“Хімічний пілінг” – це тільки звучить жахливо, насправді ж процедура абсолютно безпечна.
У нашій свідомості прикметник «хімічний» чомусь відразу пов’язується з іменником «біль». Швидше позбавляйтеся цих малоприємних асоціацій, адже насправді хімічний пілінг – це чи не єдиний спосіб зробити шкіру ідеально гладкою, практично глянсовою. У нього є безліч переваг:
вирівнювання тону особи
покращення текстури шкіри
зменшення акне
Хімічний пілінг дає шкірі обличчя новий старт.
Єдиний мінус цієї процедури в тому, що вам потрібно подолати свою лінь і вирушити до хорошого фахівця. Ви, звичайно, можете зробити такий пілінг і в домашніх умовах, але результат буде далеким від «професійного». Так що не заощаджуйте на своїй красі та оговтуйтеся в косметологічний кабінет.
Читайте також: ЯК ПРАВИЛЬНО УМИВАТИСЯ: 7 ПОМИЛОК В ОЧИЩЕННІ ШКІРИ ОБЛИЧЧЯ
Щоб не ускладнювати ваше життя зайвою термінологією, пояснимо все на пальцях: хімічний пілінг за допомогою кислот видаляє клітини шкіри, що відмерли, і дозволяє активним інгредієнтам діяти — зменшувати лінії, стимулювати клітини, що виробляють колаген, покращувати тон і текстуру, нівелювати пігментацію.
Залежно від агентів, що входять до складу засобу, процедура відбувається так:
1) зв’язок між клітинами розчиняються, що дозволяє їм легше віддалятися
або
2) посилюється обіг клітин, що призводить до приходу нових клітин “заміну”.
Практично кожен може випробувати на собі цю beauty-процедуру, але лікар, звичайно, відмовляє вас, якщо є протипоказання. Наприклад, хімічний пілінг не рекомендується власницям гіперчутливої шкіри.
Поверхневий хімічний пілінг
Це найніжніша опція. За рахунок невеликої концентрації трихлороцтової кислоти, гліколевої кислоти, альфагідроксикислот, саліцилової кислоти ви відчуєте ледь помітне печіння, не більше.
Поверхневий пілінг здатний розкрити пори, видалити «чорні крапки» і знебарвити почервоніння від постакне. Він лише злегка відлущує шкіру, зменшує пігментацію, освітлює та бореться з лініями. Як ви зрозуміли, ключове слово тут “трохи”.
Середньоглибинний хімічний пілінг
Тут рівень концентрації альфагідроксикислот, саліцилової кислоти і трихлороцтової кислоти вже вищий. Результат після цього пілінгу буде більш виразним і помітним.
Із чим бореться середньоглибинний хімічний пілінг? Його застосовують при більш «упертій» пігментації, фотостарінні, мімічних складках та зморшках, невеликих шрамах та неоднорідному кольорі обличчя.
Глибокий хімічний пілінг
Глибокий хімічний пілінг найчастіше називають «феноловим» на честь активної речовини фенолу. Він добре справляється з глибокими зморшками, млявістю шкіри, помітними рубцями та іншими чіткими ознаками старіння шкіри.
Цей тип пілінгу проводиться під наркозом, оскільки він досить болючий. Повне відновлення від процедури зазвичай відбувається протягом двох тижнів, а виконується феноловий пілінг один-два рази за все життя.
Читайте також: КАЖУТЬ ЕКСПЕРТИ: 5 ВІТАМІНІВ ДЛЯ ІДЕАЛЬНОЇ ШКІРИ ТА МОЛОДОСТІ
Небагато про те, що відбувається після хімічного пілінгу. Деякі можуть відзначити легке почервоніння шкіри та свербіння, але все має пройти, як тільки ви вийдете з кабінету косметолога. Ваша шкіра ще не буде виглядати ідеальною, тому доведеться тримати себе в руках, щоб не дістати з косметички тональний крем – наносити макіяж можна як мінімум через 30 хвилин після пілінгу, а перші дні краще взагалі не вдаватися до засобів, що тонують. Вже наступного дня ви помітите лущення шкіри – це цілком нормально. Тому ми рекомендуємо робити пілінг перед вихідними, щоб пересидіти цей непростий період будинку, подалі від цікавих очей.
Ще один важливий момент: уникайте засобів, у складі яких є інгредієнти, що подразнюють шкіру. Спочатку вам доведеться користуватися косметикою тільки м’якої дії (наприклад, пінкою для вмивання).
Пам’ятайте, що краще один раз заплатити і довіритись справжньому професіоналу, ніж потім страждати від наслідків свого аматорства.