Закрити
UA
Краса

Суха чи зневоднена: як зрозуміти, що відбувається з вашою шкірою?

Поділись:

Коли ти докладаєш масу зусиль і витрачаєш купу грошей, а твоя шкіра виглядає так само погано, стає як мінімум прикро. 

суха шкіра

@anyaholdstock

Зрозуміти потреби шкіри дуже складно. Ми не живемо за однією схемою, не харчуємося за однією схемою, та й доглядати свою шкіру, загалом, не можемо за однією схемою. Немає універсальної відповіді на найскладніші skincare-питання, але сьогодні ми спробуємо зрозуміти, що йде не так і як це виправити. 

А почнемо ми, мабуть, з пошуку відмінностей між сухою та зневодненою (або дегідратованою) шкірою. Так, це не одне й те саме. 

Читайте також: 5 МІФІВ ПРО ЗЛАГОДЖУЮЧИЙ КРЕМ, В ЯКІ ПОРА ПЕРЕСТАТИ ВЕРИТИ

Суха чи зневоднена шкіра? 

Що вам потрібно знати в першу чергу, то це те, що є тип шкіри і є стан шкіри. Тип шкіри – це питання генетики. Жирна, суха, комбінована чи нормальна шкіра у вас від народження. А ось стан шкіри – це набутий. Хоч воно і спирається на спадковість, але багато в чому залежить від того, як ви доглядаєте шкіру. При правильному підході вам вдасться покращити стан, а при неправильному погіршити проблеми. Акне, дегідратація, запалення, почервоніння, тьмяний колір, зморшки – це все про стан шкіри. 

Наприклад, як би парадоксально це не звучало, ваша шкіра може бути жирною та зневодненою. Більше того, через зневоднення шкіра стає ще жирнішою. Як це відбувається? Шкіра страждає від дефіциту води і «примушує» сальні залози працювати в екстремальному режимі, що продукуватиме більше шкірного сала. Звідси — прищі, жирний блиск та розширені забиті пори. 

Не менш реальний і інший варіант: суха шкіра зневоднена. Найчастіше корінь проблеми криється в надто важких для сухої шкіри кремах та відмови від пілінгу з кислотами (нібито це ще більше підсушує шкіру). Ще одна проблема у догляді за сухою шкірою в тому, що більшість косметичних продуктів містить силікони (наприклад, диметикон), які не гідратують шкіру. 

Сама собою дегідратація призводить до цілого ряду інших проблем. Тому радимо якнайшвидше почати вирішувати питання. 

суха шкіра причини

@anyaholdstock

Що робити далі?

Хоча пілінг із кислотами звучить, як погана ідея, агентам із зволожуючих засобів складно робити свою роботу, маючи складну перешкоду у вигляді шарів відмерлих клітин шкіри. Може здатися, що кислоти агресивно видалять зайве та знежирюють шкіру, але це не так. Вони фактично є гумектантами (вологоутримуючими агентами), тому, навпаки, сприяють зволоженню. За підсумками вони виконують дві важливі функції:

  • видаляють відмерлі клітини шкіри
  • підтримують рівень зволоження шкіри

Якщо ви новачок у використанні кислот у догляді, тоді не поспішайте. Вводьте їх у свій beauty-ритуал поступово: володаркам жирної та комбінованої шкіри варто використовувати засоби з кислотами кожні три дні, а дівчатам із сухою шкірою – раз на тиждень. 

Які засоби використати?

Зволожуючі засоби самі по собі неефективні, коли йдеться про зневоднену шкіру. Вона потребує декількох продуктів з різною дією, щоб залишатися в ідеальному стані. 

Важливо використовувати догляд за зневодненою шкірою засоби з різною консистенцією і в’язкістю, такі як есенції, сироватки, гідратуючі гелі або легкі лосьйони, щоб забезпечити шкіру гумектантами до найглибших шарів. Після очищення обличчя починайте з більш рідких продуктів, а завершуйте – щільними (наприклад, кремами). 

Оскільки ваша шкіра проходить безліч регенеруючих процесів під час сну, важливо зафіксувати якнайбільше вологи з вечора. Ось тут вам знадобиться щільний крем або масло, що має у своєму складі велику кількість захисних ліпідів, вони утворюють верхній шар на шкірі, поки ви спите. Для тих, хто ще не випробував на собі всіх принад нічної маски, рекомендуємо не відтягувати задоволення! 

Читайте також: НОВИЙ SKINCARE-ТРЕНД: ЗАСОБИ, ЩО ЗЛАГАЮТЬ, З ДОДАТКОВИМИ БОНУСАМИ

Висновок

Ви знаєте, що правильний догляд – це ключ до успіху, але не остаточне вирішення проблеми. Якщо ви впевнені, що страждаєте від зневоднення шкіри, тоді впритул займіться своїм раціоном. Споживайте велику кількість листяних овочів та корисних жирів, а ось від цукру тримайтеся подалі. А тепер наше улюблене: випивайте щодня мінімум два літри води (якщо немає протипоказань), відмовтеся від кави та замініть її на зелений чай. 

Ідеально, якщо вам вдасться придбати зволожувач повітря. 

Дотримуйтесь всіх наших побажань, і отримайте те, що заслужили — здорову, злагоджену шкіру, що світиться!