеса Діана.
Читайте також: РІЧ ДНЯ: ГОДИННИК CHANEL З КОКО ШАНЕЛЬ НА ЦИФЕРБЛАТІ
За часів Шанель штани вважалися виключно чоловічим предметом гардеробу. Дизайнер вважала це несправедливим. Вона відмовилася стрибати на коні в довгій спідниці, позичивши штани в одного з наїзників-чоловіків. Однак верховою їздою справа не обмежилася: Шанель стала носити штани і в повсякденному житті, кинувши виклик громадській думці.
Ідею брюк-кльош вона запозичила у моряків, створивши на їх основі широкі «вітрильні штани», в яких вона вперше вийшла на прогулянку узбережжям французького курорту Довіль. Жінки, що втомилися від корсетів і спідниць, з радістю наслідували її приклад.
Я повернула жінкам волю. Я повернула їм їхні тіла, тіла, які раніше задихалися від поту під стосом корсетів, оборок, накладок і жахливої білизни.
Ще одна річ, яку Шанель підглянула у моряків, – це тільник. Надихнувшись поїздкою на море і відкривши собі зручність і практичність смугастої морської сорочки, дизайнер випустила в 1917 році «морську» колекцію одягу. Шанель любила поєднувати тільник з широкими брюками-кльошами, і до цього дня цей стиль вважається еталоном французького шику.
Читайте також: CHANEL ЗНЯЛИ ВІДЕОРОЛІК ПРО КОКО ШАНЕЛЬ, ГОДИННИК І ЧАСУ
Раніше жінкам доводилося носити в руках різні рідікюлі, що завдавало чимало незручностей. Шанель позбавила їх цих проблем, створивши невелику стьобану сумку прямокутної форми на довгому ланцюжку, яку можна було повісити на плече. Таким чином жінки набули свободи рухів. Культова сумка побачила світ у лютому 1955 року, тому отримала назву 2.55. Спочатку модель була випущена в улюбленому чорному кольорі, але пізніше з’явилися інші відтінки.
У невеликому відділенні на задньому боці сумки кутюр’є носила гроші, а у внутрішній кишені на блискавці зберігалися любовні листи. З роками ця сумка не втрачає своєї актуальності та її популярність, незважаючи на високу вартість, лише зростає.
Статті по темі: