Закрити
UA
Краса

Рак грудей: що потрібно знати, щоб зберегти своє здоров’я

Поділись:

Насправді все дуже просто.

posts-to-db-Фото 1

Сьогодні, 15 жовтня, Всесвітній день боротьби с раком молочної залози. У нашій країні ця проблема особливо гостра: щороку хвороба забирає життя понад 8 тисяч українок. Перш за все це відбувається через те, що жінки починають лікування, коли вже занадто пізно і практично неможливо подолати хворобу. Чому розвивається рак грудей, які його основні симптоми та методи діагностики і що потрібно робити, щоб не захворіти, про все це у нашій сьогоднішній статті.

У всьому світі рак молочної залози посідає перше місце серед онкологічних хвороб у жінок: щороку реєструється 1 нових випадків захворювання.

В Україні статистика особливо лякає: із 16,5 тисяч українок, яким щороку ставлять цей діагноз, виживає лише 50%. Для порівняння: у США та країнах Європи цей показник становить понад 80%.

Такий високий рівень смертності в нашій країні зумовлений насамперед низьким рівнем поінформованості про захворювання та небажанням проходити щорічні обстеження. Адже поки що проблема нас не стосується – це не наша проблема. Адже при виявленні хвороби на ранній стадії ймовірність одужання дуже висока – близько 94%. Ось чому так важливо все-таки приділити 1-2 години вільного часу та відвідати мамолога. Лише раз на рік. 

Хто в групі ризику

Точні причини виникнення раку молочної залози на даний момент не визначені, але лікарі називають фактори ризику, що підвищують ймовірність захворювання. До них відносять куріння, зловживання алкоголем, аборти, травми грудей, бездітність, відсутність регулярного статевого життя, зайва вага та нестача фізичної активності, неправильне харчування, сильний стрес, прийом гормонів, пізня менопауза, а також деякі захворювання (цукровий діабет, гіпертонія).

posts-to-db-Фото 2

Крім того, чималу роль відіграє спадковість: якщо у мами чи сестри було діагностовано захворювання, ризик захворіти на рак грудей у ​​жінки подвоюється, а якщо хвороба торкнулася двох найближчих родичів – ризик зростає втричі. Саме з цієї причини Анджеліна Джолі у 3 році зробила профілактичну подвійну мастектомію (Видалення молочних залоз), а потім і лапароскопію (Видалення яєчників і фаллопієвих труб): її мати померла від раку яєчників у віці 56 років, а незабаром від раку грудей померла її тітка. Такий вчинок акторки багатьох шокував, і навіть лікарі розходяться на думці, чи варто наслідувати її приклад.

Мало хто знає, але рак грудей буває і у чоловіків, хоч і дуже рідко (1% від усіх хворих). Серед факторів ризику можна виділити гінекомастію (збільшення грудної залози), шкідливі звички, травми та роботу на шкідливих виробництвах.

Читайте також: ЯК ПРОСТА КАРТИНКА ДОМОЖЕ РІЗНАТИ РАК ГРУДІ

Трохи про симптоми

Підступність раку грудей полягає саме в тому, що на ранніх стадіях захворювання протікає безсимптомно. Коли жінка виявляє у себе перші ознаки хвороби, найчастіше йдеться вже про 3-4 стадії (а це 70% випадків).

До симптомів, які повинні змусити терміново відвідати лікаря, відносять ущільнення в молочній залозі або поруч із нею, її асиметрія та деформація, зміна кольору та структури шкірних покривів (втягнення, почервоніння, набряк) та виділення із соска.

Звичайно, може йтися і не про онкологію, проте затягувати з лікуванням у жодному разі не можна. Виявити рак грудей на 1-2 стадії захворювання можливо лише за допомогою УЗД та мамографії. Тому нам усім повторюють про важливість проходження регулярних обстежень. Молодим жінкам, які не досягли 40 років, лікарі пропонують 1-2 рази на рік проходити ультразвукове обстеження та відвідувати мамолога. Жінкам від 40 до 50 рекомендується робити мамографію раз на два роки, після 50 – щорічно.

Як убезпечити себе

Щоб не переживати за свої груди, достатньо щорічно відвідувати мамолога та проводити регулярні самообстеження.
posts-to-db-Фото 3

Огляд бюсту слід проводити щомісяця період із 5 по 12 день менструального циклу. Виділяють 3 стадії самоперевірки:

1. Перед дзеркалом
Встати перед дзеркалом, розвести руки в сторони, напружити м’язи грудей і уважно оглянути молочні залози щодо наявності якихось змін. Можливо, змінилася форма, збільшилися вени або з’явилися западини. Також необхідно оглянути соски, злегка натискаючи на них, та переконатися, що немає жодних деформацій чи виділень. Таку ж перевірку потрібно здійснити у положенні рук високо над головою, на стегнах і при нахилах уперед – це важливо, оскільки іноді зміни помітні лише в одній із позицій.

2. У душі
Під час купання, коли мокрі руки легко ковзають по шкірі, подушечками трьох складених пальців (вказівного, середнього та безіменного) потрібно промацати кожні груди круговими рухами. Перевірка повинна охоплювати всю молочну залозу, а також пахву. Праві груди перевіряють лівою рукою (при цьому права рука лежить на потилиці), і навпаки.

3. Лежачи
Лягти на ліжко, підклавши подушку з боку тих грудей, які ви будете оглядати першими. Так само за допомогою трьох складених пальців протилежної руки круговими рухами перевірити молочну залозу, намагаючись промацати її якомога глибше. Починати слід із внутрішньої сторони грудей (від грудної кістки). Тим же способом перевірити другі груди.

Будь-які зміни не обов’язково свідчать про захворювання, але в такому разі краще звернутися до фахівця за додатковою консультацією.

А що, як мені поставить діагноз…

Найбільше ми не йдемо до лікаря, бо боїмося після обстеження почути страшний діагноз.

Але повірте, якщо ви щорічно відвідуєте кабінет мамолога і дає у вас виявлять пухлину, ймовірність, що лікування пройде успішно, майже 100%.

Чому? Тому що вона перебуватиме на ранній стадії розвитку. Більше того, якщо хвороба діагностована на ранніх стадіях, то зазвичай проводиться органозберігаюче хірургічне лікування: це означає, що видаляється тільки вогнище пухлини з невеликою кількістю здорової навколишньої тканини, що дозволяє зберегти красу молочної залози. Хірургічний метод зазвичай поєднується з іншими видами лікування, такими як променева, імуно- та хіміотерапія. У кожному конкретному випадку спеціалісти розробляють індивідуальний комплекс заходів.

Як допомогти жінкам, у яких виявили рак грудей

На жаль, ніхто не застрахований від хвороби. Але кожна з нас може допомогти подолати його жінкам у всьому світі. Як? Наприклад, при покупці в жовтні бьюті-баночок звернути увагу на ті, що з рожевою стрічкою.

Концерн Estée Lauder щорічно випускає обмеженим тиражем свої культові продукти, частина виручки яких перераховується до фонду боротьби з раком молочної залози Breast Cancer Research Foundation.

А враховуючи той факт, що щорічний виторг становить кілька мільярдів доларів, така допомога справді буде відчутною. Нижче – продукція, яка цього року підтримує ініціативу #PinkRibbon.

posts-to-db-Фото 4

 

Photo Finish Radiance Primer, Smashbox

posts-to-db-Фото 5

beautyblender bubble,beautyblender

Читайте також: 5 ПОМИЛОК, ЯКІ МИ ЗДІЙСНЯЄМО ПРИ ВИКОРИСТАННІ Б’ЮТІ-БЛЕНДЕРА

posts-to-db-Фото 6

Peony Set, Bobbi Brown 

posts-to-db-Фото 7

Advanced Night Repair Synchronized Recovery Complex, Estée Lauder

posts-to-db-Фото 8

Kiss For The Cure Butterstick Lip Treatment Duo, Kiehl’s

posts-to-db-Фото 9

F80 – Flat Kabuki Brush, Sigma 

posts-to-db-Фото 10

Dramatically Different Moisturizing Lotion, Clinique

posts-to-db-Фото 11

Intrall Redness Relief Заспокійливі сироватка, Дарфін 

posts-to-db-Фото 12

Creme de La Mer, La Mer

Avon – ще один бренд, який постійно робить внесок у боротьбу з раком грудей, до чого нас закликає. Окрім постійної лінійки «Рожева стрічка», продукцію якої можна купити як онлайн, так і в каталогах, компанія щорічно проводить пробіг Avon Pink Run, в якому беруть участь лише жінки, а гроші від участі в ньому витрачаються на покупку мамографів. Цього року, наприклад, Avon спільно з Viber розробили милі стікерикупуючи які ви вносите свій внесок в обладнання для ранньої діагностики захворювання.