Закрити
UA
slow-living
Краса

Slow-living: чому нам усім настав час сповільнитися

Поділись:

Бізнес-література та тренінги з особистої продуктивності вчать нас як встигати більше, планувати, досягати, бути продуктивними. Але чи реально залишатися на піку своїх можливостей 24/7? Протилежну думку сповідують прихильники філософії slow life. Нам усім потрібно сповільнитись, щоб відчути смак життя, помічати дрібниці та насолоджуватися ними.

posts-to-db-Фото 1

Slow life – культура уповільнення життя, соціальний рух, протилежний «швидший, сильніший, вищий». Наш темп життя постійно прискорюється, але що ми отримуємо у результаті, а що втрачаємо? У нескінченному потоці інформації, чужих перемог та досягнень, ідеальних картинок у Instagram нам хочеться наздогнати примарного успіху, порівнюючи себе з іншими.

“Fast-living” пробрався абсолютно у всі сфери життя. Ми перестали розділяти вільний час із друзями та близькими. Розучилися пити каву не поспішаючи, з гарної чашки, натомість ми беремо каву з собою, випиваємо її похапцем, по дорозі на важливу ділову зустріч. Перестаємо відчувати його смак. Вчимося мультитакскінгу і злимося, якщо це не вдається. Доводимо себе до нервового виснаження постійною гонкою. Slow life потрібен для перезавантаження та переосмислення життєвих пріоритетів.

Читайте також: ОАЗИС СПОКОЇ: ЯК ПОЧАТИ МЕДИТУВАТИ І НАВІЩО?

Подібні риси філософії slow life мають хюгге та люкке, де нам пропонують зустрітися з друзями вдома та готувати разом вечерю. Здається несусвітною дикістю, що ми швидше побачимо новий блокбастер, який порахували must-see, або зведемо зустрічі до чату з мемами.

повільне життя

Як навчитися принципу уповільнення?

По-перше, slow life – це не про швидкість равлика, перегляд телевізора на дивані, саботаж усіх важливих робочих завдань. Головна мета слоулайферів – відчувати себе в моменті, цінувати час, робити речі якнайкраще, а не швидше.

Читайте також: ЯК СТВОРИТИ БУДИНКИ АТМОСФЕРУ ХЮГГЕ

спокій

Щоб зрозуміти філософію «повільного життя», почніть із простих завдань:

  1. Спробуйте нікуди не поспішати, не метушитися.
  2. Приймайте їжу не поспішаючи. Виділіть час на обід або сніданок, подбайте про гарний посуд. Концентруйтеся на смаку, ароматі, текстурі. Насолоджуйтесь.
  3. Знайдіть час для прогулянки. Поєднуйтесь з природою, вчіться спостерігати. Нехай ваші думки також будуть повільними.
  4. Проводьте годину на день тільки з собою, наодинці. Це може бути медитація або просто час для роздумів.
  5. Не використовуйте телефон під час зустрічей з друзями, переведіть у сплячий режим усі пристрої ввечері.
  6. Розвивайте у собі гедоніста. Насолоджуйтесь книгою, заходом сонця, музикою.
  7. Фільтруйте інформацію. Обмежте читання вірусних новин та мемів.