У класичній літературі заховано багато модних підказок, які є актуальними і на сьогодні.
Більшість письменників любили приділяти увагу як основний сюжетної лінії свого твору, а й найдрібнішим деталям. Багато хто з них неодноразово замислювався про моду, її принципи та вплив на людство.
Читайте також: ДРУГА МОЛОДІСТЬ: ЦІ ЛІТНІ ПАРИ СТАЛИ ПРИКЛАДОМ ДЛЯ ПОДРАЖЕННЯ
Ми вирішили зібрати кілька уроків від літературних класиків, які будуть актуальними і для модниць двадцять першого сторіччя.
Ця американська письменниця прославилася своїми романами про розпад американської моральності та культурний хаос. Джоан Дідіон свого часу була музою та моделлю бренду Celine. Вона написала збірку нарисів «Білий альбом» (1979), в якій розповіла про перелік речей, які просто потрібні кожній дівчині у подорожі.
2 спідниці; 2 пари колгот або панчохи; 1 пуловер; 2 пари взуття; бюстгальтер; нічна сорочка; халат та домашні капці. А для догляду за собою потрібно запакувати шампунь, зубну щітку та пасту, мило, лезо, дезодорант, крем для обличчя та дитячу олію.
Навіть сьогодні цей список мандрівниці залишається незмінним. Спідниця у поєднанні з трикотажним пуловером – завжди виграшний варіант, а додаткова пара панчох ніколи не буде зайвою у відрядженні або подорожі.
Не секрет, що Оскар Уайльд любив моду. Як самопроголошений денді він часто писав есе на тему моди. Його знаменитий твір Філософія одягу було опубліковано в газеті The New-York Tribune у 1885 році.
Читайте також: НЕ ДРУГА ПІДЛОГА: КНИГИ ПРО ФЕМІНІЗМ, ЯКІ ГІДНІ ВАШОЇ УВАГИ
Це був свого роду трактат про вікторіанську моду та ставлення письменника до неї. У цій роботі Оскар Уайльд цікаво підніс своє бачення на моду та гардероб загалом.
Як урок, просто хочемо процитувати одну з геніальних думок англійського письменника-денді: «Мода — це форма неподобства, настільки нестерпного, що ми змушені змінювати її кожні півроку».
Роботи Кафки просто переповнені різноманітними перетвореннями. Його знаменитий твір «Метаморфоза» — яскравий приклад цього. Але є ще одна робота «Плаття», в якій він розмірковує про стиль.
Класик казав, що його дивує, як одяг із різноманітними складками, оборками та вишивкою можуть так добре сидіти по фігурі. Але ті ж сукні не зможуть зберігати таку бездоганну гладкість та свіжість, якщо їх носити зранку до ночі.
Можна припустити, що Кафка пропонує інвестувати в хороший, якісний, але класичний одяг. Адже модний одяг з купою оборок, рюшів та вишивки може бути абсолютно непрактичним.
Марк Твен справді був шанувальником моди. Можливо, одна з його найвідоміших цитат: «Одяг робить чоловіка. Голі люди практично не впливають на суспільство». У 1905 році він публікує свою роботу про одяг та уніформу.
Одяг та титул — найсильніша річ, найгрізніший вплив на землі. Вони викликають спонтанну повагу до судді, генерала, адмірала, єпископа, посла, легковажного графа, герцога, султана, короля, імператора. Ніякий великий титул не є ефективним без одягу, щоб підтримати його.
Потрібно вибирати вбрання, яке правильно характеризуватиме вас і викликатиме пошану і визнання до вашої персони.
У англійської письменниці та ранньої модерністки були чудові ідеї, які часто випереджали її час. Завдяки своїй роботі вона розмірковувала про фемінізм, політику, гендерні питання та інші соціальні конвенції. У своєму романі «Орландо: біографія» вона розповідає про поета, який змінює підлогу та допомагає йому в цьому одяг.
Одяг виконує найважливіші функції, ніж просто гріти наше тіло. Вона змінює наш погляд на світ та погляд на нас у світі.
Мода – серйозна річ. Її коріння сягає глибоко в культуру, мистецтво, політику і самобутність.