Закрити
UA
Мода

Як робити те, чого не хочеться, але треба

Поділись:

Таке буває з кожним!

posts-to-db-Фото 1

Багато людей впевнені, що ми живемо у світі для того, щоб бути щасливими. І коли їм це не вдається — впадають у депресію та втрачають потяг до життя. Нещодавно вчені, які вивчають щастя, дійшли інших висновків: ми живемо реалізації своєї мети. Цілі з часом можуть змінюватися, але суть залишається та сама: знаючи, куди і навіщо ви йдете по життю в даний момент, щастя більше. При цьому іноді на шляху до нашої мети доводиться не лише радіти та посміхатися.

Бувають складні моменти і це нормально. Бувають складні завдання, і це теж нормально.

Але як вчинити, коли ви точно знаєте, що вам потрібно зробити – і не можете домовитися з собою?

Кинути курити, відмовитися від солодкого, почати читати більше, займатися спортом, написати давньому другу або розгребти черговий завал на роботі? Автори книги «Починай з малого» видавництва Манн, Іванов і Фербер упевнені: всі люди можуть досягати цілей, великих і маленьких, якщо навчаться правильно їх ставити. Ось три правила, які допоможуть перестати відкладати корисні справи (якщо вони справді необхідні вам).

Читайте також: КНИГА ТИЖНЯ: БАРБАРА ШЕР «ДАВНО ПОРА»

posts-to-db-Фото 2

Правило 1. Взяти зобов’язання

Уявіть, що зараз вечір середи. На роботі був важкий день і ви вирішили відпочити перед телевізором. На одному каналі показують фільм видовищний, але примітивний. На іншому — інтелектуальний, який ви давно мали намір подивитися. Що виберете?

Швидше за все, ви оберете інтелектуальний, але увімкніть касову альтернативу. Вчені досліджували цей феномен за допомогою студентів. Їх розділили на дві групи та попросили обрати три різні фільми на три дні. Перша група вибирала фільм у день перегляду, а друга – всі три фільми першого дня. У першій групі більшість усі три дні дивилися касові фільми. У другій групі більшість тільки першого дня схилилася до цього варіанту. У наступні дні студенти дивилися фільми, які запланували заздалегідь — і це було інтелектуальне кіно.

Читайте також: ЩО РОБИТЬ УКРАЇНЦІВ ЩАСТЛИМИ?

Ми схильні вибирати насолоду зараз, а корисну справу відкладати на завтра. Але завтра ніколи не настане, якщо його не запланувати. Щоб позбавитися цієї проблеми, треба зафіксувати зобов’язання.

Якщо ви розумієте, що буде складно регулярно відвідувати спортзал або займатися іноземною мовою, тому що захочеться піти в клуб, а не відмінювати дієслова, візьміть на себе зобов’язання. Воно може стосуватися кінцевої мети (пробігти марафон за чотири години) або виконання найбільш проблемних етапів на шляху до неї (виходити на пробіжку тричі на тиждень).

posts-to-db-Фото 3

Правило 2. Записати та оголосити

Нам важливо, щоб в очах оточуючих наші слова не розходилися зі справою. Тому найкраще, що ви можете зробити, щоб виконати зобов’язання — це записати його на видному місці та оголосити перед друзями та знайомими.

Запис підвищує ймовірність виконання зобов’язання, яке оголошення дає додатковий поштовх. Може, саме тому ми запрошуємо гостей на весілля, щоб у їхній присутності вимовити обітницю, а не просто даємо згоду одружитися з партнером. За статистикою пари, які одружуються таємно, розлучаються більш ніж у дванадцять разів частіше, ніж ті, чиє одруження проводилося у присутності двохсот з лишком людей.

Обміркуйте способи оприлюднити свої зобов’язання: наприклад, пообіцяйте публікувати в соцмережах щоденний звіт. Це допоможе не звернути з наміченого шляху.

Читайте також: СОЛЬНА ПАРТІЯ: ЧОМУ СУЧАСНІ ДІВЧИНИ НЕ СПРЯМУТЬСЯ ВИЙТИ ЗАМІЖ

posts-to-db-Фото 4

Правило 3. Призначте арбітра

Призначення арбітра – це визнання, що в майбутньому виникне спокуса, перед якою важко встояти. Наявність когось, хто стежитиме за вашою поведінкою і судити, чи досягли ви мети, підвищує ймовірність виконання зобов’язань.

Арбітра треба правильно вибрати. По-перше, він має бути справедливим. Не варто призначати на цю роль людини, яка порадіє вашій невдачі або стане з розмахувати тістечками у вас перед носом, коли ви намагаєтеся схуднути.

По-друге, потрібно бути впевненим, що арбітр готовий змусити вас діяти, тобто призначити покарання (або нагороду). Багато хто подумає, що на цю роль ідеально підійде близька людина. Це не так: швидше за все, він з розумінням поставиться до неприйнятної поведінки («У тебе був дуже важкий день!») і почне потурати вашим слабкостям

Найкращим арбітром стане колега, якому ви довіряєте, оскільки він не стане потурати вам як супутник життя.

Отже, взяти зобов’язання, записати його та оголосити, а потім призначити арбітра, який допоможе досягти мети. Звучить не так вже й складно. Спробуйте і робити корисні справи стане легше.