Замість тисячі валентинок. Приготуйте ідеальну вечерю для своєї другої половинки.
Якщо й готувати на 14 лютого, то щось особливе. Причому «особливе» – не означає складне. Головне – це смак. Він має бути таким, щоб зігрівав зсередини та закохував. А процес приготування може бути дуже простим. Не вірите? Ось рецепти.
Ніжна телятина, насичена вишня, солодкуватий, трохи карамельний бальзамічний оцет. Ідеально.
Інгредієнти на 2 порції: 200 г міксу салатів; 150 г телячої вирізки; 100 г замороженої вишні; 2 ст. л. соєвого соусу; оливкова олія (для смаження); 1 ч. Л. цукру; 1 ч. л. бальзамічного оцту; кілька щіпок сухого перцю чилі; сіль за смаком
Як приготувати салат з телятиною?
1. Спочатку приготуйте соус. У невеликій каструлі нагрійте соєвий соус, бальзамічний оцет, заморожену вишню та цукор. Проваріть соус, поки він трохи загусне.
2. Телячу вирізку поріжте тонкими слайсами і обсмажте на сковороді з оливковою олією, додавши трохи солі та пластівці перцю чилі.
3. У салатницю викладіть листя салату, зверху викладіть м’ясо та заправте вишневим соусом.
Читайте також: 5 РЕЦЕПТІВ ДЛЯ РОМАНТИЧНОЇ ВЕЧЕРІ ВІД ЄВГЕННЯ КЛОПОТЕНКА
Здавалося б, що може здивувати ананас? Але ананас на грилі з гострим чилі – це зовсім інша історія. Можна їсти, як закуску, гарнір до соковитого м’яса або як десерт з кулькою ванільного морозива.
Інгредієнти на 4 порції: 1 ананас; 3-4 шепотки сухого гострого перцю чилі у пластівцях; 1 ст. л оливкової олії
Як приготувати ананас на грилі?
1. Видаляємо зелену верхівку ананаса, обрізаємо ножем шкірку і ріжемо кільцями. Посипаємо з усіх боків сухим перцем чилі.
2. Обсмажуємо кільця ананасу на сковороді гриль з невеликою кількістю оливкової олії, доки з кожного боку не з’являться характерні темні смужки. Подаємо ананас з перцем чилі як гарнір до страв з м’яса або птиці обсмаженим на грилі.
Приготувати тісто для равіолі – це у мільйон разів простіше, ніж здається. А якщо до домашнього тесту додати приголомшливу начинку з індички та білих грибів і полити це все вершковим соусом з пармезаном, то вийде божественно.
Інгредієнти на 2 порції: 100 г борошна; 1 жовток; дрібка солі; 200 г філе індички; 100 г білих грибів або печериць; половина сушеної груші; 10 г вершкового масла для смаження; сіль, перець – за смаком
Для соусу: 100 мл жирних вершків; 30 г пармезану; щіпка меленого перцю
Як приготувати равіолі з індичкою:
1. М’ясо індички солимо, перчимо і відправляємо в розігріту до 180 градусів духовку на 25 хвилин. Дістаємо та охолоджуємо.
2. Гриби обсмажуємо на вершковому маслі протягом 5-7 хвилин. Сушену грушу дрібно ріжемо. У блендері перебиваємо м’ясо індички, обсмажені гриби та сушену грушу.
3. Готуємо тісто. Змішуємо борошно, з жовтком, додаємо щіпку солі та трохи води. Добре вимішуємо – тісто має бути досить щільним та не прилипати до рук. Тонко розкочуємо тісто і ріжемо ножем на невеликі квадратики однакового розміру. Викладаємо начинку на один квадратик тіста і зверху накриваємо таким же квадратиком. Защипуємо равіолі за допомогою вилки. Відварюємо в підсоленій окропі протягом 2 хвилин після спливання. Дістаємо, викладаємо на тарілку та поливаємо невеликою кількістю оливкової олії, щоб вони не злиплися.
4. Готуємо соус. У невеликій ємності розігріваємо вершки, додаємо пармезан та мелений перець. Варимо 30 секунд після закипання. Равіолі подаємо разом із вершковим соусом.
Не існує кращого поєднання, ніж буряк та козячий сир. Вони просто створені один для одного. А якщо додати цю смакову бомбу до різотто, то вийде неможливо смачно. Можна сказати, що це різотто в українському стилі.
Інгредієнти на 2 порції: 120-150 г рису карнаролі; 40 г цибулі; 1 зубчик часнику; 50 г тертих буряків; 1 ч. л. столового оцту; 50 мл білого сухого вина; 20 г вершкового масла; 500-600 мл овочевого або курячого бульйону; 20 г сиру пармезан; 40 г м’якого козиного сиру; сіль, перець за смаком
Як приготувати різотто з буряком?
1. Курячий або овочевий бульйон ставимо на плиту та доводимо до кипіння. Зменшуємо вогонь, але не вимикаємо – він нам потрібний гарячим. На сковорідці з високими бортами розтоплюємо вершкове масло і обсмажуємо дрібно подрібнену цибулю, доки вона не стане прозорою. Додаємо щіпку солі, не перестарайтеся, тому що у нас ще буде солоний пармезан.
2. Додаємо рис, добре перемішуємо та продовжуємо обсмажувати на середньому вогні протягом декількох хвилин. Додаємо біле вино, перемішуємо і даємо йому упаритися.
3. Починаємо додавати гарячий бульйон невеликими порціями. В ідеально приготовленому різотто рис має бути трохи твердим усередині, тому постійно куштуйте страву. Як тільки бульйон випарується, додайте наступну порцію. І так, доки рис не буде готовий. По консистенції різотто має нагадувати густу кашу.
4. За кілька хвилин до приготування додаємо тертий на великій тертці буряк і оцет, щоб буряк не втратив колір. Тушимо, постійно помішуючи. На завершення процесу додаємо тертий пармезан. Розкладаємо різотто по тарілках, зверху викладаємо шматочки м’якого козиного сиру, посипаємо перцем свіжомеленим.
Читайте також: 5 ІДЕЙ ДЛЯ ПРАВИЛЬНОГО сніданку
Чізкейк. Без випічки. З пряним імбиром, апельсиновою цедрою та хвойним розмарином. Шалено ніжний, як саме кохання.
Інгредієнти на 2 порції: 8-10 паличок бісквітного печива савоярді; 125 г сиру маскарпоне; 30 г вершкового масла; 100 г кулінарних вершків (33%); кілька гілочок розмарину; 10 г тертого кореня імбиру; цедра чверті апельсина; 2 ч. Л. цукрової пудри
Як приготувати чизкейк у склянці:
1. Бісквітне печиво трьом на великій тертці, додаємо розтоплене вершкове масло і добре перемішуємо.
2. Листя розмарину обриваємо зі стебел і дуже дрібно рубаємо.
3. Зливання збиваємо з цукровою пудрою до появи стійких піків. Сир маскарпоне перекладаємо в невелику миску і перемішуємо лопаткою або ложкою, додаємо збиті вершки, розмарин подрібнений, тертий на дрібній тертці імбир і апельсинову цедру. Добре перемішуємо та розкладаємо по склянках шарами – шар печива, потім шар крему, другий шар печива та верхній шар крему.
4. Відправляємо у холодильник мінімум на годину. Подаємо на стіл, прикрасивши бісквітними крихтами та гілочкою розмарину.
Фото: Юлія Горін/надано прес-службою Євгена Клопотенка