Вікінг із медитативною піснею, повернення переможця, клон Олега Винника, знову Філіп Кіркоров та ще багато цікавого у другому півфіналі Євробачення 2018!
Сьогодні розповімо про учасників другого півфіналу, наміченого на 10 травня, а також про пісні країни-господарки конкурсу Португалії та «велику п’ятірку». Як усі країни обирали своїх представників, з якими труднощами стикалися, про що співатимуть — усе це ви дізнаєтесь після прочитання статті.
Нагадаємо, що перший півфінал пройшов 8 травня у Лісабоні та імена десяти фіналістів уже відомі. Про них ви можете прочитати у нашому попередньому матеріалі: Євробачення-2018: результати першого півфіналу
Мова англійська
У Португалії Юлія виконає ліричну пісню з життєствердною назвою «Я не зламаюся». За словами співачки, це пісня про неї, про її історію та життєві труднощі. Можна навіть припустити, що вона співає про те, як сильно переживала через те, що їй не вдалося виступити у Києві, і як перемогла ці переживання. Але з приводу чого сумніви точно виникають, то це з приводу живого виконання Самойлової. Ні разу на жодному концерті вона не співала наживо, тому її далеко не ідеальний виступ на пре-паті в Москві став розчаруванням. Перед півфіналом пісню було трохи змінено, а на відео з репетицій чути лише голоси бек-вокалістів.
Мова: сербська
У 2018 році Сербія знову буде представлена ліричною баладою в етно-стилі. Крім лідера гурту Сані Іліча у групі також складаються дев’ять учасників, з яких співають троє. Фішками пісні стануть складні гарні мелізми та багатоголосся.
Мова англійська
Цього року переможцем конкурсу Dansk Melodi Grand Prix став вікінг на вигляд і за духом Rasmussen (Jonas Flodager Rasmussen) з привабливою медитативною піснею, яка розповідає про райські землі. Брати участь у нацвідборі співак навіть не збирався, але композитори, які написали пісню, шукали відповідного виконавця і показали її Расмуссену. І після ознайомлення із нею співак уже не міг відмовити. Від епічного треку, що базується на скандинавській міфології, по-справжньому перехоплює подих. Повірте, цей виступ вам захочеться переглянути неодноразово!
Мова англійська
Румунію на конкурсі представлятиме група, якій у день фіналу національного відбору виповнився рік з моменту заснування — The Humans. У композиції спокійні фрагменти чергуються зі швидкими та драйвовими, а вокалістка старанно демонструє сильний голос із хрипотою. Мотиваційний текст говорить про те, що настав час попрощатися з непотрібними емоціями і жорсткими обмеженнями і повірити в себе.
Мова англійська
Австралія була однією з країн, які ще минулого року оголосили ім’я свого представника. Місцевий мовник вибрав співачку Джессіку Маубой, яка на батьківщині має статус суперзірки. Після того, як у 2006 році дівчина виборола 4 місце у шоу Australian Idol, вона стала однією з найпопулярніших виконавиць у країні. Пісня у представниці Австралії досить банальна за звучанням і розповідає про те, що кохання, яке живе в серці, завжди підтримає людину навіть не залежно від обставин.
Мова англійська
Легенда Євробачення, переможець пісенного конкурсу 2009 року, співак Олександр Рибак повертається на пісенний ринг. Чесно кажучи, після того, як я дізналася, що у відборі бере участь усім відомий артист, здивування не було межі. І ще я чомусь була певна, що глядачі не оберуть його. Але ні, завдяки результатам голосування у фіналі нинішнього нацвідбору співаку випав шанс знову уявити себе і пісню That’s How You Write А Song. Нагадаємо, у 2009 році Олександр Рибак виграв міжнародний конкурс із максимальним результатом — 387 балів. За чим пішла всесвітня слава, турне та продаж альбому «Fairytales» у 25 країнах світу.
Мова англійська
Якщо минулого року Молдова запам’яталася всім феєричним запальним виступом, піснею «Hey Mamma», героєм мема Epic Sax Guy та третім місцем, то цього року може запам’ятатися хіба що феєричним провалом. Після минулорічної пісні композицію «My Lucky Day» і виступ гурту можна порівняти хіба що з якихось тортур. Пісня, до речі, була написана Народним артистом РФ Філіпом Кіркоровим та поетом Джон Баллардом. Ці ж автори 2016 року написали пісню для учасника Євробачення від Росії Сергія Лазарєва, якій не вдалося стати переможною.
Мова англійська
Карликова держава вперше зважилася провести Національний відбір і з цієї нагоди навіть перенесла його до Братислави. Завдяки рішенню журі та онлайн голосуванню, перемогли Джессіка та Дженіфер Бренінг. У Лісабоні мальтійська співачка та німецька реперша заспівають про важливість залишатися собою навіть серед життєвих бур.
Мова англійська
Нідерланди оголосили ім’я свого представника ще в листопаді – ним став виконавець кантрі та класичного хард-року Вейлон. Раніше він брав участь у конкурсі Holland’s Got Talent, отримав любов публіки та контракт із лейблом Motown. На початку березня він представив свою пісню «Відступник усередині», яка дуже контрастує з іншими композиціями вокального конкурсу та розповідає про те, що у кожній людині живе розбійник.
Мова: сербська
Переможцем національного відбору від Чорногорії став 36-річний виконавець Ваня Радованович із композицією «Інею», в якій спочатку чітко чулися балканські мотиви. Але після того, як співак представив фінальну версію пісні зі зміненим аранжуванням, балада перетворилася на справжній романс. Текст розповідає про людину, яка збилася зі шляху, почувається нещасним і йде життям, як сліпий.
Мова англійська
Джастін Тімберлейк? The Weeknd? Бібер? Ні, вам здалося, що це 20-річний шведський танцюрист, актор і співак Бенджамін Інґроссо. Минулого року хлопець посів у нацвідборі лише п’яте місце, після цього зробив необхідні висновки, написав сучасний танцювальний трек та випередив 30 претендентів. У 2014 році Бенджамін переміг у місцевій версії «Танців із зірками» — не дивно, що його конкурсна пісня покладена на не найшвидший, але все ж таки танцювальний ритм, а її назву можна перекласти як «Перетанцювати тебе». Текст композиції розповідає про хлопця, який за допомогою танцю намагається забути кохання.
Мова: угорська
Успіх гурту «Lordi» у 2006 році та їхня перемога вже кілька років не дає спокою багатьом країнам, які намагаються повторити урочистість року. Але якщо торішній виступ українського гурту O.Torvald можна назвати жалюгідною спробою, то Угорщина в цьому плані може виявитися щасливішою. Незважаючи на те, що Євробачення не дуже любить рокерів, постхардкор-група AWS може підкорити публіку своєю нестримною енергією. Пісня команди називається «Прощавай, літо» та розповідає про хворобливе розставання з любов’ю.
Мова англійська
Співачка штурмувала мальтійський національний відбір вже вчетверте, і нарешті її спроби повінчалися успіхом. Після останньої спроби потрапити на конкурс минуло два роки, за які співачка старанно попрацювала та виборола можливість представити країну з піснею «Taboo». До речі, один із її авторів — Томас G:Son, написав переможну пісню «Euphoria» для співачки Лорін у 2012 році. Текст пісні закликає більш відкрито говорити про психічні хвороби і виявляти до людей, які страждають на них, більше участі та співчуття.
Мова англійська
Латвія цього року обирала свого представника досить незвичайним чином – враховувалися не лише дзвінки та повідомлення від глядачів, а й інтернет-голосування, а також кількість відтворень пісень на стрімінгових сервісах. У результаті перемогла співачка бразильського походження Лаура Різотто із пристрасною баладою «Funny Girl».
Мова: грузинська
Країна майже щороку відправляє на Євробачення учасників із композицією, яка відображає національний колорит. У 2018 теж віддали данину традиціям піснею «Для тебе» у виконанні вокального колективу Iriao, який у своїй творчості поєднує джаз із грузинською народною музикою та вокальним багатоголосством.
Мова англійська
У нацвідборі у сусідній Польщі серед десяти фіналістів можливість представляти свою країну виборов польсько-шведський дует Gromee & Lukas Meijer. Журі щодо хлопців було налаштовано скептично, а ось глядачі віддали за танцювальний трек Light Me Up рекордну кількість голосів. У Лісабоні музиканти співатимуть про підтримку близьких людей, яка запалює та надихає. За всю історію участі в Євробаченні Польща потрапляла в першу десятку лише двічі, але у 2018 все може виправити миловидний швед, якого на просторах інтернету деякі користувачі через зовнішню схожість вже порівняли з Олегом Винником.
Мова: словенська
Співачка Леа Сірк зуміла підкорити нацвідбір лише з четвертої спроби танцювальної пісні «Спасибі, ні». До слова, система оцінювання у Словенії дуже сувора — окремо один від одного голосують спільнота фанатів Євробачення, автори пісень, працівники радіо, працівники телебачення, співаки, міжнародне журі та нарешті телеглядачі. Два останні роки Словенія навіть не виходила у фінал конкурсу, не набираючи потрібних балів у півфіналі. Чи зможе Леа виправити статистику, дізнаємося вже у травні.
Мова англійська
MELOVIN — український співак та переможець 6 сезону шоу «Х-фактор», на яке зміг потрапити лише з третьої спроби та лише у 2015 році зумів пройти телевізійний кастинг, суперфінал та стати переможцем. Після телепроекту у хлопця з’явився величезний натовп фанатів, яких сам артист називає меловінаторами та заради яких, до речі, навіть зробив татуювання. Безперечно, велика фанбаза і стала щасливим квитком співака до Португалії (за нього віддали 60 689 голосів).
Отже, ми розглянули всіх півфіналістів, тому саме час переходити до країни-господарки та країн «великої п’ятірки» Євробачення, які завжди автоматично потрапляють до фіналу.
Мова: португальська
Країна-господарка Євробачення цього року вирішила йти шляхом найменшого опору та знову відправляє на конкурс меланхолійну баладу національною мовою. Чим цей рік відрізнятиметься від попереднього? У цьому представник дівчина. Композиція називається «Сад» та розповідає про бабусю співачки, яка померла минулого року. Мило, зворушливо, але шансів на перемогу будемо чесні, вкрай мало. У фіналі Клаудіа виступить за номером 8.
Мова: французька
За результатами Національного відбору Франція відправила на конкурс сімейний дует Madame Monsieur із гостросоціальною баладою. Її текст розповідає реальну історію дівчинки, яка народилася у нігерійської біженки, коли та намагалася перебратися до Європи, просто у човні посеред Середземного моря. Дівчинку назвали Мерсі — співзвучно з французькими словами «дякую» та «милосердя» (французькою це слово пишеться merci). Що на сцені, що в кліпі, Емілі та Жан-Карл дуже стримані, виступають повністю в чорному, але при цьому заповнюють весь зал і змушують навіть без знання французької перейнятися піснею. Одні з наших лідерів.
Мова англійська
Незважаючи на голос, що зривається, і мінімалістичний номер, німецький Ед Ширан здобув беззаперечну перемогу на Національному відборі. А хвилюватися під час виступу було через що, тому що пісня «Ти залишив мене одного» присвячена померлому понад 10 років тому батькові. У тексті композиції хлопець розповідає про свою люблячу сім’ю і про те, як важко вони переживали втрату.
Мова: італійська
Італійці залишаються вірні собі та співають рідною мовою. І все б нічого, але таким чином вони позбавляють себе шансів бути зрозумілими великою кількістю людей. Але в даному випадку мова не важлива, важливий сенс пісні. Два сольні виконавці спеціально об’єдналися у дует для участі та заспівали соціально забарвлений поп-гімн «Ви мені нічого не зробили».
Співаки звертаються до людей, які ведуть війни та планують теракти: «Ви мені нічого не зробили, у вас не вийшло». Вразити італійську публіку у музикантів антивоєнним пафосом вдалося. У організаторів тематика також знайшла підтримку. Залишилося лише одне питання: чи почує їхня публіка веселого пісенного конкурсу? Сподіваємося, що почує та обере переможцем. Дивитись, плакати, усвідомлювати.
Мова: іспанська
Торішній тріумф ліричного Сальвадора Собрала одурманив більшу частину Європи, тому багато країн вирішили скористатися вже відомою формулою та зробили ставку на ліричні балади. Іспанія відправила до Лісабона молодий дует юних Альфреда Гарсії та Амалії Ромеро з композицією «Твоя пісня». Під час виступу хлопці ніжно дивилися один на одного, обіймалися, а наприкінці навіть подарували один одному зворушливий поцілунок. Тепер усі запитують себе: чи насправді у них роман? А саме ми запитуємо себе: чи зможе другий рік поспіль здобути перемогу повільна лірична балада? Сумніваємось.
Мова англійська
Співачка SuRie у пісні «Шторми не тривають вічно» співає про те, що хоч часи нині й важкі, але ми з усім упораємося. На відборі вона підкорила і суддею, і глядачів, тому беззастережно вирушила до Португалії. А ось щодо пісні, то вона, безумовно, претендує на звання хіта, але навряд чи стане переможною, надто вже штампована і типова.
Отже, фіналісти за версією букмекерів: Норвегія, Швеція, Україна, Молдова, Австралія, Польща, Данія, Нідерланди, Угорщина, Латвія.
Фіналісти на думку редакції Marie Claire: Україна, Швеція, Австралія, Нідерланди, Норвегія, Росія, Данія, Угорщина, Польща, Мальта.
А хто ваш фаворит на пісенному конкурсі Євробачення? Як ви думаєте, яка країна наступної проведе свято музики? Ми щиро віримо, що Італія!