Нова книга від українського видавництва #Книголав.
Головний стандарт краси в сучасному світі – це здоров’я. Контроль ваги, правильне харчування, фізичні вправи потрібні у тому, щоб продовжити молодість організму та уникнути багатьох захворювань. Всі ми знаємо про це (ну або хоча б іноді згадуємо), але виконувати не поспішаємо.
Читайте також: Книга тижня: Фредерік Бекман «Моя бабуся просить її пробачити
Книга лікаря у сфері дієтології та ендокринології Наталії Самойленко допоможе розібратися у причинах зайвої ваги, підібрати раціон та найголовніше – сформувати звичку правильного харчування. Легкий та зрозумілий авторський стиль, а також оригінальні ілюстрації Наталки Гайди точно не дадуть вам занудьгувати. «Їж, пий, худий» — це не про заборони та обмеження та повчання, а дружні поради, які дуже легко можна застосувати у житті.
До речі, серед пацієнтів Наталії Самойленко, лікаря із сімнадцятирічним стажем, є такі зірки, як Маша Єфросиніна, Юрій Горбунов, Катя Осадча та багато інших.
Ми вирішили видати книгу Наталії Самойленко, бо дбаємо не лише про духовний розвиток читачів, а й про фізичне здоров’я. Методика цього лікаря побудована як на припущеннях, а й у принципах сучасної медицини. У це складно повірити, але можна бути в хорошій формі, виходячи за рамки суворих заборон та дієт. Ті, що пропонує Наталія Самойленко, — кардинально інший підхід до здоров’я — вдумливий, дбайливий та реалістичний.
– Розповідає співзасновник видавництва #Книголав Світлана Павелецька.
Біоритмічна роль сніданків
Гормони регулюють найважливіші питання життєдіяльності організму. Але серед них є добові працівники, а є нічні. Наприклад, вранці ми прокинулися і нам потрібне що? Енергія, звичайно! Щоб дістатися до роботи, до спортзалу та бути там активними та ефективними.
Саме вранці у нашому організмі відбувається синтез тих гормонів, які відповідають за отримання цієї енергії. А основним джерелом енергії є їжа, тобто сніданок. Те, що ви з’їсте на сніданок, забезпечить вас енергією на цілий день. Отже, здорове харчування починається зі сніданку! Це обов’язкова складова.
Візьміть собі за правило, що ранкове споживання їжі має припадати на годину після пробудження. А що відбувається в нашому організмі, якщо раптом їжі він не одержав? Якщо хтось вирішив не поснідати, чи не встиг чи не було апетиту? Клітини не отримають потрібної енергії і ми просто впадемо з ніг? Ні звичайно! Наш організм все одно отримає своє. Однак зробить це за допомогою вже інших гормонів – глюкокортикоїдів, які можуть що завгодно у вашому тілі перетворити на жир або м’язи, щоб все ж таки забезпечити себе енергією за відсутності сніданку.
Тому у людей, які не снідають і не одержують вранці потрібних калорій з їжі, кількість м’язової тканини з часом зменшується. Також це призводить до стомлюваності, знижується фізична та інтелектуальна працездатність.