Щоб після повернення додому не лежати з температурою та зіпсованим настроєм, варто засвоїти кілька правил.
Відпустка не в радість, коли після бажаної подорожі повертаєшся додому з температурою та головним болем. Чому щоразу після посадки в літак ми відчуваємо біль у горлі та розуміємо, що наступний тиждень пройде на лікарняному, а не на роботі? Розповідаємо про можливі причини.
Читайте також: Курс на Європу: 10 найбюджетніших міст для подорожей
І річ зовсім не в тому, що всі люди перебувають у замкнутому просторі і будь-хто може підхопити від сусіда грип. Справжня причина – низька вологість під час польоту. “Повітря з низькою вологістю може висушити носові проходи”, – говорить Ліндсі Елмор. Ця сухість може дратувати горло і ніс, а також робить організм більш схильним до захворювань.
Що робити: візьміть із собою у політ сольовий назальний спрей та очні краплі.
Читайте також: 6 додатків, які стануть у нагоді в подорожі
Будь-яка подорож втомлива, хоч би якою довгоочікуваною була відпустка. Навіть найспокійніший пляжний відпочинок у результаті може закінчитися виснаженням та температурою. Особливо актуально це для тих, хто впадає в панічне шаленство від зборів, боїться, щоб нічого не забути і нікуди не запізнитися. Ще до самої відпустки ми схильні до стресу, не дивно, що після його закінчення організм повністю виснажений. Також послаблювати імунну систему може відсутність повноцінного сну, а під час подорожі не завжди доводиться розраховувати на 7-8 годин відпочинку.
Що робити: намагайтеся навіть у подорожі висипатись і не змінювати режим. Сплануйте відпустку так, щоб після повернення додому у вас було кілька днів для відпочинку та відновлення сил після дороги.
Розслабитися у відпустці – це святе, але варто не забувати про можливі наслідки. Фахівці кажуть, що надмірне вживання алкоголю під час відпустки може пригнічувати імунну систему, а це спричинить бактеріальні інфекції.
Що робити: не варто надмірно налягати на алкоголь, але якщо дуже хочеться – встановіть для себе певну норму, яка не загрожуватиме сумними наслідками. Не забувайте також про денну норму води, оскільки алкоголь зневоднює організм.
Читайте також: Валіза: 5 речей, які варто взяти з собою в подорож
Одна з найголовніших причин хвороби під час відпустки, і після неї — зміна клімату. Подорож до іншого часового поясу та інших кліматичних умов може зробити організм більш сприйнятливим до хвороб. Особливо часто це відбувається, коли взимку ви вирушаєте у теплі краї.
Що робити: уникнути хвороби, якщо ви різко змінюєте кліматичний пояс, навряд чи вдасться. Єдиний вихід – не літати взимку на острови. Але якщо серйозно, то варто подбати про теплий одяг після повернення додому, пропити курс вітамінів, якщо це потрібно, а також стежити за здоров’ям під час відпустки.
Джерело фото: unsplash.com