Чи багато ви знаєте про те, як правильно доглядати та носити лінзи?
Запитайте себе, чи миєте руки щоразу перед тим, як одягаєте лінзи? Якщо відповідь так, то ми вас вітаємо! Якщо ні, тоді привчіть себе дотримуватись цього елементарного правила гігієни (до речі, не забувайте видаляти бруд з-під нігтів). Бруд, шкірне сало та бактерії з рук через контактні лінзи потрапляють у вічі і можу привести кератиту, кон’юнктивіту, блефариту.
Якщо ви звикли спочатку наносити макіяж, а лише потім надягати лінзи, тоді доведеться переучуватися. Окулісти рекомендують змінити порядок дій, щоб частинки туші або тіней не могли потрапити під лінзу. Чим це загрожує ви вже зрозуміли.
Читайте також: ЩО ОЧІ МОЖУТЬ СКАЗАТИ ПРО ВАШЕ ЗДОРОВ’Я: 10 ВАЖЛИВИХ МОМЕНТІВ
Ми можемо дуже акуратно ставитися до лінз, мити руки і т.д., але забувати про те, що контейнер також вимагає особливого догляду. Коли ви виливаєте рідину для лінз, обов’язково помийте ємність та залиште відкритою. Лікарі нагадують, що контейнер варто міняти кожні шість-вісім тижнів, щоб убезпечити себе від бактерій, які накопичуються на стінках.
Напевно, ви відчуваєте певний дискомфорт, коли приймаєте душ у лінзах. Це пов’язано з тим, що тривала дія води та вологість може призвести до набухання лінз. Крім неприємних відчуттів, ви можете подряпати лінзою рогівку, що може призвести до інфекції. Підсумок: вийміть лінзи, перш ніж йти в душ, приймати ванну, відпочити в сауні або плавати в басейні.
Напевно, у вас хоч раз у житті була ситуація, коли під рукою не було рідини (наприклад, вона несподівано для вас закінчилася). На жаль, альтернативи для неї немає. Навіть у фільтрованій чистій воді можуть бути мікроби, які негативно позначаться на здоров’ї ваших очей.
Читайте також: КРАЩІ ВІТАМІНИ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я ОЧЕЙ
Головне завдання рідини – це дезінфікувати лінзи. Коли ви повторно використовуєте рідину, ви наражаєтеся на небезпеку у вигляді сміття або бактерій, що залишилися з попереднього дня. Також уважно вивчіть етикетку на засобі. Якщо ви використовуєте фізрозчин, радимо спробувати мультизадачну формулу або розчин перекису водню. Фізрозчин не має функції дезінфекції. У будь-якому випадку рекомендуємо порадитися з лікарем та уважно вивчити інструкції до лінз та рідини.
У середньому ви можете носити лінзи до 14 годин на добу, але бажано знімати їх відразу ж після повернення додому та одягати окуляри (до речі, окуляри варто завжди мати із собою у разі непередбаченої ситуації). Ваші очі потребують кисню для оптимальної роботи. Як мінімум, завжди намагайтеся знімати лінзи перед сном.
Якою б обов’язковою людиною ви були, завжди є спокуса десь послабити хватку. Наприклад, ви можете хитрувати та носити лінзи більше, ніж належить. Денні – не день, а два, місячні – не місяць, а півтора. На жаль, це може обернутися проти вас. Через тривале носіння лінзи покриваються подряпинами і нальотом, стають притулком для безлічі мікробів, що призводить до дискомфорту, помутніння та інфекцій.
Будьте пильні зі своїм здоров’ям!