Закрити
UA
Краса

Без паніки: як упоратися зі стресом

Поділись:

Коли подолати стрес не можна, ним можна керувати.

GettyImages-187023910 копія

Життя без стресу, погодьтеся, було б нудним. Ніякої тобі конкуренції, цікавих проектів та улюблених людей. Однак хронічний стрес серйозно впливає на здоров’я та якість нашого життя. І хоча ми часто вважаємо стресом якусь зовнішню складну ситуацію, біологічно це реакція мозку на будь-яке навантаження. Його викликають серйозні емоційні травми, конкуренція на роботі, а також дрібні щоденні тригери, подібні до поїздки в метро або черги в банку.

Простіше кажучи, мозок подає сигнал лиха, змушуючи наше тіло викидати в кров адреналін та кортизол, які загострюють усі почуття та частішають частоту серцевих скорочень. Так організм приводить нас у бойову готовність, допомагаючи впоратися із загрозою. Однак така напруга 24/7 може негативно впливати на здоров’я. Вчені знають, як вийти зі стресу, тому ми зібрали кілька способів знизити його вплив, підтверджений дослідженнями.

Концерт і лише

Почуття всепоглинаючої ейфорії знайоме всім, хто хоч раз був на живому виступі улюбленого гурту. Проте щастя, яке фанати відчувають ще багато годин після концерту, можна пояснити науково. У журналі Public Health було опубліковано результати експерименту: протягом чотирьох місяців вчені досліджували слину музичних фанатів до та після концерту. В результаті вони виявили значне зниження гормонів стресу, таких як кортизол. Тому якщо ви все ще роздумуєте, чи брати квитки на концерт улюбленого гурту, це привід серйозно замислитися над покупкою, адже жива музика допоможе вам подолати стрес та отримати задоволення.

Все, що тобі потрібно це любов

Завдяки The Beatles це правило відомо всім. Проте відповідь на питання, як саме це практикувати, залишається трохи туманною. Медитації – відомий спосіб набути гармонії та спокою. Один із різновидів цих духовних практик — мета-медитація – перевірений метод боротьби зі стресом. Якою б езотеричною не здавалася ця порада, вона також знайшла наукове підтвердження. Дослідження Університету штату Арізона показало, що цей вид медитації допомагає позбутися тривожності. Інше дослідження наголосило, що 12-тижневий курс люблячої доброти допоміг зменшити симптоми посттравматичного стресу у ветеранів війни.

Стань у позу

Йога чудово доповнить медитацію, і ви, напевно, в курсі її заспокійливої ​​сили. Тисячолітній досвід використання цієї стародавньої практики може бути помилковим, як і підтвердило недавнє дослідження вчених з Університету Північної Кароліни. Ребекка Месі разом зі своїми колегами вивчила публікації за 2000-2013 роки та повідомила, що йога справді може стати відповіддю на питання, як боротися зі стресом. Йога допомагає заспокоїтися, тренуючи не тільки тіло, а й мозок, який згодом починає холоднокровно реагувати на стрес-фактори.

Денний сон – не лише дітям

Сон та стрес нерозривно пов’язані між собою. Це свого роду порочне коло: стрес не дає заснути, а нестача сну його посилює. Як боротися зі стресом, спричиненим недосипанням? Подрімайте. Легше сказати, що робити? Безперечно. Але хто сказав, що сон має бути довгим? Дослідження, в якому брали участь люди, практично позбавлені сну в лабораторних умовах, показало, що 30-хвилинний денний сон серйозно протидіє стресу, викликаному браком відпочинку.

Соцмережі проти стресу

Твиніть про щось. І оновіть Facebook. І не забудьте зробити селфі. Проведене у 2015 році центром Pew дослідження виявило зв’язок між цими інтернет-звичками та нижчим рівнем стресу у жінок (але не у чоловіків). Жінки, які пишуть твіти кілька разів на день, відправляють або отримують по 25 листів, отримали на 21% менше балів за стресовою шкалою, ніж жінки, які взагалі не використовують ці технології.