Вона приймає безліч ликів та форм. І часом робить боляче тим людям, яких ми любимо та боїмося втратити. Але не завжди ревнощі мотивовані страхом втрати. Іноді ревнують через невпевненість у собі або не довіряють обраному супутнику життя.
Вперше багато хто з вас міг зіткнутися з проявом ревнощів, коли боялися, що увага мами чи тата вислизне до інших дітей. У період дорослішання ми стикаємося з першою закоханістю.
Одні відчувають у собі почуття ревнощів із боку партнера, інші залучені страхом втратити коханих чи приховують свої комплекси, створюючи справжнє пекло своїм обранцям. Але одна справа, коли почуття ревнощів викликають усвідомлено, щоб переконатися в істинності почуттів і зовсім інша справа, коли ревнують без видимих причин.
Ревнувати на обґрунтованому ґрунті цілком нормально – це доводить, що вибраний вами супутник життя вам небайдужий. А що коли ревнощі з’явилися, немов на порожньому місці?
Необгрунтовані ревнощі з’являються найчастіше в тих людей, які прагнуть надмірного кохання з боку свого обранця, бояться залишитися відкинутими або втратити контроль над ним.
Вічна недовіра, стеження, підозри в зраді доводять до істерик і жахають, а потім жити з патологічним ревнивцем стає зовсім нестерпно. Так що ж є причиною ревнощів без приводу?
Читайте також: ЯК ПРАВИЛЬНО ФЛІРТУВАТИ, ЯКЩО ВИ У ВІДНОСИНАХ
Все починається із простого:
недовіра до партнера без реальних причин;
підозра у зраді до всіх жінок у його оточенні;
вимога від партнера докладно звітувати аж до виправдання про проведений годинник поза домом;
необґрунтовані фантазії щодо партнера з іншими жінками.
Якщо все це підживлюють жіночі комплекси, суміш виходить гримуча і доводить до драматичного розриву відносин.
Причини, що викликають ревнощі зазвичай є такими:
Невпевненість у собі;
Сумніви у коханій людині;
Страх самотності;
Нестача уваги з боку обранця;
Велика різниця у віці між коханими;
Різний соціальний статус партнерів.
Ревнощі проявляються по-різному. Особливо якщо вона безпідставна. Умовно можна її розділити на пасивну та активну.
З першою пов’язані уявні заборони, обмеження та маніпуляцію на тему “З нею не ходи”, “На цю не дивись”, “А вона тобі подобається?”, “Де ти був?” і “Куди зібрався?”.
Під приціл, до речі, потрапляють практично всі, починаючи від спільних друзів і до зовсім сторонніх жінок. В результаті задоволення у відносинах зводиться до тотального контролю та повної відсутності довіри – чоловіків, як правило, це втомлює.
Якщо пасивні ревнощі «з’їдають» зсередини, підсунувши лише внутрішню порожнечу, то активна може і до гріха довести. Спалахи гніву і хвилинна лють здатна зробити з будь-якої людини справжнього монстра, що злетів повністю з котушок і втративши всі можливі “гальма”.
Щоб цього не сталося, треба зрозуміти як відрізнити “просто здалося” від обґрунтованої ревнощів.
Читайте також: 6 ОЗНАК ТОГО, ЩО У ВАС З ПАРТНЕРОМ ПОВНИЙ ДИСКОННЕКТ ЩОДО
1. Фліртує без сорому
Він відкрито фліртує, а значить усміхається іншій жінці, торкається неї (зазвичай це руки, плечі, талія), дивиться в очі і корпусом повністю розгорнуть у її бік, виявляє увагу.
Найсумніше, коли у присутності своєї жінки, чоловік виявляє увагу та турботу на адресу іншої (і вона йому не мама і не сестра).
2. Не повертається додому
Якщо вдома чоловікові добре, він завжди повертається. У будь-якому стані. Якщо він обіцяв бути і не прийшов – тривожний дзвіночок. Особливо, якщо стосунки тріщать по швах.
Чим частіше з’являються раптові відрядження (без підвищення по роботі), трапляються нічні переговори, затримує начальник і відбуваються незаплановані зустрічі — тим більша ймовірність того, що в нього вже коханка є.
3. Не виявляє інтерес до вашого життя
Якщо у вас давно зійшли нанівець секс, спільні інтереси та захоплення, а перебувати вдвох вдома вечорами п’ятниці стало практично нестерпно – привід замислитися над стосунками.
А коли він захоплено розповідає, як дарував подарунок колезі по роботі, забувши, що сьогодні день народження його жінки — зовсім біда.
4. Подає приклад
Критикує фігуру, пироги та гардероб, залишаючи приклад – іншу жінку. Дружину колеги чи сусідку по майданчику, та будь-кого!
Сюди ж можна віднести необґрунтовані претензії, причіпки та поради з категорії “знаю, як краще” та “ти спробувала”.
Якщо збігів із жодним пунктом немає або чоловік взагалі робить протилежне — можна привітати себе.
Читайте також: Цінні поради про відносини від найміцніших зоряних пар
Для початку – довіритися. Немає сенсу у стосунках із чоловіком, якщо не довіряти йому.
Ще один варіант – зайняти себе справою і відволіктися від нав’язливих думок. Наприклад, бути в спортзалі, почитати розумні книжки або піти на курси. Загалом, вкладати енергію у мирне русло, а не руйнувати стосунки.
Безпричинна ревнощі – не тільки емоція, це стрес для всього організму. Це постійна нервова напруга та зайвий тонус: утруднене дихання, аритмія, істерики, спроби заїсти стрес або повна відсутність апетиту тощо.
На ґрунті цього можуть з часом розвинутись серйозні захворювання.
Якщо в голові ходять по колу думки про те, з ким він там розважається, поки чоловік насправді пішов на роботу – потрібно замислитися. Мабуть, у голові дуже багато місця і його потрібно заповнити новою корисною інформацією.
Автор матеріалу: Ярослав Самойлов, психолог, експерт у відносинах, творець освітнього онлайн проекту «Фаза зростання».