Від мінімалізму до еклектики.
Мода – це медаль, що має дві сторони. Перша схожа на сторінку глянсового журналу, а друга відбиває мешканців мегаполісу у його вітринах. Але якщо раніше кутюрні колекції створювали тренди, а городяни їх лише підхоплювали, то все змінилося з появою такого явища, як стрітстайл. Сьогодні найпопулярніші тенденції часто народжуються саме на вулицях.
Існує думка, що кожна країна має свій власний вуличний стиль. Він виявляється в особливому підході до змішування одягу різних марок та напрямків. Який же street style українок? Спільно із проектом «Всі. Свої» ми підготували дев’ять «вуличних» образів у різних стилях – від мінімалізму до еклектики. Усі вони створені із речей українських брендів.
Мінімалізм – це глобальний тренд, а й філософія життя. Коли стає занадто багато інформаційного шуму, візуального сміття, безглуздих занять та непотрібного одягу, ми прагнемо обнулення. Залишається тільки найважливіше: наприклад, лаконічне червоне плаття із трикотажу. У ньому – і на роботу, і на побачення, і на прогулянку. Однотонне мінімалістичне вбрання зараз актуальне, як ніколи.
Читайте також: 10 УРОКІВ СТИЛЮ ВІД ПЕТРИ МАК З INSTAGRAM
Сьогодні модним є не той, хто намагається відповідати жорстким стандартам краси, а той, хто зумів знайти свій персональний стиль. Саме тому дизайнери та фотографи шукають натхнення на вулицях: в одязі перехожих часто зустрічаються яскраві деталі, які згодом стали трендами. Неймовірні шкарпетки, сміливі речі з принтами та логотипами, ультравузькі окуляри, забавні аксесуари – все це допомагає створити streetwear-образ, що запам’ятовується.
Елементи етнічного одягу – це невід’ємна частина вуличного стилю будь-якої країни. У світових стрітстайл-хроніках можна побачити кардигани зі скандинавськими візерунками, спідниці з африканськими анімалістичними принтами, шовкові сорочки, схожі на японські кімоно, пончо з бахромою, як у індіанських племен, і, звичайно, сукні з українською вишивкою. Льняна вишиванка у поєднанні з великим солом’яним капелюхом та елегантною сумочкою – нетривіальний образ, який змусить обертатися перехожих.
Читайте також: ВИ НЕ ВСТАЄТЕ: ТРИ КРАЩІ БРЕНДИ УКРАЇНСЬКИХ ВИШИВАНОК
На тлі загальної любові до спортивного та оверсайз одягу, Ugly shoes та епатажних аксесуарів класична жіночність може виглядати майже як протест. Але цей стиль ніколи не втратить актуальності, незалежно від того, скільки ще дивовиж буде продукувати модна індустрія. Довжина міді, приталені силуети, тканини, витончене взуття та структуровані сумки – все це додає українському стрітстайлу елегантної «дівчинки».
Про плетену сумку-кошик, на створення якого дизайнерів надихнула Джейн Біркін, цього сезону не згадав лише лінивий. Винахід ікони французького стилю став практично невід’ємним елементом літнього українського стрітстайлу. А якщо носити її з невагомою сукнею в дрібний горох і лляним жакетом, то можна навіть у мегаполісі відчути себе так, ніби відпочиваєш на блакитному березі: подібний образ точно створить романтичний настрій.
Читайте також: СТИЛЬНІ ІДЕЇ ДЛЯ ОБРАЗІВ З СОЛОМІННОЮ СУМКОЮ
Речі, що існують поза часом і мають певний ідейний посил – це і є концептуальний одяг. У створенні такої немає рівних Йоджі Ямамото: сучасні західні форми він наповнив стародавньою японською естетикою вабі-сабі, що оспівує красу в недосконалості. Українки також навчаються наповнювати свої «вуличні» луки культурними кодами, які допомагають розкрити задум образу навіть непідготовленому глядачеві. Наприклад, білі штани вільного, майже мішкуватого крою і яскраво-червоне кімоно – пряме посилання до згаданої японської філософії.
Еклектика – один із домінуючих стилів і у світовій, і в українській вуличній моді. Він дарує повну свободу самовираження та дозволяє міксувати кольори, силуети та принти на свій смак. Щоправда, і почуття міри потребує ідеального. Надихнути на еклектичні експерименти може кіногероїня Керрі Бредшоу або героїні модних хронік Анна Делло Руссо та Ганна Пьяджі. Для цього можна спробувати поєднувати спортивну кепку з каблуками, а плаття, що летить, – з поясною сумкою.
Читайте також: ЯК НОСИТИ ДЖИНСОВУ КУРТКУ OVERSIZE
Образи в стилі smart casual дуже сподобалися мешканкам великих міст. Можна вранці одягнутися на роботу, в тому ж одязі піти на модну подію і потрапити в об’єктиви стрітстайл-фотографів. Льняна сорочка чудово підходить для офісу, але витончено меніться, видаючи у своїй володарці знавця трендів. Лаконічні джинси виглядають менш строго, ніж штани, але так само респектабельно. Мюлі із закритим носом дозволяють дотриматися формальності, при цьому додавши образу свіжості і навіть грайливості.
Одягатися в діловому стилі – не означає бути манірною і нудною. Замість сірої уніформи героїні українського стрітстайлу вибирають світлий костюм брюки в елегантну смужку. У ньому можна бути і мешканкою бізнес-кварталів, і редактором модного глянцю, і гостею Тижня моди – все залежить від вибору аксесуарів та взуття.
Усі ці, а також багато інших речей на кшталт українського стрітстайлу можна купити 14–15 липня у Києві, на Десятинній, 12. Тут проект «Всі. Свої» проведе маркет «Вуличні тренді». Подія, присвячена повсякденній українській моді, збере понад 200 брендів на п’яти поверхах.