Практично всі хвороби (зокрема і рак, діабет, ожиріння та проблеми із серцем) пов’язані із запаленням.
Дієтологи та лікарі радять уникати продуктів, які є причиною запальних процесів. Ми склали список із найшкідливіших.
Ми звинувачуємо цукор у всіх наших бідах, і він справді «злочинець». Завдяки йому ми набираємо вагу, страждаємо від карієсу та боремося із запаленням. Він стає тригером, який стимулює вивільнення молекул цитокінів, які впливають на процес запалення. Туди ж можемо віднести і підсолоджувачі. Якщо ви вживаєте ці «корисні» альтернативи цукру, то повинні знати, що це може призвести до запалення, результатом якого будуть непереносимість глюкози та проблеми з метаболізмом. А це прямий шлях до діабету. До цього захворювання додамо ще ризик ожиріння, високого кров’яного тиску та серцевих захворювань.
Журі, що складається з іменитих дієтологів, лікарів та вчених, не може дійти одноголосного рішення щодо глютену. Хтось вважає, що деякі люди мають чутливість до цієї клейкої речовини, інші ж цю думку не підтримують. Ми станемо на бік перших і скажемо, що відмова від круп з глютеном може вирішити безліч проблем зі здоров’ям, починаючи від артриту і псоріазу, закінчуючи запальними процесами.
Читайте також: ПРОТИЗАПАЛЬНА ДІЄТА: ЩО ЦЕ ТАКЕ І ЯКІ ЇЇ ПЕРЕВАГИ
Олії, такі як рапсова, кукурудзяна, соняшникова і соєва, а також маргарин і рослинні жири, піддаються жорсткій переробці і містять нездорове співвідношення запальних омега-6 до протизапальних омега-3 жирних кислот. Замість них введіть в раціон оливкову олію та олію з авокадо.
Більшість людей насправді погано переносить “молочку”. Про це говорять такі симптоми, як головний біль, висипання, здуття живота, запалення та багато іншого. Якщо ви не знаєте, як ваш організм реагує на сири, йогурти та молоко, просто виключіть їх зі свого раціону та стежте за реакцією. Вже за два тижні ви помітите результат або його відсутність.
Читайте також: ВСЕ МІФИ ПРО КОРИСТЬ МОЛОКА
І її похідні. Для людей, які відмовилися від м’яса, соя – це порятунок. Котлети та сосиски з цього представника сімейства Бобові хоч і не можуть замінити їх м’ясних товаришів, але чудово допомагають вгамувати голод за продуктами тваринного походження. Але є один нюанс: продукти із сої ретельно обробляються, що не їсти добре. Ця обробка призводить до утворення лізиноаланіну і нітрозамінів — токсинів, які завдають шкоди клітинам. Звідси й запальні процеси. Якщо ви вегетаріанець, тоді замініть сою на тофу, джекфрут, гриби, сочевицю та боби.
Джерело фото: unsplash.com