Її називають іконою стилю Сходу, найкрасивішою та стильною королевою у світі. У центрі уваги – королева Йорданії Ранія Аль-Абдулла, яка змушує говорити про себе весь світ.
@queenraniaНе порушуючи норм ділового етикету, королеві Ранії вдається показати Схід зовсім з іншого, неймовірно стильного та прогресивного боку, ламаючи всі існуючі стереотипи про східну жінку.
Що потрібно знати про королеву Ранію?
1. Народилася 1970 року в Кувейті (арабська держава на березі Перської затоки, південно-західна Азія) у сім'ї лікаря, палестинського біженця.
2. До Йорданії емігрувала разом із сім'єю, рятуючись від політичних переслідувань.
3. Здобула освіту в Американському університеті Каїра, після чого переїхала до Аммана, столиці Йорданії.
4. Працювала в банку, який належав дочці короля Йорданії та її чоловікові. На одному з організованих королівською сім'єю прийому, Ранія познайомилася з майбутнім чоловіком, сином короля Хусейна, принцом Абдуллою. Вже за 2 місяці після знайомства він зробив їй пропозицію.
5. Весілля відбулося в 1993 році, і Ранія стала принцесою. За всіма законами їй судилося стати королевою, оскільки першим у черзі на престол був молодший брат короля — Хасан. Але незадовго до смерті король змінив порядок успадкування на користь свого сина.
6. Після смерті короля Хусейна в 1999 році Абдулла став королем, а незабаром проголосив Ранію королевою. Їй було лише 29 років.
7. У королівського подружжя двоє синів та двоє дочок.
8. Королева Ранія приділяє багато часу благодійності та спілкуванню з жителями Йорданії, при цьому часто з'являється на публіці без свого чоловіка. Крім цього, вона має офіційну сторінку в Instagram, де вона з радістю виставляє фотографії з ділових зустрічей та благодійних поїздок.
Читайте також: РОБОТА НАД ПОМИЛКАМИ: Вдалі та невдалі образи МЕГАН МАРКЛ
Стиль Королеви: фешн-ікона, яка йде всупереч усім традиціям?
Стиль королеви Ранії поєднує у собі арабські традиції та елементи європейської haute couture. Її улюбленими дизайнерами є лише визнані світові бренди, такі як Dior, Alexander McQueen та Elie Saab.
У 2017 році за загальною вартістю гардеробу, що становить близько 8,8 млн. грн. (Середня вартість однієї речі – приблизно 49 тис. грн.), Ранія опинилася на першому місці, обійшовши навіть Кейт Міддлтон. Для жінок Сходу вона є зразком для наслідування, як для британців — Герцогиня Кембриджська.
Варто визнати: королева Ранія більше схожа на європейську модницю, ніж на королеву із суворої мусульманської країни. Їй часто ставлять питання: наскільки її зовнішній вигляд прийнятний згідно з мусульманськими звичаями, на що вона відповідає:
У релігії немає примусу. Я сама вирішила не носити чадру. Але це не відображення певної позиції щодо статусу мусульманських жінок. Не можна стверджувати, що носіння чадри показує спосіб мислення або вказує на пригнічене, покірне становище жінки. Це не так. Я думаю, що представники західної культури не повинні робити поспішних висновків, побачивши жінки в чадрі. Є жінки, які носять чадру, але вони дуже відкриті, освічені, ділові; є ті, хто чадри не носить, але при цьому набагато консервативніші. Дехто, звичайно, хотів би, щоб я її носила, інші, навпаки, дуже задоволені, що я її не ношу. Але це, повторюю, мій особистий вибір. Дивно, але мені завжди за кордоном ставлять подібні запитання. У нас таких розмов не ведуть. Давайте судити про жінок з того, що в них у головах, а не на головах!
Читайте також: НОВІ ІМЕНА:ДИЗАЙНЕРИ БЛИЖНЬОГО СХОДУ, В ЯКИХ ЗАКОХАНІ ЗНАМІНОСТІ
І це не пусті слова. Королева Ранія надає усіляку підтримку жінкам, які роблять вибір на користь активної життєвої позиції, допомагає їм з освітою. Вона стверджує, що незважаючи на весь консерватизм Йорданії, незабаром жінка в армії, лікарні чи суді стане звичайним явищем.
Ми повинні допомагати дівчатам стати сміливішими, впевненішими в собі.
Королева Ранія часто з'являється на обкладинках глянсових журналів. Але крім того, що Harper's Bazaar визнавав її найкрасивішою Першою Леді, а Glamour – жінкою року, вона входить до рейтингу Forbes «ТОП-100 найвпливовіших жінок у світі», а міжнародний портал Youtube надав їй приз за боротьбу зі стереотипами на Близькому Сході. .
Королева Ранія не дає затьмарити ні першим леді, ні топ-моделям. Беремо з неї приклад і вчимося створювати жіночний look.
Образ 1
бути чи не бути чадрою?
Без чадри, зате в консервативній чорній сукні та стильних універсальних лакових туфлях — зовнішній вигляд королеви Ранії виглядає суворо, але не нудно.
Образ 2
королева чи Перша леді - чий стиль кращий?
Як зробити так, щоб тебе не затьмарила одна з найстильніших перших леді - Меланія Трамп? Це легко: потрібно виглядати просто, але зі смаком. Королева Ранія обрала чорно-білу блузку з коміром складного крою проти смарагдової сукні, доповненої тонким лаковим ремінцем Першої леді. 1:1. Нам здається, що обидві дівчата тримаються на висоті!
Образ 3
із Парижа з любов'ю?
Чомусь у цьому образі королева Ранія більше схожа на француженку, яка після сніданку, що складається з круасану та кави, неспішним кроком прямує на роботу. Класичне поєднання чорної та білої для офісної цибулі, яке не вилядить нудним. Можемо сміливо брати собі на замітку!
Читайте також: ОБРАЗ ДНЯ: КОРОЛЬОВА ІСПАНІЇ ЛЕТИЦІЯ У FELIPE VARELA
Образ 4
українські мотиви
Українська традиційна сукня цього літа була у списку must-have кожної модниці. Тренд приміряли на себе такі зірки, як Кейт Мосс, Діта фон Тіз, Анна Делло Руссо, Сальма Хайєк і, звичайно, головна trend-setter Сходу не могла його проігнорувати. Чорна сукня-вишиванка з яскравими бірюзовими та червоними акцентами – навіть королеви підтримують цей тренд!
Жінка Сходу, яка змінює традиції під себе, але не втрачає любові та поваги до свого народу — королева Ранія захоплює своєю сміливістю. А як вважаєте ви:
Бути чи не бути традиціям у східному світі?