Королева Драконів та тибетська “Кейт Міддлтон” – так називають молоду королеву Бутану Джецун Пему Вангчук. Ставши наймолодшою королевою у світі, вона підкорила серця народу своєю красою та скромністю, а ще дивовижною історією кохання, яке звело Джецун із королем — Джигме Кхесар Намгьял Вангчук. Улюблениця бутанців, ікона стилю південно-східної Азії – дізнаємося все про прекрасну Джецун Пем.
Королівство Бутан, що в перекладі з санскриту означає “край Тибету” – країна в південно-східній Азії, розташована між Індією та Китаєм. Тут добробут населення вимірюється над ВВП, а національному валовому щастя. Країну по праву називають однією з найзагадковіших і закритих, адже протягом століть народ Бутану жив окремо від усього світу, дбайливо оберігаючи унікальну культуру та традиції від сторонніх очей. Тільки в 1974 році тут з’явилися перші туристи, і вони були вражені красою землі Драконів – так називають свою країну місцеві жителі. Донедавна в країні панував абсолютизм, але указом четвертого короля з правлячої династії Вангчук держава стала демократичною конституційною монархією. З цього моменту Бутан став на шлях змін та модернізації. Ще одна з багатовікових традицій країни – багатоженство, яке не лише дозволене, а й вітається. Попередній правитель Бутану мав 4 дружини, які до того ж були сестрами. Але саме любов до Джецун змусила нинішнього короля переглянути усталену в країні думку про шлюб і заявити, що Джецун стане не лише першою, а й єдиною дружиною та королевою Бутану.
Історія кохання Джигме та Джецун почалася, коли майбутній королеві було лише 7 років, а королю — 17. Маленька дівчинка підбігла до принца під час королівського свята та обійняла його. Принц нахилився до дівчинки і сказав:
Якщо до того часу, як ти виростеш, я буду ще один і не одружений, і якщо ти будеш самотня і незаміжня, то я обов’язково запропоную тобі стати моєю дружиною.
Джецун особливого значення цим словам не надала. Тим більше, що її статус був зовсім не королівським: батьки Джецун Пеми – аристократи по крові, інакше вона не була б присутньою на королівському святі, але батько її все життя працював пілотом комерційних авіаліній, і тільки.
Читайте також: Від першої особи: Історія кохання канадського прем’єр-міністра Джастіна Трюдо
Не дивно, що після цього шляху Джецун та принца розійшлися: він продовжив освіту за кордоном: спочатку у США, а потім у Англії; Джецун, закінчивши школу в рідній країні, вирушила вчитися в Індію, а потім у Велику Британію. Коли вона потрапила до Оксфорда і лише готувалася вступити до баскетбольної команди коледжу Regent’s, принц уже став королем Бутану. Напевно, це була доля: незабаром шляхи Джецун і короля Джігме знову зійшлися, щоб не розходитися.
Перед весіллям король написав у Facebook:
У багатьох є своє уявлення про те, якою має бути королева: як правило, красивою, розумною та витонченою. Але я думаю, що у королеві головне не це. Насамперед, вона має бути доброю людиною, а як королева — невпинно служити людям та країні. Я гадаю, що знайшов таку. Моя Джецун, незважаючи на молодість, тепла серцем і м’яким характером. Ці якості, у поєднанні з мудрістю, яка прийде з віком та досвідом, зроблять її гідною слугою своєї країни.
20 травня 2011 року, на відкритті парламентської сесії король оголосив країні про заручини. 13 жовтня у стародавній фортеці-монастирі Пунакха-дзонг розпочалася триденна церемонія одруження за буддистським обрядом. Джецун було 21 і вона стала наймолодшою королевою у світі. Але справжньою сенсацією стало не це, а публічний поцілунок на балконі під час їхнього весілля у присутності 30-тисячної юрби. Саме після цього бутанських королів почали називати гімалайськими «Кейт та Вільямом».
Після урочистостей король зізнався журналістам:
Мені довелося довго чекати на одруження. Але це не має жодного значення, якщо береш за дружину ту єдину, яка тобі справді потрібна. Я впевнений, що одружився з тією, що мені потрібна.
5 лютого 2016 року у королівської пари з’явився спадкоємець – син Джигме.
Королівська пара захоплює народ насамперед своїм ставленням один до одного. У консервативній країні, де глибоко шанують традиції, вони не бояться відкрито показувати свої почуття: ще до весілля король з’являвся з Джецун на публіці, тримаючи її за руку, дивився їй у вічі і посміхався, не зважаючи на об’єктиви камер. До того ж закохана пара почала жити разом ще до весілля. Для Бутану це справжня революція!
Після весілля королівське подружжя взагалі стало нерозлучним. Джецун Пема супроводжувала короля у всіх поїздках країною, їздила з ним і за кордон – до Індії, Сінгапуру, Японії, Великобританії. Нічого подібного раніше не було.
Крім цього, Джецун і Джігме не бояться бути ближчими з народом. Король часто запрошує до себе в будинок простих громадян, він може поганяти зі школярами у футбол або змішатись із натовпом на громадських заходах. Громадяни із коханням називають його «народним королем».
Джецун від нього не відстає: ми можемо побачити її в школах, дитячих садках, вона є покровителькою кількох організацій за допомогою людей з обмеженими можливостями, а також послом ЮНЕП з охорони озонового шару Землі.
І вона має свій профіль в Instagram!
Що сказати: для Бутана з приходом короля Джигме та його прекрасної дружини Джецун Пеми розпочалася нова ера.
Читайте також: Нові імена: Дизайнери Близького Сходу, в яких закохані знаменитості
Королева дотримується традицій своєї країни та зазвичай вибирає яскраві національні костюми. Але ми не називали б її трендсеттером, якби на цьому все й закінчувалося. Джецун вражає як тонким почуттям стилю, а й умінням поєднувати традиційні вбрання з європейськими. Давайте поспостерігаємо за її модними образами.
На своє весілля Джецун одягла традиційне вбрання «кіра», яке чимось нагадує індійське сарі. Його зазвичай особливо обертають навколо тіла з великим запахом, закріплюючи декоративними елементами. Здавалося б: що примітного у такому традиційному вбранні? Але модний репортер The Guardian Джесс Картнер-Морлі зауважила, що сукня королеви перегукується з речами з колекцій Burberry та Yves Saint Laurent, а сережки, які одягла королева на одруження, схоже, належать «перу» Міучі Прада.
У 2016 році Бутан з розкритими обіймами приймав Кейт Міддлтон та принца Вільяма. У перший день їхнього візиту Джецун Пема обрала традиційне вбрання виконане в червоному кольорі, а герцогиня Кембриджська вирішила взяти з неї приклад! Вона вразила гостей своїм ретельно продуманим чином: спідниця герцогині була пошита на замовлення, а ось блуза – витвір Paul & Joe. Обидві дівчата виглядали бездоганно і варто визнати — вбрання Кейт Міддлтон виглядало не менш гармонійно, ніж звичне для всіх традиційне вбрання королеви Бутану. Схід вміє надихати!
Декількома роками раніше, у 2011 році королі Бутану прибули з діловим візитом до Англії. Для виходу дівчина вибрала чорну блузку з довгим рукавом, бежеву спідницю довжини міді та човники в тон. Королева показує ідеальний діловий стиль! І примітно: ні натяку на Схід, все європейсько строго, але витончено.
Ще один діловий образ королеви Бутану для офіційного візиту до Індії: блуза з коротким рукавом кольору navy, біла спідниця-олівець довжини міді та білі сандалі. З першого погляду може навіть здатися, що дівчина виглядає надто просто, але ж ми знаємо — лаконічність у тренді. Жодних помітних деталей, нічого зайвого – Джецун Пема дає один модний урок за іншим!
Хто сказав, що королевам заборонено сяяти? Для цього не потрібні блискітки та паєтки: Джецун Пема це доводить на своєму прикладі. Можна надіти лаконічну чорну сукню з відкритим плечем і оригінальним кроєм, чорні босоніжки, а доповнити образ допоможе елегантний клатч – шикарний вечірній look готовий!
Джецун Пема не вписується у звичне нам уявлення про Першу леді чи королеву, адже ми все ще далекі від культури та традицій Сходу. Але ми захоплюємося тим, як королева вміє перетворюватись. А ще більше тим, як вона з гордістю уявляє традиції свого народу. У Сході є свій шарм, адже це так?