Закрити
UA
Життя

Що таке пресети?

Поділись:

Кендал Дженнер, Елізабет Коші і навіть Аріана Гранде вже давно використовують пресети в Instagram. Розповідаємо, що це таке та навіщо це потрібно.

posts-to-db-Фото 1

@kendalljenner

Запорука популярності в Instagram – це не лише якісний та цікавий контент. Все ж таки це соціальна мережа, основою якої є візуальна концепція. Тому одна з найважливіших умов популярності сторінки – колірна гама. Досягти цього можна, використовуючи пресети на регулярній основі. 

То що таке пресети?

Все досить просто: пресети — це спеціальний збережений набір фотографій. Багато фотографів, а також людей, які цікавляться професійною обробкою, використовують пресети для налаштувань колірного балансу, світла, тіні, контрасту, різкості, експозиції тощо.

Читайте також: В ОБ’ЄКТИВІ: НАЙЛЮБІШІ ПОЗИ ЗІРОК НА ФОТО

У чому краса пресетів?

Кожен, хто веде блог в Instagram, хоче, щоб його сторінка виглядала естетично. Стрічка відразу впадає у вічі передплатникам і створює перше враження, тому важливо вміти красиво її оформити.

Щоб створити гарний профіль, насамперед потрібно вміти обробляти фотографії. По суті, пресети спрощують життя в Instagram. Достатньо лише застосувати потрібне налаштування, і в тебе вже є готове фото. 

posts-to-db-Фото 2

@alexisforeman

Де знайти пресети?

В основному пресети створюються фотографами та блогерами. Їх можна завантажити в інтернеті (є ті, хто ділиться ними безкоштовно), або купити в самому додатку фоторедактора. Шукайте пресети, які підійдуть за стилем обробки.

Незважаючи на це, зробити пресети дуже легко та самостійно. Цим можуть займатися навіть ті, хто має хоча б найпростіший фоторедактор і мінімум навичок обробки фотографій.

Читайте також: УКРАЇНСЬКІ ФОТОГРАФИ, ЯКІ НІСТЬ НЕ ГІРШЕ ЗАЛІЖНИХ

Звичайно, найпопулярнішим додатком з пресетами є Lightroom (з нього і почалася мода на пресети), але звичайні фоторедактори теж вміють запам’ятовувати налаштування обробки. Для початку потрібно відкрити знімок, що сподобався, відредагувати його за смаком і, звичайно ж, не забути зберегти не тільки фото, але і налаштування обробки.

Цікавий факт: У США існує Національна асоціація професіоналів фотошопу. Вони не лише навчають людей обробки у Photoshop та Lightroom, але й займаються розробкою пресетів.

posts-to-db-Фото 3

@thora_valdimars

Плюси обробки фотографій за допомогою пресетів:

  1. Найчастіше це економить час та сили. Звичайно, обробка фотографій «вручну» приносить якесь задоволення, але куди простіше зробити це лише одним клацанням. Пресети – це 90% обробки.
  2. Це додасть різноманітності. Можливо, саме за допомогою пресетів ви знайдете свій стиль профілю: чи то чорно-білі знімки, вінтаж або просто яскраві кольори.
  3. Пресети зроблять обробку професійнішою. Знімки виглядатимуть естетично, якщо не здаватимуться «сирими». Фотографи часто користуються цією хитрістю.
  4. Ділитись пресетами можна не лише з друзями, а й із передплатниками. Багато блогерів дарують пресети тим, хто на них підписався, що робить їх досить популярними.

Якщо ви досі не використовували пресетів та чекаєте знаку згори – знайте, це він. Творіть!

Автор: Лада Янчук