Чорні точки – одна з найпоширеніших проблем зі шкірою, але ми розповімо як її позбутися і більше не згадувати.
Всі ми знайомі з таким явищем, як вугровий висип. Найчастіше вона з’являється на Т-зоні обличчя, зустрічається на спині та шиї. Що це за проблема та як з нею боротися читайте нижче у нашій статті. Ми підготували максимально науковий та інформативний матеріал про те, як позбутися прищів.
Вугрі або акне – це підвид прищів, які утворюються в порах шкірного покриву. Вони виникають через скупчення шкірного сала і ороговілих клітин, а така суміш є чудовим середовищем проживання бактерій. Через це часто виникає запалення, інколи ж і з’являється гній.
Читайте також: КИСЛОТИ У КОСМЕТИЦІ: НАВІЩО ВОНИ ПОТРІБНІ І ДЕ ЇХ ШУКАТИ
Очищення. Найпростіше та головне рішення. Не варто цим нехтувати, якщо ваша Т-зона все ж таки потрапила під приціл вугрів. Вам потрібно робити цю процедуру двічі на день: вранці і ввечері, тому заснути, не змивши макіяж, – не ваш варіант.
Для очищення вибирайте засоби, призначені спеціально для боротьби з чорними точками. Наприклад, гелі та муси, які містять у собі саліцилову кислоту та цинк. Не забудьте про те, що після очищення обличчя потрібно освіжити за допомогою тоніка.
Скрабування. Вилузуйте шкіру обличчя раз на тиждень за допомогою сокровищ та пілінгів. Це допоможе видалити верхній шар клітин шкіри і надасть обличчю яскравого кольору і зменшить кількість вугрів.
Хімічний пілінг. Порівняно зі скрабуванням, хімічний пілінг відрізняється тим, що видаляє ороговілі клітини та шкірне сало за допомогою спеціальних кислот. Їх існує два види – альфа-гідроксикислоти та бета-гідроксикислоти. І ті, і ті хороші в боротьбі з висипом вугрів, так що проконсультуйтеся зі своїм косметологом з приводу того, які з них підійдуть саме вашому типу шкіри.
Якщо ви хочете зараз оголосити боротьбу чорним точкам, тоді є кілька способів, які можна застосовувати в домашніх умовах.
Читайте також: ЯК ПРАВИЛЬНО УМИВАТИСЯ: 7 ПОМИЛОК В ОЧИЩЕННІ ШКІРИ ОБЛИЧЧЯ
Глиняні маски. Вони ідеально підходять для лікування вугрової висипки. Робіть цю процедуру раз на тиждень, але спочатку розпарте особу, щоб відкрити пори. Глина відмінно прибирає весь бруд і частинки ороговілої шкіри, а також позбавляє жирного блиску.
Петля Відаля. Можна позбутися вугрової висипки в домашніх умовах завдяки спеціальному пристосуванню – петлі Відаля. Її використовують косметологи під час механічного чищення обличчя, і ви також можете її застосовувати у догляді шкіри обличчя. Головне — правильно вчитися використовувати її, тому що при неправильній експлуатації можна тільки посилити ситуацію з акне.
Дігтярне мило. Цей засіб з яскраво вираженим запахом і незвичайним кольором стане незамінним помічником при боротьбі з висипом вугрів. Його можна додавати маски для обличчя, а також вмиватися. Але пам’ятайте, що воно дуже сушить шкіру, тому краще використовувати дьогтьове мило 2 рази на 10 днів. Після використання відразу нанесіть зволожуючий крем.
Якщо у вас є проблемні зони і ви готові активно боротися проти висипу вугрів, тоді наші прості, але дієві поради точно повинні вам допомогти.