Закрити
UA
Краса

Молочні плями чи міліа: що це таке і що з цим робити?

Поділись:

Міліа – маленькі білі вугри на шкірі, які також називаються “молочними плямами”. Це досить поширене явище у багатьох дівчат.

Міліа – це маленькі білі опуклості, які з’являються на шкірі, найчастіше навколо очей. Їх легко сплутати з білими вуграми або невеликими прищиками, проте вони зовсім інша природа — це невеликі кісти, що містять білок кератин. Завдяки світлому кольору вони отримали прізвисько «молочні плями», про яке ви, можливо, чули, оскільки часто можуть зустрічатися у дітей.

Читайте також: ЧОМУ НАША ШКІРА ПОТРЕБУЄ В АНТИОКСИДАНТАХ

Міліа у дорослих

Як виглядає міліа?

Міліа – це, як правило, білі прищики, але вони можуть змінювати колір на жовтий та червоний у разі подразнення та запалення шкіри. Їх розмір досягає близько 1-2 мм у діаметрі, а виступають міліа на шкірі рівномірно, розміщуючись один біля одного. Молочні плями легко можна розпізнати – вони схожі на безбарвні бородавки. Найчастіше міліа не привертають до себе увагу: не сверблять і рідко запалюються.

Яка причина виникнення мілі?

Міліа зазвичай зустрічається як у дітей, так і у дорослих і діляться на різні типи. Вони можуть з’являтися мимовільно, коли немає очевидних причин або показань для їх виникнення, або вони можуть бути викликані травмою шкіри. Клінічні дослідження свідчать, що міліа також пов’язують із деякими генетично обумовленими шкірними захворюваннями. Але найчастіше природа появи міліа дуже проста. Молочні плями з’являються в результаті скупчення мертвих клітин та їхнього потрапляння під шкіру, що призводить до утворення невеликих твердих кульок.

Читайте також: 5 ПРИЧИН, ЧОМУ ВАША ШКІРА «СХОДИТЬ З РОЗУМУ»

Які бувають мілі?

Найчастіше міліа класифікують як первинні и вторинні

Первинні міліа

Ті міліа, які виникають без видимої причини. У цій категорії є вроджені міліа, які зустрічаються у 50% новонароджених на обличчі (особливо у носі), шкірі голови та верхній частині тіла. Вони нешкідливі та мають тенденцію зникати протягом кількох тижнів без застосування лікування.

Є також еруптивні міліа, які є великі групи вугрів. Вони з’являються повільно і найчастіше зустрічаються у молодих жінок і, як вважають лікарі, викликані впливом ультрафіолету.

І, нарешті, “Milia en plaque”, Рідкісна форма, яка може з’явитися на шкірі дорослої людини. Це відбувається на червоній, опухлій та запаленій шкірі, зазвичай навколо вух та очей. У такому разі необхідно відразу ж звертатися до лікаря, тому що подібні процеси вказують на наявність певних захворювань шкіри.

Міліа як прибрати вдома?

Вторинні міліа

Вторинна міліа викликана ушкодженням шкіри. Пусковим механізмом може бути будь-яка механічна травма (наприклад, сильна лазерна або абразивна обробка шкіри), що призводить до атипового процесу загоєння. Як результат – накопичення кератину під шкірою. У такому разі, замість того, щоб розвиватися в сальних залозах, кератин накопичується і утворює вугор. У разі виникнення вторинної мілі, подібні прищі можуть з’являтися в потових залозах.

Що робити з міліа?

Насамперед варто звернутися до лікаря. Бажано не вживати жодних заходів самостійно, оскільки вони можуть стати травмонебезпечними. Насамперед лікарі косметологи та дерматологи радять зробити повний огляд засобів догляду за шкірою. Вони, напевно, порадять виключити зі щоденного ритуалу краси будь-які жорсткі склади, механічні скраби, а також продукти з високим вмістом силікону та ароматизаторів. Для лікування та усунення міліа лікарі рекомендують вибирати догляд з такими активними компонентами, як молочна, гліколева та саліцилова кислоти. Особливо хороші маски із вмістом фруктової кислоти та фруктового ферменту один раз на тиждень. Вони зменшують скупчення олії та кератину, які є причиною закупорки пір. У деяких випадках міліа прибирають за допомогою лазера, який за правильних показань повністю прибирає «бородавки» і не залишає рубців.

Білі вугри на шкірі

Чи можна видавлювати міліа?

Лікарі в жодному разі не радять видавлювати міліа. Це може призвести до появи рубців та ран, та й видавити вміст прищика в домашніх умовах не вдасться. А вся річ у тому, що «молочні плями» повністю покриті шкірою. Для того щоб позбутися подібного роду кісти, краще відвідати дерматолога, який спеціальною найтоншою стерильною голкою пронизує шкіру і обережно видалить кісту. Якщо ви спробуєте вирішити проблему самостійно, будьте гові до гіршого сценарію: міліа можуть «розповзтись по обличчю» і зайняти велику площу.

Джерело фото: unsplash.com