Майстер-колорист відповідає на питання щодо фарбування волосся.
Тема фарбування волосся, а також питання, пов’язані з нею, виникають у кожної дівчини, яка вдається до цієї процедури. На всі питання про фарбування нам люб’язно погодився відповісти Володимир Ансімов, тренер бренду Kerastase, стиліст-експерт мережі салонів краси Kika-style з досвідом роботи у сфері краси понад 15 років.
Ідеальний часовий проміжок між процедурами фарбування волосся – чотири-шість тижнів. Звичайно, все індивідуально і залежить від швидкості росту волосся. У середньому волосся відростає на 1-1,5 см за місяць. Головне, щоб вони відростали не більше ніж на 2 см, так як при фарбуванні в світлі тони може з’явитися та сама «смужка» небажаного відтінку, яка порушить рівномірність кольору.
Також багато залежить від кольору фарбованого волосся. Наприклад, якщо вони пофарбовані в темніший тон, відрослі коріння на них будуть не такі помітні, а ось блондинкам доведеться фарбуватися частіше, тому що їх колір волосся сильно відрізняється від тону натурального коріння.
Аміак використовується у барвниках для волосся вже досить давно.
При дотриманні правильної технології при фарбуванні аміачна фарба не псує волосся.
Аміак використовується в барвниках для того, щоб розкрити лусочки кутикули і допомогти пігменту барвника проникнути вглиб волосся. Після того, як аміак виконає свою дію, він повністю випаровується. Якщо немає потреби фарбувати волосся аміачним барвником, краще скористатися безаміачною фарбою. Сухим, пошкодженим і знебарвленим волоссям також не рекомендується використовувати аміачний барвник.
Безаміачною фарбою можна користуватися настільки часто, наскільки це потреба. Але треба пам’ятати про те, що навіть якщо у фарбі немає аміаку, фарбування – це все одно хімічний процес, яким бажано не зловживати. Тому краще фарбувати волосся тоді, коли в цьому є потреба. У середньому один раз на 4-6 тижнів.
Потрібно підбирати спеціальний догляд, призначений саме для фарбованого волосся. Він фіксуватиме фарбуючий пігмент усередині волосся, а також захищатиме від вимивання кольору. Такою серією рекомендується користуватися протягом 2-3 тижнів після фарбування.
Якщо у вас фарбоване волосся, але воно сухе або пошкоджене, тоді після фарбування 2-3 тижні варто використовувати догляд для фарбованого волосся, а після переходити на продукти для харчування та відновлення волосся.
Здорове (відновлене) волосся здатне довше утримувати фарбуючий пігмент у волоссі, ніж сухе і пошкоджене.
Якщо ж ваше завдання – лише підтримати колір, використовуйте продукти для фарбованого волосся на постійній основі.
Знову ж таки, якщо ви хочете підтримати колір, бажано після фарбування використовувати шампунь для захисту кольору. Він делікатно очищатиме волосся і фіксуватиме фарбуючий пігмент у волоссі.
Можна використовувати як аміачну, так і безаміачну. На сьогоднішній день існують безаміачні барвники у будь-якій колірній гамі, які дозволяють повністю зафарбувати сивину.
Якщо в домашніх умовах використовувати безаміачні барвники мас-маркет сегмента, вони зафарбовують до 30-50% сивини.
А якщо це робити професійними безаміачними барвниками, ви зафарбуєте до 70-100% сивини.
Щоб волосся не ставало рудим (або іншого небажаного відтінку) і щоб якісно пофарбувалося сивина, рекомендується виконувати фарбування у спеціаліста в салоні, так як при фарбуванні сивини є свої нюанси. Але якщо ви все ж таки фарбуєте волосся в домашніх умовах, потрібно пам’ятати про таке правило: якщо у вас більше 50% сивого волосся, потрібно брати ½ частини бажаного відтінку і додавати в неї ½ частини натурального або золотистого відтінку на тому ж рівні, який ви вибрали . Наприклад, якщо це відтінок 7.23 (перламутрово-золотистий блонд), то в нього потрібно додати відтінок 7.0 (натуральний блонд).
Цей трюк дозволяє добре зафарбувати сивину, завдяки чому надалі фарба не вимиватиметься в небажаний відтінок.
Якщо Ви хочете отримати гарний блонд, бажано звернутися до спеціаліста в салон краси: там вам зроблять якісне фарбування, яке надалі не йтиме у жовтизну. Далі рекомендується використовувати шампунь та догляд для підтримки кольору. Або ще краще, 1-2 рази на тиждень застосовувати шампунь і догляд для підтримки кольору «блонд». Це важливо, тому що в такі продукти входять мікрочастинки фіолетового пігменту, які дуже добре нейтралізують золотистий відтінок.
Найчастіше після фарбування волосся і так перестає пушитися. Відбувається це через те, що багато брендів додають в барвники різні доглядаючі компоненти, завдяки яким волосся не пошкоджується під час фарбування, а іноді стає кращим, ніж було до цього.
Якщо після процедури волосся все ще пушаться, це говорить про їх сухість або пошкодження.
У такому випадку потрібно використовувати живильну або серію, що відновлює, для догляду за волоссям.
При неправильно підібраному догляді за волоссям, а також порушення технології фарбування структура волосся може пошкоджуватися. Це призводить до втрати блиску, об’єму та щільності волосся. Раджу під час добору домашнього догляду проконсультуватися з фахівцем. У салоні краси вам рекомендують необхідні продукти, а також запропонують створити салонну процедуру з відновлення волосся, враховуючи саме ваші потреби.
На сьогоднішній день найпоширеніші процедури, що повертають життєву силу волоссю – це:
Всі салонні процедури проникають углиб волосся і відновлюють його зсередини, чого не роблять продукти для домашнього догляду.
Тому для підтримки хорошої якості волосся рекомендується їх проводити хоча б раз на місяць.
Звичайно, після фарбування можна використовувати незмивний догляд у вигляді крему або олії. Тільки звертайте увагу на те, щоб ці продукти були призначені саме для захисту кольору фарбованого волосся. До їх складу повинні входити антиоксиданти, які захищатимуть колір від вимивання. Наприклад, вітамін Е, екстракт зеленого чаю, виноградних кісточок, гранату, журавлини тощо.
Корисні посилання:
Топ-5 найпоширеніших проблем волосся та шляхи їх вирішення