Закрити
UA
Краса

Головні міфи про захист шкіри від сонця

Поділись:

Правило “Чим більше шкіри ви показуєте, тим вищим має бути рівень SPF” – не єдине, якого варто дотримуватися. 

Температура за бортом повільно, але впевнено прагне високої позначки, а ми вже починаємо знемагати в передчутті літньої спеки. А ще ми починаємо запасатися сонцезахисними засобами, які не дозволять нашій шкірі стати жертвою підступного ультрафіолету. Чи варто нагадувати, що сонце здатне заподіяти непоправну шкоду вашій шкірі, починаючи від посиленої пігментації і закінчуючи меланомою. 

Ми вибрали найпопулярніші міфи, які тільки збивають з пантелику. 

posts-to-db-Фото 1

1. Макіяж із SPF захистить шкіру від сонця

На жаль, тільки декоративної косметики з сонцезахисними фільтрами буде недостатньо для того, щоб гарантувати вашій шкірі повну безпеку. Особливо важливо пам’ятати про це в літній період, коли сонце особливо активно. Радимо почати наносити на шкіру сонцезахисний крем із позначкою щонайменше «SPF 30» перед тональною основою. І не забудьте дати йому пару хвилин, щоб він добре ввібрався в шкіру! Тільки після цього наносите в наявності основу та інші косметичні засоби. 

posts-to-db-Фото 2

2. Потрібно наносити крем перед виходом

Деякі стверджують, що наносити сонцезахисний крем потрібно перед виходом на вулицю. Ми хотіли б трохи скоригувати це твердження: крем найкраще наносити за 20 хвилин до того, як ви переступите поріг будинку. Чому? Шкіра не встигає звикнути до нового засобу та швидко його ввібрати, тому його головна функція – захисна – на сонці не активується повною мірою. Крему з SPF потрібно як мінімум 15 хвилин, щоб підлаштуватися до вашої шкіри. Тож дайте йому час.

Читайте також: СОНЦЕЗАХИСНІ ЗАСОБИ «ДО» І «ПІСЛЯ» СОНЦЯ

posts-to-db-Фото 3

3. Сонцезахисний засіб слід використовувати кожні 2 години

Ця інформація насамперед стосується тих, хто найближчим часом планує поїхати у відпустку до моря. Пляжний відпочинок має на увазі дві речі: 1) ви багато плаватимете і 2) ви багато потітимете. І перше, і друге, звичайно ж, впливає на збереження сонцезахисного крему. Саме тому фахівці радить під час відпочинку у теплих країнах наносити сонцезахисні засоби кожні дві години. На жаль, при такому графіку ви витратите весь флакон засобу першого ж дня, адже покрити їм потрібно велику площу тіла. Уявіть, що на одне обличчя вам потрібна чайна ложка крему!

posts-to-db-Фото 4

4. Водостійкі креми більш «живучі»

Ще один момент, який потребує деякої деталізації. Є різниця між «водостійкими» та «водовідштовхуючими». Якщо говорити про сонцезахисні засоби, то вони мають властивість відштовхувати воду, що не гарантує їх стійкості. Якщо ви бачите, що на упаковці зазначено, що засіб здатний захищати вашу шкіру до 40-80 хвилин, то пам’ятайте: це до моменту взаємодії з водою. Після цього вам доведеться знову наносити крем із SPF на шкіру. Чи є сенс платити більше? Очевидно, що ні. 

Читайте також: СОНЯЧНИЙ ОПІК: ГОЛОВНІ ПРАВИЛА ВИЖИВАННЯ ТА ПОРЯТУВАННЯ

posts-to-db-Фото 5

5. Сонцезахисний спрей ефективніший, ніж крем

Ми всі любимо засоби, прості у використанні та приємні за відчуттями. Саме до таких і належать сонцезахисні спреї:

  1. вони наносяться легко та рівномірно;
  2. не залишають почуття жирної плівки на шкірі;
  3. не вимагають стільки зусиль для нанесення, скільки лосьйон, олія чи крем.

Але є один нюанс: складно визначити, чи достатньо ви нанесли кошти на шкіру, чи ні. Нагадаємо, на обличчя потрібно завдати не менше чайної ложки сонцезахисного продукту за один раз. Щоб спрей впорався зі своєю місією, його знадобиться дуже багато. Тому, за іронією долі, він утворює ту ж жирну плівку і змусить вас ретельно втирати його в шкіру, що нівелює його головну перевагу — зручне використання. Плюс до цього, сонцезахисні спреї не можна розпорошувати на обличчя – це може бути шкідливим для дихальної системи. 

Джерело фото: unsplash.com