Як побудувати казкову кар’єру і не перетворитися на чудовисько.
Гаузер займала керівні посади у великих медіа-компаніях, включаючи PEOPLE, InStyle, Entertainment Weekly та AOL. В даний час Фран стартап-інвестор, в основному вона інвестує у жінок-підприємниць. Журнал Business Insider назвав її однією із «30 жінок на сторожі венчурного капіталу 2018».
“Міф про милу дівчинку” Фран Гаузер потрапив у топові видання, включаючи Today Show на NBC, CNBC, PEOPLE, Fortune, TIME, Fast Company, Oprah.com, Business Insider, Elle та багато інших. «Міф про милу дівчинку» був названий «Кращою бізнес-книгою Audible 2018 року» та однією з найкращих книг про «Бізнес та лідерство Amazon» 2018 року. Фран часто виступає з доповідями про жіноче лідерство і веде колонку про кар’єру.
Читайте також: ПОВНЕ ЗАВАНТАЖЕННЯ: 6 ПОДКАСТІВ ПРО КНИГ І ЛІТЕРАТУРУ
У видавництві Vivat вийшов український переклад Фран Гаузер. Позитивні відгуки американському бестселлеру написали засновниці компаній Huffington Post, Zuckerberg Media та руху Girlboss. На українську версію “сучасного порадника для амбітних жінок” написала відгук Ярослава Гресь, CEO піар-агентства “Gres Todorchuk PR”, одна зі 100 “найуспішніших жінок України” згідно з НВ, учасниця рейтингу “найвпливовіших жінок України” журналу Фокус:
У 2016 році ми взяли на роботу двох стажисток: Дашу і Юлю. Обидві нічого не знали ані про піар, ані про соціальні проекти, якими ми займалися. Їхніми головними якостями були працелюбність та вміння бути миліми за будь-яких обставин. Три роки тому їхня “хорошість” здавалася мені ознакою слабкості. Сьогодні я розумію, що талант знайти спільну мову, відстоювати свою думку тактовно і намагатися дійсно вирішувати складні завдання – запорука успіху у справі, якій ви посвячуєте життя. Тому серед десятків наших стажерів саме Даша та Юля стали топ-менеджерками агенції.
Книга Гаузер робить нам неймовірний подарунок – пояснює, що можна бути милою і сильною водночас. Скористайтеся ним!
Актуальність книг складно переоцінити, особливо в контексті дискусій про жіноче лідерство, кар’єризм, оптимальний гендерний баланс у ТОП-менеджменті компаній, а також розрив у заробітній платі. Загальновідомий факт 20% ґендерного розриву у заробітній платі доповнюється дослідженнями, які наводить Фран Гаузер у книзі: виявляється, не обов’язково навіть бути людиною, щоби вас фінансово покарали за те, що ви жінка. В одному з експериментів професорам запропонували два ідентичні резюме з жіночим та чоловічим ім’ям. Зрозуміло, професіоналізм Джона оцінили на 12% дорожче, ніж Дженніфер. Але це ще не все. У дослідженні 2014 двох однакових роботів по-імені Джулі і Джеймс фокус-група оцінила з розривом в 25%. Вгадайте, який робот виявився дорожчим?
Читайте також: ЩО ПОЧИТАТИ: РОМАНИ, ЯКІ ТРИМАЮТЬ У НАПРУГІ ДО ОСТАННЬОЇ СТОРІНКИ
Фран Гаузер спростовує стереотип про “залізну леді” як про єдиний поведінковий патерн успішної жінки. У книзі зібрані поради, які допоможуть зробити проживання у корпоративному середовищі більш комфортним та продуктивним:
Ось як розводить поняття “бути милою” та “бути послужливою” Фран Гаузер у книзі:
“Будь милою” означає бути позитивною, проте чесною та відвертою. – “Угоджувати людям” означає замовчувати проблеми, щоби не порушувати спокою”.
“Будь милою” значить бути готовою прийти на допомогу. – “Угоджувати людям” значить бути послужливою”.
“Будь милою” означає бути скромною. – “Догоджувати людям” означає недооцінювати собі”.
Юлія Орлова, генеральний директор видавництва Vivat, де вийшла книга “Міф про милу дівчинку”, керує видавничим бізнесом вже близько 20 років Вона входить до рейтингу “ТОП-100 найуспішніших жінок України” НВ, а також є членом Aspen спільноти, мета якої – розвиток ціннісно-орієнтованого лідерства. На думку видавця, книга буде корисна навіть досвідченим жінкам-керівницям, адже вони теж стикаються з дилемами: вони можуть виявляти надмірну емпатію або навпаки відчувати її нестачу.
На мій погляд, немає комунікацій типово чоловічих та типово жіночих, а існує дві стратегії, які визначають стиль комунікації: переговорна та директивна. Видавництво — це такий бізнес, де переговорна стратегія переважає в моєму управлінні.
Зрозуміло, бувають критичні ситуації в будь-якому бізнесі, бувають складні рішення — тоді використовується директивна стратегія, в якій жорсткість є релевантною і єдино можливою. Приміром, при пожежі безглуздо довго вести переговори і погоджувати план евакуації. Нещодавно, у квітні, ми всі спостерігали за історичною пожежею в Нотр-Дамі, гасіння якої тривало понад 9 годин. Незважаючи на численні заклики в Твіттері (в тому числі від Дональда Трампа) підключити до гасіння авіацію, очевидно, компетентне директивне рішення керівника пожежної служби Парижа врятувало архітектурну пам’ятку від серйозніших руйнувань. Також я схильна використовувати директивне управління в тих випадках, коли чітко розумію, що в цьому питанні я більш компетентна і маю достатньо інформації для ухвалення рішення, а також готова швидше зреагувати,
– Розповідає Юлія Орлова.
Ця думка дуже резонує про те, що Фран Гаузер називає “впевненістю, яка базується на фактах”, саме вона допомагає приймати жорсткі рішення.
В останньому розділі книги Фран Гаузер пропонує молодим жінкам примножити свої переваги, заручившись підтримкою досвідченого наставника. У США культура менторства та наставництва активно розвивається. Якщо ви ще не знайшли наставника, зацікавленого у вашій кар’єрі, книга Фран Гаузер може стати першим кроком і подарувати багато корисних порад.