Талантом акторки неможливо не захоплюватися.
Меріл Стріп заслужено вважають однією з найвидатніших акторок сучасності, адже вона дев’ятиразова володарка премії Золотий Глобус, триразова володарка «Оскара» та 20-кратна номінантка на «Оскар» — це більше, ніж у будь-якого актора чи актриси за історію кінематографа. До 69-річчя відомої актриси ми згадуємо, за які картини її полюбили.
Читайте також: Фільми Ксавье Долана, які має побачити кожен
Один із найпристрасніших американських фільмів в історії знятий за мотивами однойменного роману Роберта Джеймса Уоллера. На думку кінокритиків, це рідкісний випадок, коли екранізація перевершує джерело. Не можемо не погодитись. Головні герої, яких грають Стріп та Іствуд, показують, що пристрасть може бути не лише у вісімнадцятирічних. На кохання, про яке вони мріяли все життя, їм відведено лише 4 дні.
Головна героїня фільму — полька Софі Завістовська, яка, незважаючи на відносно молодий вік, пройшла через усі жахи Другої світової війни та один із нацистських концентраційних таборів — немислимий за своєю жорстокістю Аушвіц-Біркенау. Перебування там залишило глибокий слід у її житті, відібрало чоловіка, дітей та зламало. Але вона намагається жити далі у повоєнній благополучній Америці. Меріл Стріп буквально благала режисера взяти її на цю роль. А коли акторка отримала за неї заслужений Оскар, то була на п’ятому місяці вагітності.
Читайте також: 7 фільмів з Ніколь Кідман, які варто подивитися
Данська баронеса Карен Бліксен вирушає у подорож до Кенії, де її чоловік вирощує каву. У самому серці Африки вона зустрічає справжнє кохання. Відомо, що Сідні Поллак, режисер картини, спочатку не розглядав Стріп на головну роль, оскільки не вважав досить палкою. Але вже після перших проб поміняв свою думку і не помилився.
Фільм, який є екранізацією роману Джона Фаулза, розповідає про аристократа Чарльза, багатого молодого біолога, який заручений з дівчиною, але раптово захоплюється занепалою жінкою Сарою. Паралельно з цим розвивається історія молодих акторів, Анни та Майка, які грають Сару та Чарльза. Вони настільки вживаються в ролі, що не помічають, як персонажі починають впливати на їхнє життя.
Героїня Меріл Стріп нещасна у шлюбі та хоче жити повноцінним життям, тому залишає чоловіка і навіть дитину. Через деякий час вона повертається, щоб забрати шестирічного сина, але на той момент батько дуже зближується з хлопчиком. За цю роль Стріп отримала цілу купу нагород і, звичайно, «Оскар» за кращу роль другого плану.
Коли в родину Гальденів несподівано приходить нещастя, Кетрін та Джордж змушені попросити дочку про допомогу. Пожертвувавши перспективною кар’єрою журналістки престижного нью-йоркського журналу, вона все ж таки приїжджає доглядати за смертельно хворою мамою. У процесі виявляється, що дівчина допомагає не лише матері, а й собі.
Від фільму до фільму, від ролі до ролі Меріл Стріп змінюється до невпізнання. Причому, не так зовні, скільки відрізняється за грою та подачею. Культовий фільм «Диявол носить Prada» розповідає про провінційну випускницю університету, яка мріє про кар’єру журналістки. Але дівчині вдається отримати посаду помічниці всесильної Міранди Прістлі, деспотичного редактора журналу «Подіум». У реальному житті прототипом героїні була Анна Вінтур, головний редактор Vogue. Енді навіть не підозрювала, з якими труднощами їй доведеться зіткнутися.
Джерело фото: imdb.com