Одна справа банальне недосипання, зовсім інша – постійна втома.
Поки недосип є однією з найбільш очевидних причин втрати життєвого тонусу, ми зібрали ще пару, наприклад, відсутність фізичних навантажень, порушення гормонального балансу, проблеми з харчуванням і т.д. І поки ви думаєте, що філіжанка еспресо врятує вас від усіх бід, ми знаємо по-справжньому дієві засоби боротьби зі втомою.
Ми й самі любимо каву. Це відмінне джерело антиоксидантів завжди допомагає швидше прокинутися з ранку. Проблема не в самому напої, а скоріше в його кількості – ми п’ємо каву з надлишком, а наш організм стає залежним від кофеїну. Дослідження показують, що люди, які зменшили кількість споживання напою, що бадьорить, або відмовилися від нього, не відчувають втоми в найскладніший час — першій половині дня.
Ще одне дослідження каже, що ви автоматично тягнетеся за другою чашкою кави, коли енергія починає зменшуватися, а це справжнє зачароване коло. Рішення? Почніть з обмежень: пообіцяйте собі випивати одну-дві чашки кави вранці, але повністю відмовтеся від неї протягом дня. І ще одна хитрість: якщо ви вживаєте разом з кавою жири, наприклад, бутерброд з маслом або тост з арахісовою пастою, ваше тіло «оброблятиме» кофеїн повільніше. Це означає, що ви будете енергійними і продуктивними значно довше. І насамкінець — чай матчу має той самий ефект, що й кава, але він у рази корисніший.
Читайте також: БАДРІСТЬ НА СНІДАНОК: 7 НАУКОВИХ СПОСОБІВ ПРОКНУТИСЯ БЕЗ КАВИ
Діагноз “гормональний дисбаланс” – явище поширене, але складне для діагностики. Надниркова дисфункція (а надниркові залози виробляють гормони) є головним винуватцем незрозумілої втоми. Як ви знаєте, вони не тільки виробляють гормони, а й контролюють так звану реакцію «бий або біжи». А щоденний стрес здатний порушити ці природні процеси.
Якщо ви знемагаєте від втоми і причина цього стану для вас неочевидна, тоді зверніться до лікаря – це може бути порушення гормонального фону. А зараз просто спробуйте заблокувати всі джерела стресу та попити заспокійливі на основі трав.
Насамперед це стосується сну — постійне недосипання та неспання в пізні години негативно позначаються на стані організму та здоров’я в цілому. Не менш важливо «розвантажуватися» і протягом дня. У кожного свій спосіб релаксації: хтось любить йогу, хтось віддасть перевагу почитанню, комусь треба послухати спокійну музику, а когось зможе втішити келих вина.
Уявіть, що всередині є батарейка, і її потрібно постійно заряджати. Якщо ви відчуваєте, що сили закінчуються – візьміть тайм-аут і займіться тим, що приносить вам найбільше задоволення.
Крім безсоння, у вас ще один ворог — погане харчування. Коли ви відчуваєте безсилля та втому, то пам’ятаєте – це ваше тіло кричить про те, що йому не вистачає вітамінів та поживних речовин. Дефіцит «корисностей» у раціоні може закінчиться хронічною втомою, але це вже не погано.
Що потрібно робити? Ви і самі це знаєте: уріжте кількість обробленої їжі та цукру, їжте більше фруктів та овочів, намагайтеся дотримуватися балансу жирів, білків і вуглеводів. Ви не повірите, але вже через тиждень у такому режимі ви відчуєте себе енергійнішою та активнішою. До речі, завжди є вітамінні добавки, які можна придбати в аптеці, але перед цим краще проконсультуватися у лікаря.
Читайте також: СИНДРОМ ХРОНІЧНОЇ Втоми: ЩО ЦЕ ТАКЕ І ОСНОВНІ СИМПТОМИ
Занепад сил може бути безпосередньо пов’язаний із дегідратацією. Близько шістдесят відсотків тіла складається з води, і вона бере участь у широкому спектрі основних функцій:
І це далеко не всі функції. До речі, без рідини людина може тривати п’ять днів, залежно від умов навколишнього середовища, таких як температура та рівень активності. Чи варто говорити, що вода — це паливо для вашого організму, тому без неї ви відчуватимете млявість і сонливість?
Відразу кілька досліджень говорять про те, що заняття спортом — це ключ до яскравішого та активнішого життя. Важко з цим посперечатися. Але результати ще одного наукової праці нас справді здивували. Виявляється, що стан хворих на рак покращується, коли вони починають виконувати фізичні вправи.
Ми знаємо, що вам складно перебороти свою лінь і стати трохи раніше на пробіжку або заняття з йоги, важко після роботи бігти до суворого тренера або на сайкл, але ми також знаємо, що все у вас вийде, адже ви дбайливо ставитеся до свого здоров’я і хочете бути енергійною та сильною.
Нехай втома, млявість, сонливість залишаться у минулому!